Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові видання про Україну 25 квітня

Велика Британія

Фотографія матері та дитини, убитих в українській Одесі у суботу, домінує на першій шпальті Metro. 27-річна Валерія Глодан і тримісячна Кіра перебували в 14-поверховому багатоквартирному будинку, коли по ньому було завдано удару російської авіації. Заголовок говорить: «Найменша жертва Путіна».

Путін буде «маніпулювати» візитом голови ООН до Москви, попереджає Джонсон – пише «Telegraph».

«Financial Times» повідомляє, що Путін вважає, що мирні переговори зайшли в «глухий кут», і націлюється на захоплення земель в Україні.

«The Scotsman», колонка c заголовком: «Зеленський закликав до постачання більш летальної зброї перед переговорами зі США».

Австрія

Газета «Vorarlberger Nachrichten»

Заголовок: «Перемир’я на Великдень в Україні не було».

Росія продовжує свої атаки на Україну, незважаючи на заклики до припинення вогню на православний Великдень. Вкотре обстріляли десятки військових об’єктів та численні позиції українських військових. 

Заяви міністра закордонних справ Олександра Шалленберга (ОВП) про ЄС та Україну викликали великий резонанс за кордоном. Шалленберг розмірковував уголос про варіанти, відмінні від повноправного членства. 

Італія

Газета «La Sicilia», вийшла із заголовком на фото: «Привіт Беллі».

Кошмар війни на День визволення, день, який не може бути приводом для розколів

На полі війни в Україні продовжують гинути люди та діти Путін сам сфотографувався в церкві на Великдень, але перемир’я немає.

Литва

Газета «Klaipeda» – «Наші лікарі в Україні: найважче це переносити емоційно».

Косово

Видання «Koha Ditore» Головний матеріал: «Франція вирішує за Європу»

«Відтепер я більше не кандидат одного табору, а президент усього», — заявив Макроні у своїй першій промові після перемоги у другому турі. «Я кажу тим, хто голосував за ультраправих, що це мій обов’язок і відповідальність моєї команди – вирішувати їхні проблеми». Європейські лідери поспішили привітати президента Макрона з переобранням після того, як Ле Пен, звинувачена в тісних зв’язках з Володимиром Путіним, поставила під сумнів зв’язки Франції з Європейським Союзом і НАТО.

Підпис під фото: «Жителі Бучі, передмістя Києва, де після відходу російської армії були виявлені сотні загиблих і вбитих мирних жителів, святкували православний Великдень у дворі церкви, де також було виявлено одне з братських могил. Президент Володимир Зеленський у святковому посланні сказав, що «світло переможе темряву», маючи на увазі війну України проти російської агресії. У неділю виповнилося два повних місяці з моменту вторгнення Росії в Україну». 

Франція

Видання «Le Monde» 

Заголовок: «Путін: Про війну; На війні»

Якщо він цього і не припускає – військове насильство є улюбленим інструментом російського президента.

Підпис під фото: «Під час польоту бойового літака Су Т-50 у Жуковському летовищі біля Москви»

Ісландія

Видання «Morgunbladid» – «В Україні почався третій місяць війни»

Минуло два місяці відтоді, як президент росії Володимир Путін наказав своїй армії вторгнутися в Україну 24 лютого. Російські війська перебували на кордоні з Україною до вторгнення в країну з півночі, сходу та півдня.

Зараз триває святкування Великодня Православної Церкви, як видно на фото, зробленому вчора в селі Лиман на сході України. Під час церемонії ще здалеку було чути повітряні удари. Підтверджується, що щонайменше вісім людей загинули в результаті нападів росіян на портове місто Одеса в суботу. Сто тисяч людей досі перебувають у пастці в місті Маріуполь, окупованому росією майже з початку вторгнення.

У суботу повідомлялося, що Франція та Німеччина продали росії військову техніку майже на 300 мільйонів доларів США, незважаючи на торгове ембарго між 2015 і 2020 роками. Цього місяця Європейський Союз був змушений закрити лазівку в законі, яка дозволяла країнам надсилати військову техніку до росії. Лише 8 квітня цю лазівку закрили через зростання невдоволення країн Балтії та країн Східної Європи. Українська влада вчора закликала до мирних переговорів з росією біля металургійного заводу «Азовсталь», де зараз перебувають українські військові та мирні жителі.

Ірландія

Газета «The Irish Times» – «Українці отримають доступ до вакантних соціальних будинків

Вільні соціальні будинки будуть повернуті у користування для українських біженців, а для спостереження за довгостроковим реагуванням було створено нову міжвідомчу робочу групу.

Ракетні атаки

Тим часом вісім людей загинули внаслідок влучення російської ракети до житлового будинку в Одесі в суботу. Вісімнадцять людей також отримали поранення в результаті залпу, який, за словами Києва, був випущений російськими літаками над Каспійським морем і який також уразив військовий об’єкт.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що планує зустрітися з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та міністром оборони США Ллойдом Остіном у Києві, що стане першим візитом високопосадовців до столиці України після російського вторгнення.

У зверненні до Великодня у київському Софійському соборі, якому 1000 років, Зеленський сказав: «Це велике свято вселяє в нас надію та непохитну віру в те, що світло переможе пітьму, добро переможе зло, життя переможе смерть, і тому Україна неодмінно переможе» 

Німеччина

Газета «FAZ». Колонка справа: «Два місяці війни

Агресивна війна росії проти України цього понеділка триває вже третій місяць. Навіть російська пропаганда вже не стверджує, що у військовому відношенні у сусідній країні все йде «за планом». В українців справи були набагато кращі, ніж багато хто припускав через деякий час після атаки з трьох напрямків. Але з кожним днем ​​гостріше перед ними постає питання, як довго вони ще зможуть витримувати натиск загарбників. Підрозділи, безперечно, не позбавлені бойового духу. Але вони мають бути оснащені всім необхідним для успішної оборони.

Тож автор закликає уряди західних країн допомагати Україні та наголошує, що немає сенсу в поїздках західних політиків до Москви. Володимир Путін укорінився у своєму власному світі та вважає західних емісарів ворогами, вважає він.

Головний матеріал: «Україна пропонує росії обмін солдатами»

Зважаючи на тяжке становище військових та мирних жителів, які опинилися на території Маріупольського металургійного комбінату, Київ запропонував Москві переговори. За даними російських джерел, на заводі «Азовсталь» сховалися 2500 українських бійців та іноземних найманців. За українською інформацією, у бункерах, побудованих для ядерної війни, проживає тисяча мирних жителів, зокрема багато дітей та жінок. Спроби створити коридори для втечі знову і знову зазнавали невдачі.

Президент України Володимир Зеленський зателефонував президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану і закликав його змусити Путіна випустити українських солдатів, які опинилися в пастці на сталеливарному заводі «Азовсталь», та разом із ним дозволити цивільним особам залишити Маріуполь.

Матеріал: «Новий інструмент проти пропаганди війни

Брюссель повинен мати можливість давати прямі вказівки соціальним мережам під час гострих криз

У майбутньому Європейська комісія може вимагати, щоб основні Інтернет-платформи, такі як Facebook, Telegram або Twitter, «обмежували невідкладні загрози» в гострих кризових ситуаціях. Зокрема, йдеться про поширення пропаганди війни чи дезінформації про такі хвороби, як Covid.

Указ діятиме протягом трьох місяців і буде розглянутий Європейським парламентом. 

Газета «Der Tagesspiegel» 

Стаття: «Rheinmetall» хоче поставити в Україну 100 танків.

Берлін/Київ – Німецька група озброєнь «Rheinmetall» подала заявку до Федерального міністра економіки Роберта Хабека (Зелені) на експортну ліцензію на поставку в Україну 100 танків Marder/Панцирь, які перебувають на зберіганні. Федеративна Республіка ще не дала відповідь.

Видання «Rhein-Zeitung» – «Путін не знає святкового відпочинку»

Росія ігнорує православний Великдень, але при цьому наголошує на близькості до Церкви.

Швейцарія

Видання «Tages-Anzeiger».  «Зброя для України викликає суперечки».

Німеччина не має права передавати на Україну військові матеріали та боєприпаси, куплені у Швейцарії. Як повідомляла Sonntags Zeitung, Державний секретаріат з економічних питань нещодавно відхилив два такі запити Німеччини — із посиланням на швейцарський нейтралітет та «обов’язкові критерії відмови Законодавства про військові матеріали». Тип використовуваних боєприпасів на той час не був відомий.

Президент Центру Герхард Пфістер тепер звинувачує Федеральну раду у «ненаданні допомоги Україні». Вчора він оголосив у Твіттері, що Федеральна рада могла і повинна була дозволити передачу боєприпасів.

Газета «BLIK». Анонс -заголовок: «Центральний президент Герхард Пфістер закликає надати швейцарську зброю Україні, незважаючи на нейтралітет»

Заголовок на фото: «Лицемірний розпалювач війни Путін святкував православний Великдень. Він говорив про «віру в перемогу життя» і не соромився: Путін у Спаському соборі в Москві, коли він бомбив Одесу»

Підпис на фото: «Він говорив про «віру в торжество життя» і не соромився цього: Путін у Спаському соборі в Москві».

Туреччина

«Daily Sabah» – «За словами Зеленського, майбутнє мирних переговорів у Туреччині залежить від Путіна».

Ізраїль

Газета «The Jerusalem post» – «Український рабин: росіяни атакували єврейський цвинтар»

Єврейський цвинтар під Києвом зазнав обстрілу російськими ракетами, заявив у неділю один з головних рабинів України.

Реувен Асман також сказав, що не отримував пожертвувань від великих єврейських організацій, які стверджують, що підтримують його.

Асман відвідав Берковецький цвинтар у четвер, напередодні останнього дня Песаха.

«Я приїхав на цвинтар і раптом побачив десятки єврейських могил, зруйнованих російськими ракетами, що не вибухнули».

Матеріал: «Україна хоче, щоб США постачали важке озброєння для війни»

Газета «HAARETZ»

США запрошують Ізраїль на екстрений саміт, аби допомогти Україні

Ізраїль отримав офіційне запрошення від США взяти участь в екстреному саміті для обговорення збільшення допомоги міжнародної спільноти Україні в галузі безпеки у її війні з росією.

Нещодавно Ізраїль оголосив, що відправляє в Україну партію бронежилетів та касок, явно пришвидшуючи надання допомоги у світлі критики та невдоволення адміністрації Байдену політикою Ізраїлю.

Досі Ізраїль пропонував оборонну та гуманітарну допомогу, але утримувався від надання штурмової зброї Україні.

Росія, зі свого боку, незадоволена тим, що Ізраїль приєднався до міжнародного хору засудження її дій в Україні, а міністерство закордонних справ у Москві нещодавно розкритикувало напади Ізраїлю у Сирії та його поведінку на палестинській арені.

Японія

Газета «The Japan Times». 

«Чи так ізольовано росію, як сподіваються союзники України?»

Через два місяці після вторгнення росії в Україну заява президента США Джо Байдена про те, що Москва ізольована більше, ніж будь-коли, більше схоже на ухвалення бажаного за дійсне.

Спроби піддати Москві остракізму зіткнулися з опором частини міжнародного співтовариства, що опирається.

«Існує дуже явна ізоляція росії від західного блоку, особливо через низку послідовних санкцій, які ускладнили комерційний та фінансовий обмін», — сказала Сільві Мательї, заступник директора Французького інституту міжнародних відносин та стратегічних питань.

“Що стосується ізоляції росії на міжнародній арені, то тут ситуація зовсім інша, з низкою дуже обережних країн, які відмовилися піддатися західному тиску”, – додав французький дослідник.

Російське вторгнення, розпочате 24 лютого із заявленою метою «денацифікації» та демілітаризації України, викликало негайне обурення в Європі та Північній Америці, лідери яких пообіцяли ізолювати Москву та запровадити «безпрецедентні» санкції.

У наступні тижні повітряний простір НАТО та ЄС було закрито для російських літаків, а Сполучені Штати заборонили імпорт російської нафти та газу, а також морепродуктів, горілки та алмазів.

Деякі російські банки були виключені з міжнародної платіжної системи SWIFT, а сотням видатних діячів було заборонено приземлятися біля Європи. Але поза Заходом реакція була обережнішою.

На Генасамблеї ООН 2 березня Індія та ПАР утрималися під час голосування з вимогою відходу Росії з України. У Латинській Америці Бразилія та Мексика відмовилися брати участь у шквалі санкцій.

«The New York Times». Драматичне шоу солідарності на тлі російського наступу, що триває, на Сході.

Колонка справа: «ПОДОРОЖ ТОПОВИХ ЧИНОВНИКІВ США У КИЇВ ВІДВІДАТИ ЗЕЛЕНСЬКОГО»

Підпис під фото: «Українські військові відвідують православні Великодні служби на базі поблизу лінії фронту в південно-східному місті Запоріжжя».

Видання «WSJ». Заголовки: 

«Відома подруга Путіна уникла санкцій США». Чиновники зважують можливу реакцію на внесення 39-річної жінки до чорного списку.

«США повернуть посольство в Україні та збільшать військову допомогу».

Підпис під фото: «Волонтер подає їжу після великодньої меси до греко-католицької церкви у Чернігові, Україна, в неділю».

Газета «Washington Post». Головний матеріал: «Похмуре свято відчаю і крові»

Немає перерви у війні на православному Великодню. Офіційні особи США зустрічаються із Зеленським у Києві

Фото 1 підпис: «Російська військова техніка рухається через територію, яку контролюють підтримувані росією сепаратистські сили в Маріуполі, Україна, у суботу».Фото 2 підпис: «Жителі Бучі, Україна, збираються біля церкви Святого Андрія після Меси, щоб у неділю священнослужителі благословили їжу. Православну Пасху святкували і українці, і росіяни».

Канада

«The Guardian» – «Музика для України».

P.E.I. Симфоністи вдячні за можливість ділитися музикою, допомагати українському народу. Рейчел Хорн, президент PEISO, каже, що 100 відсотків доходу від концерту 24 квітня підуть на допомогу українським біженцям на P.E.I. і за кордоном.

Підпис під головним фото: «P.E.I. Симфонічний оркестр виступає з концертом для України 24 квітня на головній сцені Конфедераційного центру мистецтв у Шарлоттауні».

.