Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 11 квітня

Велика Британія

The Telegraph наводить заяви Міністерства оборони про те, що росія вдалася до вербування відставних солдатів для підтримки своїх військових дій, зазнавши великих втрат у військах. Міноборони також повідомило газету, що Москва вербує персонал із сепаратистського регіону Молдови для посилення своїх сил.

Financial Times зосереджується на закликах до торговців енергоносіями робити більше, щоб зупинити військові дії Москви, а українські офіційні особи звинувачують деякі з найбільших міських фірм у тому, що вони допомагають Кремлю перекачувати криваві гроші.

Видання «і» повідомляє, що російські війська заклали наземні міни у Чорнобилі, коли відступали.

«The Herald» повідомляє, що Велика Британія може запровадити санкції проти російських військовослужбовців та генералів, підозрюваних у скоєнні військових злочинів в Україні.

Австрія

Газета «Der Standard»: «Канцлер Нехаммер їде до Путіна у понеділок»

Україна повідомляє про ще одне масове поховання Зеленський закликає запровадити ще одне нафтове ембарго

Канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) відправився до Москви в понеділок вдень і зустрівся там із Володимиром Путіним для переговорів. Як канцлер нейтральної країни він вважає себе «будівником мостів», пояснив Нехаммер журналістам у Відні в неділю.

Конкретних очікувань щодо результату розмови він не має. Мета – сприяти діалогу між Україною та росією.

Італія

Газета «La Stampa», вийшла с заголовком: «Донбас, тотальна війна, Ворзель: масові вбивства та тортури».

Литва

Видання «Klaipeda» вийшло із заголовком «Корабель попав у бурю». 

Послу росії Олексію Ісакову було наказано покинути Литву, а також було ухвалено рішення про закриття російського консульства у Клайпеді. У повідомленні цитується міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс: «Жорстокість російських окупаційних сил порушила будь-які норми цивілізованого світу. На жаль, те, що світ побачив у Бучі, може бути лише початком. У міру визволення інших міст ми можемо бачити інших жахливих військових злочинців. 

Словаччина

Газета «Denník N». Заголовок: «Хто стоїть поряд з Україною».

Прем’єр-міністр Едуард Хегер повернувся з Києва, де повідомив, що Словаччина передала українській армії систему ППО С-300.

Німеччина

Газета «FAZ»

Головний матеріал: Проросійські мітинги у кількох містах Німеччини

Багато контрдемонстрантів / Обстріли на сході України / Дев’ять мільярдів для біженців

ГАННОВЕР/ФРАНКФУРТ. Тисячі людей взяли участь у проросійських автоколоннах та демонстраціях у кількох містах Німеччини минулими вихідними. За даними поліції, у найбільшому кортежі в Ганновері взяли участь 350 автомобілів та 600 людей з російськими прапорами. У контрдемонстрації взяли участь близько 3500 людей. За словами організаторів, демонстрації були спрямовані проти дискримінації російського походження в Німеччині.

На сході України влада в неділю зробила нові спроби вивести якнайбільше людей з регіону до очікуваного великого російського наступу. У ніч проти неділі російські війська обстріляли міста на сході України численними ракетами. За повідомленнями місцевих жителів, обстріли в районі Дніпра були більш інтенсивними, ніж будь-коли раніше. 

Колонка справа: «Меркель втратила час».

Коротка заява Ангели Меркель про її роль при вступі України до НАТО, схоже, не принесла керівництву ХДС особливого задоволення. Колишня канцлерка коротко та лаконічно сказала, що вона дотримується свого рішення діяти так, як вона вчинила на саміті НАТО у Бухаресті у 2008 році, а не інакше. На той час зближення України з НАТО було відкладено на невизначений термін, частково через опір Німеччини. Генеральний секретар ХДС Маріо Чайя відхилив критику Меркель, зауваживши, що вона явно виступала проти війни з росією, і що було б самовпевнено стверджувати, що Меркель частково винна у війні в Україні. Якби йшлося про спільну відповідальність, було б це так само самовпевнено?

Підпис під фото: «Навіть із серпом і молотом: Демонстрація в неділю у банківському районі Франкфурта».

Видання «Der Tagesspiegel». Один раз в Київ і назад. В автобусі: жінки, діти, бабусі. У трюмі: півдюжини інвалідних візків. Фонд рятує інвалідів, хворих та поранених, які не можуть тікати самостійно. Наш кореспондент супроводжував їх у дорозі з України до Німеччини.».

Газета «Südwest Presse». Заголовок: «Війна в Україні: критика канцлера Шольца стає все гучнішою».

Кризовий Президент Зеленський закликає до додаткових постачань зброї проти нового великого наступу росії, а опозицію – до поїздки до Києва.

Після візитів кількох глав європейських держав до Києва дедалі гучніші заклики до канцлера Олафа Шольца (СДПН) також поїхати в Україну. «Я хотів би, щоб наш канцлер наслідував цей приклад і отримав уявлення на місці», – сказав «Handelsblatt» експерт із закордонних справ ХДС Родеріх Кізеветтер. Про це Шольца попросив і посол України Андрій Мельник. 

Туреччина

«Daily Sabah»

«Зеленський: росія націлена на всю Європу, а не тільки на Україну» 

Вторгнення росії в Україну націлено на всю Європу, і припинення агресії Москви має важливе значення для безпеки всіх демократій, заявив вчора президент України Володимир Зеленський, коли російські сили готувалися до бою на сході його країни.

Тим часом, у суботу в селі Бузова на захід від Києва знайшли братську могилу з десятками тіл українців, повідомив місцевий чиновник. 

США

WSJ — «Україна: росія переозброюється на новому фронті»

Україна та росія направили підкріплення на Схід України в ці вихідні, готуючись до того, що, ймовірно, стане найбільшими битвами у війні, оскільки біженці продовжують тікати від російського нападу.

Головна мета росії зараз — захопити частини східного Донбасу, які ще не контролюються Москвою. На відміну від першої фази шеститижневого конфлікту, ця зміна змушує Україну вести звичайні бої із залученням танків, артилерії та авіації на рівній, часто безплідній місцевості, що дозволяє росії використовувати свою перевагу у військовій техніці. 

The New York Times. Головний матеріал: «НА ШЛЯХАХ ЕВАКУАЦІЇ НА ЗАХІД УКРАЇНИ ПІДСИЛЮЄТЬСЯ НЕБЕЗПЕКА».

Фото: «Багаж у неділю на закривавленому вокзалі в Краматорську, де у п’ятницю внаслідок ракетного обстрілу загинуло близько 50 людей. Вгорі житловий будинок у місті, що постраждав від бомбардувань. Люди, що залишилися в Краматорську, бояться, що їх скоро повбивають».

Видання «Los Angeles Times». Заголовок: «Українські військові стверджують, що чинять опір атакам на сході. Зеленський називає війну екзистенційною загрозою для демократії в Європі».

Фото 1: «Робітники керують краном, щоб витягти тіло чоловіка з братської могили в Бучі, Україна, де сотні людей були вбиті російськими солдатами. Потім тіло буде доставлено в морг для впізнання». Фото 2: «84-річній УКРАЇНСЬКІЙ біженці Ларисі Хоментовській надають допомогу на прикордонному переході в Ісакчі, Румунія».

Видання «The Washington Post» вийшло із заголовком: «Україна вимагає більше зброї».

Колонка справа: «Російські війска обстрілюють східні міста. Чиновники побоюються, що масштаб майбутніх битв розшириться»

Початок матеріалу: «За Києвом стоїть ексбоксер, а за фахом мер»

КИЇВ, Україна — Чорний позашляховик під’їхав до руїн: сильно пошкоджений багатоквартирний будинок. Розбитий трамвайний вагон. Кров заливає тротуар. Всього за годину до цього російський удар був завданий по цьому житловому району в українській столиці. Віталій Кличко вийшов зі свого автомобіля та пірнув під червоно-білу стрічку, не пускаючи цивільних на місце події. Для мера воєнного часу в обложеному місті це була надто знайома зупинка.

Десять років тому Кличко був найбільш відомий як легендарний боксер і чемпіон світу у надважкій вазі. Його прізвисько було «Доктор Залізний кулак» — натяк на його докторський ступінь у галузі спортивних наук та на його руки розміром з обідню тарілку.

Тепер він став великою фігурою у війні росії в Україні. Понад шість тижнів його місто протистояло неминучій загрозі захоплення влади росією разом з ним, що стоїть біля керма зростом 6 футів 7 дюймів. 

Підпис фото: «У неділю українські воїни несуть скриньку свого побратима Андрія Загорнякона на могилу в Кам’янці-Бузьку. Загорнякон загинув у боях з російськими військами під Попасним. Кількість втрат з обох сторін битви дуже різниться, але сягає тисячами..».

Канада 

Газета «NATIONAL»

Головний матеріал: «Австрійський лідер зустрінеться з Путіним».

Підпис під фото: «Реакція жінки після входу до церкви, пошкодженої внаслідок нападу російських військ в українському місті Макарів під Києвом. Україна заявляє, що Росія збирає свої сили для великого наступу на сході, а США обіцяють відправити більше зброї, «щоб дати відсіч російським».

Китай

Видання «CHINA DAILY»

«Проксі-війна завдає великої шкоди Україні»

В умовах кризи з біженцями Пекін критикує використання малих країн як пішаків у конфронтації

Примітка редактора: China Daily представляє серію аналітичних матеріалів, покликаних допомогти читачам у всьому світі краще зрозуміти, як і чому погляди та рішення Китаю на ситуацію в Україні стоять за поглядами та рішеннями Китаю. Це четверта частина серії.

Хоча багато політиків у Вашингтоні уникають називати українську кризу де-факто опосередкованою війною, Леон Панетта, колишній міністр оборони США при адміністрації президента Барака Обама останнім часом не стримувався: «Я гадаю, що ми займаємося тут конфліктом. Це опосередкована війна з Росією, ми говоримо про це чи ні. Це по суті те, що відбувається. “І з цієї причини ми повинні переконатися, що ми надаємо якнайбільше зброї”, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg TV 18 березня. 

В умовах кризи Пекін публічно обрушився з критикою на Вашингтон та його союзників по НАТО за те, що вони розпалюють опосередковану війну, пропонуючи Україні зброю, ракети та винищувачі та розпалюючи напруженість.

За словами офіційних осіб та вчених, за багаторічною протидією Китаю чужим війнам стоїть віра в те, що такий типовий інструмент епохи холодної війни серйозно саботує автономію країни. Вони додали, що проксі-війни були типовими під час холодної війни, щоб допомогти уникнути прямої війни між США та колишнім Радянським Союзом.

“Проксі-війна, як і кольорова революція, служить зміцненню потенційної нової холодної війни і приносить регіону лише заворушення та страждання”, – сказав Цзо Сіїн, професор Школи міжнародних досліджень Китайського університету Женьмінь.

Підпис під фото: «Добровольці допомагають біженцям в інвалідних візках, які втекли від війни в Україні, на прикордонному переході до Медики, південно-східної Польщі, в суботу».