Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові видання про Україну 23 квітня

Заголовки газет: Танки для України, Франція та Німеччина продали росії зброї на суму 230 мільйонів фунтів стерлінгів після анексії Криму Москвою у 2014 році. Росія хоче прямого з’єднання з Придністров’ям — це залишило б Україну без виходу до моря. В Ірландії хочуть надати повноваження місцевій владі для купівлі будинків і розміщення українських біженців. Опозиція, та «світлофори» (правляча коаліція у Німеччини) вимагають від канцлера поставки тяжкої зброї в Україну — канцлер відповідає що не хоче ядерної війни.

Велика Британія

“Борис: я надішлю наші танки” головний заголовок в «Daily Mail». Прем’єр-міністр повідомляє про серйозну ескалацію допомоги Києву з боку Великобританії, оскільки він попереджає, що війна може затягтися, і Путін може перемогти. Великобританія поставить танки, щоб допомогти Україні відобразити новий російський наступ, заявив учора Борис Джонсон. Передбачається, що британська армія направить до Польщі танки Challenger 2, щоб поляки могли передати свої колишні радянські Т-72, ​​знайомі українським екіпажам.

«The Daily Telegraph» повідомляє, що Франція та Німеччина продали росії зброї на суму 230 мільйонів фунтів стерлінгів із посиланням на аналіз ЄС. Згідно з газетою, дві країни відправили до росії обладнання, у тому числі бомби, реактивні снаряди та зброю, незважаючи на ембарго, запроваджене на території всього ЄС. Газета додає, що Париж і Берлін чинили опір забороні ЄС на купівлю газу в росії.

Австрія

Газета «Der Standard». Колонка: «росія хоче прямого з’єднання з Придністров’ям»

Голова Ради ЄС Мішель поговорив телефоном з Путіним

Спекуляції про військові цілі росії в Україні отримали в п’ятницю новий поштовх: заступник командувача Центрального російського військового округу Рустам Міннекаєв розповів про створення «сухопутного зв’язку» Криму з Придністров’ям.

Останнє, зокрема, викликає хвилювання у Молдові. Маленька країна між Румунією та Україною вже зазнавала значного тиску з боку Москви. З початку 1990-х років у «республіці» Придністров’я на сході країни править проросійський де-факто режим, який не визнається міжнародним правом. Міністерство оборони України назвало плани росії “імперіалістичними”.

У портовому місті Маріуполь, де ведуться бойові дії, російські військові заявляють, що хочуть оголосити про припинення вогню та створити гуманітарний коридор до постраждалого металургійного заводу «АзовСталь», але лише в тому випадку, якщо там здадуться українці. У телефонній розмові з головою Ради ЄС Шарлем Мішелем глава Кремля Володимир Путін знову розкритикував політику Заходу. Згідно із заявою з Москви, він (Захід) ігнорує військові злочини, вчинені українською стороною.

Видання «Vorarlberger Nachrichten». Підпис на головному фото: «За мир та солідарність. Благодійний концерт для України у Festspielhaus став вражаючою подією».

Бельгія

«DeMorgen», анонс статті с заголовком: «У ХАРКОВІ БАГАТО ХТО СКРИВСЯ ГЛИБОКО ПІД ЗЕМЛЮ НА МІСЯЦІ: Принаймні я можу тут поспати. Навіть якщо це у напівзруйнованому блоці метро».

Іспанія

Видання «La Vanguardia» — заголовок: «росія хоче окупувати всю південну Україну і закрити її вихід до моря».

Підзаголовок: У місті під Маріуполем супутники виявили понад 300 братських могил.

Росія планує окупувати не лише схід України, а й весь південь країни, аж до з’єднання з проросійським регіоном Придністров’я в Молдові. Ця мета, визнана високим російським військовим командуванням, залишила б Україну без виходу до моря.

Видання «El Pais». Головний матеріал: «Європа допоможе Україні верефікувати військові злочини». 

Заголовок: «Кожен євро, який Іспанія платить росії, йде на військову техніку»

Підпис під фото: «Механічний транспортер вчора переміщав тіла, ексгумовані в Бучі під Києвом».

Люксембург

«Luxemburger Wort» заголовок: «Випалена земля. Два місяці війни та страждань в Україні – і кінця не видно».

Видання замість традиційного репортажу опублікувало фото війни в Україні.

Ще один матеріал: «Професіонали з України»

Люксембург. Хто тікає від війни в Україні за кордон, шукає роботу. Люксембурзький ринок праці гостро потребує кваліфікованих працівників. І тому постає питання: чи зійдуться вони разом? У середині березня в агентство з працевлаштування Люксембургу першим звернувся Адем, який втік від війни в Україні і тепер бажав зареєструватися тут як претендент. Вже близько двох тижнів щоденно реєструють близько 20 біженців. На даний момент реєструвалося близько 200 осіб. Перші дані про приїжджих показують: 75% становлять жінки, 70% мають вищу освіту, багато хто навіть у фінансовій сфері.

Італія

«La Stampa» “Російській наступ” — заголовок. 

«План Москви: мета Донбас та південь України. ООН: військові злочини, перші докази. Драги поїде до Києва», — йдеться над фото.

Газета «La Sicilia» вийшла с заголовком на фото: «Доктор Живаго». Поки він чекає, коли українці піднімуть білий прапор у маріупольській в’язниці, Путін знову намагається підмінити карти та звинувачує EC у безвідповідальності за військову підтримку. “Ви тільки русофоби”

Прем’єр Італії Драгі у травні буде у Києві.

Нідерланди

Газета «Trouw» 

Головний матеріал:  Війна в Україні. Плани уряду припинити використання російського газу до кінця цього року дуже амбітні». Прем’єр-міністр Марк Рютте сподівається, що це спрацює, але жодних гарантій не може дати. Заголовок: «Кабмін хоче позбутися залежності від російського газу цього року».

Польща

«Gazeta Wyborcza» – “Я був білим радикалом, але я подолав це”.

Хто такі солдати полку Азов, які обороняють Маріуполь.

Ірландія

«Нові повноваження для розміщення українців» — заголовок «Irish Examiner».

Місцева влада має надати додаткові надзвичайні повноваження щодо купівлі будинків для розміщення українських біженців у найближчі тижні відповідно до планів, які розробляє уряд.

Згідно з конфіденційними документами Кабінету міністрів, міністр житлового будівництва Дарра О’Брайєн «терміново розробляє» докладний план щодо усунення прогнозованого браку 8300 ліжок до кінця травня.

Зберігається високий ризик нестачі термінового та короткострокового житла у найближчій перспективі, йдеться у меморандумі Кабінету міністрів, що його опублікували у вівторок.

Німеччина

Газета «FAZ». Головний матеріал: «Російські військові хочуть завоювати південь та схід України»

Планується «сухопутний міст» у Крим та Придністров’ї  

Українська конференція у Рамштайні

У п’ятницю росія назвала цілі війни, які мають бути досягнуті другим військовим наступом в Україні. Йдеться про «встановлення повного контролю над Донбасом та півднем України», заявив виконувач обов’язків командувача військ Центрального військового округу Рустам Міннекаєв, повідомляє в п’ятницю агентство «Інтерфакс». Це дозволяє «встановити сухопутний коридор до Криму». В уряді Москви цю заяву не прокоментували. Україна назвала ці плани імперіалістичними. Міноборони в Києві заявило, що росія не має наміру перемагати «міфічних нацистів», а просто окупувати східну та південну Україну.

Тим часом, Управління Верховного комісара ООН з прав людини бачить все більше ознак військових злочинів з боку російських військ. 

Перша колонка справа: «Шольц ухиляється від ясності».

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр говорив про помилки у політиці Німеччини щодо росії, а також про те, що він сам помилявся щодо Путіна. Тим самим він відчинив двері не тільки для всіх політиків, відповідальних за останні двадцять років, а й для СДПН, членом якої досі є Штайнмаєр. Але канцлер Шольц відмовляється увійти до цих дверей. Навіть після початку війни він не хоче, щоб політика його партії, яка іноді помилкова, піддавалася переоцінці. Натомість він бачить соціал-демократію в ролі жертви. Їх завжди зображували невпевненими у собі кантоністами та фальсифікували їхню роль в історії.

Матеріал:  «Коаліція хоче допитати канцлера про зброю»

Суперечка в коаліції “світлофорів” щодо постачання зброї в Україну підходить до апогею. У п’ятницю СДПН з обуренням відреагувала на той факт, що Марі-Агнес Штрак-Циммерманн, голова комітету Бундестагу з оборони, який належить партнеру уряду ВДП, запросила канцлера Олафа Шольца (СДПН) на засідання комітету на наступному тижні, не по. інших парламентських фракцій. Штрак-Циммерман уже кілька днів різко критикує Шольца за те, що, на її думку, він діє недостатньо рішуче, коли йдеться про постачання важкого озброєння в Україну.

У разі потреби Союз також хоче чинити тиск на Шольца через Бундестаг. “Якщо федеральний уряд не передумає найближчими днями, парламент більше, ніж будь-коли, буде змушений проголосувати за постачання важких озброєнь”, – заявив парламентський секретар Патрік Шнідер (ХДС) Rheinische Post. 

«Нерішучість канцлера щодо постачання зброї більш ніж ганебна і викликає сумніви щодо того, на чиєму боці насправді знаходиться федеральний уряд».

Газета: «Der Tagesspiegel»  

Олаф Шольц: «Ядерної війни не повинно бути»

Небажання поставляти танки Канцлер виправдовує побоюваннями щодо ядерних ударів.

Видання «Mannheimer Morgen»

Головний матеріал: «Новий мирний поштовх Гутерріша»

Через вісім тижнів після початку агресивної війни проти України російська армія уточнила свої військові цілі. За даними агентства «Інтерфакс», у п’ятницю командувач російського військового керівництва заявив, що росія хоче захопити весь Донбас, а також південь України.

За даними Кремля, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш прибуде до Москви наступного вівторка (26 квітня) і буде ухвалений там президентом росії Володимиром Путіним. ООН бачить більше ознак воєнних злочинів в Україні. Гутерріш їде до Москви в рамках інтенсивних зусиль щодо встановлення миру.

Раніше глава ООН просив про зустріч із Путіним. За інформацією з Москви, росія та Україна вели тривалі телефонні переговори. В Україні точаться бої під час православного свята Великодня.

Через війну росія стає все більш ізольованою на міжнародному рівні. Представники кількох країн тимчасово залишили нараду з питань допомоги розвитку на весняній зустрічі МВФ та Світового банку у Вашингтоні у п’ятницю – на знак протесту проти виступу росії.

Підпис під фото: «Аграрії зіткнуться з новими труднощами». Війна в Україні також вплинула регіональне сільське господарство. Серед іншого міг бути відсутнім корм для худоби».

Швейцарія

Видання «Tages-Anzeiger».  «Через війну в Україні: армія хоче модернізувати старі танки».

Швейцарія: Військові, ймовірно, отримають значно більше грошей. Внутрішні документи показують, що у списку покупок. Реагують і приватні особи: попит на ліцензії на зброю стрімко зростає

Ще один матеріал: «Що роблять компанії для українських біженців».

Великі швейцарські компанії підтримують біженців з України після їхнього прибуття до Швейцарії. Наприклад, Credit Suisse здає в оренду 270 квартир у чотирьох повністю або частково порожніх об’єктах на обмежений період часу. За потреби банк надасть громадам ще до 200 безкоштовних квартир. UBS та Swiss Life також надали кілька квартир. Багато банків також надають біженцям банківські рахунки на особливих умовах. Деякі також відмовляються від плати за платіжні картки. Однак це не стосується Postfinance або Zürcher Kantonalbank. Там діють звичайні збори.

Японія

Видання «The Japan Times». Відмова від штурму металургійного комбінату тимчасово змінює карти битви.

«Путін заявив про дострокову перемогу в Маріуполі».

Мексика

Газета «Diario de Yucatán». 

Матеріал: «Місто серед руїн»

За словами українських офіційних осіб, росія активізувала свої військові дії проти України, мобілізувавши дюжину елітних підрозділів з порту Маріуполь та атакувавши міста по всьому регіону.

Обидві сторони вступають до епічної битви за контроль над промисловим центром України.

Маріуполь значною мірою перетворився на руїни за кілька тижнів бомбардувань. Російське телебачення показало піднятий найвищою точкою міста прапор проросійських донецьких сепаратистів.

Підпис під фото: «Українські активісти з кривавим гримом протестують у Стамбулі, Туреччина проти військових злочинів росії в їхній країні.

США

«The New York Times»

Заголовок: «росія захоплює десятки міст, доки її війська просуваються на схід України»

Підпис під фото: «У п’ятницю у харківському районі Салтівка на північному сході України вибухнули бомби у комерційних та житлових районах».

Видання «WSJ»

Заголовок: «На зруйнованих вулицях Харкова ті, хто вижив, намагаються вистояти за будь-яку ціну».

Підпис під фото: «У четвер рятувальники вилучають останки мирних жителів, які загинули внаслідок ракетного обстрілу росією в Харкові».

Газета «The Washington Post». 

Головний заголовок: «Натяки на амбіції за межами України» 

Заголовок: «Набитий поїзд до Києва із стривоженими та повними надій, що повернулися».

Підпис під фото: Близько 180 нових могил готуються на військовій частині Краснопільського цвинтаря у Дніпрі, Україна. Російський командувач сказав, що захоплення сходу та півдня України створить «сухопутний коридор» до Кримського півострова.

Видання «Los Angeles Times». Підпис під фото: «Три члена родини Островських у віці 32, 51 та 75 років поховані в одній могилі у Бучі, Україна.

За словами друга сім’ї, усі троє були застрелені російськими військами у березні під час спроби втекти з міста».

Заголовок: «росія обстріляла цілі на сході України».

Мер Маріуполя закликав врятувати мирних жителів, що залишилися в місті.

Канада

Газета «The Hamilton Spectator» – заголовок: «Історія підносить свою голову з «маленьким бандитом» та війною Путіна проти України. Ми розділяємо кровопролиття росії в Україні як ізольований конфлікт, але чи це потенційна запорука ядерної війни?»