Головні теми: Європу потрібно перебудувати, путін ії об’єднав. В Ірландії засуджують ядерний репортаж російського телебачення. У промисловості Люксембургу помітна відсутність російської сировини. Швейцарія готується до візиту Зеленського у липні. Заява Лаврова викликала гнів Президента Ізраїлю. Захід теж має ядерну зброю, а послу України у Німеччині потрібно вибачитись перед канцлером
Daily Telegraph вийшла із заголовком та цитатою з виступу Бориса Джонсона: «Україна переможе Україна буде вільною».
Австрія
Газета «KURIER» вийшла із заголовком-анонсом: Інтерв’ю з Тоні Блером: «Путін об’єднав Європу». Колишній прем’єр-міністр Великобританії про війну глави Кремля та її наслідки
Головний матеріал: «Ціни на електроенергію залишаться високими протягом багатьох років після війни». Допоможе лише швидке розширення альтернативної енергетики.
Газета «Salzburger Nachrichten». «Промисловість хоче знати, що політика робить у надзвичайній ситуації з енергією»
У понеділок Австрія погодилася підтримати загальноєвропейське ембарго на російську нафту. Наступного дня президент Торгової палати Харальд Марер різко розкритикував уряд.
Але він не заперечує проти нафтового ембарго, яке має бути ухвалене як політичне рішення. Проте Марер вважає неприйнятним, що уряд не надав жодної інформації про те, що станеться, якщо постачання російського газу до Австрії припиниться.
Глава палати вважає, що реакція на зростання інфляції має бути швидкою та максимально небюрократичною. «Наразі гарний час, щоб щось зробити з «холодною» прогресією, і зробити це швидко». Гарним способом полегшити цей тягар також були б бонуси у розмірі до 3000 євро, які компанії могли б виплачувати працівникам без податків.
Данія
POLITIKEN — Колонка головного редактора: «Зеленського називають першим у світі інавгураційним президентом»
Колонка справа: «Світло для України»
Підтримайте Україну. Приходьте та послухайте виступ Зеленського сьогодні ввечері.
«Це, Лондон,—гласило потріскуюче радіо з приймача: «Сьогодні ввечері, як 77 років тому, усім данцям прозвучить послання про звільнення. Данія знову набула волі після п’яти проклятих років німецької окупації під час світової війни, що забрала мільйони життів і залишила Європу в руїнах.
Сьогодні над Данією пролунає новий історичний меседж, коли Президент України Володимир Зеленський звернеться безпосередньо до данського народу. У розпал путінської варварської війни проти українського народу Зеленський вийде зі свого таємного житла десь у Києві, щоб адресувати своє послання безпосередньо нам.
Але Зеленський говорить не з нами, данцями, самотужки. Український народ також дивиться. Захід транслюється у прямому ефірі на українському телебаченні, щоб наші українські сестри та брати могли відчути нашу підтримку у боротьбі, яку вони героїчно ведуть.
Ми потрібні УКРАЇНІ. Нам потрібна Україна. Їм потрібно бачити і відчувати, що ми повністю підтримуємо їхню боротьбу. Вони нам потрібні для боротьби. Їхня боротьба — це і наша боротьба за свободу, самовизначення та демократію.
Ми не можемо зупинити війну, але ми можемо показати свою підтримку, масово запалюючи смолоскип свободи, щоб українці почули наше звернення до них у наш історичний вечір: Ось Копенгаген та Орхус: Ми тут!
Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» пише на першій шпальті.
Репортаж з фронту: Артилерія та танки домінують на полі бою на Донбасі. Це дає росіянам перевагу.
Литва
Газета «Klaipeda» — «На тлі війни учасники маршу змінюють свою стратегію»
Війна в Україні, здавалося, погасила ентузіазм колишніх антивакцинаторів. Рішення уряду про зняття надзвичайного стану, певне, позбавило їх хліба насущного.
Колонка праворуч: «Литовці продовжують купувати нафту»
Війна в Україні продовжує впливати на активізацію закупівлі продуктів харчування. З початком цієї війни сіль стала майже дефіцитним товаром, а через місяць її місце зайняли оцет і масло. Незважаючи на те, що закупівлі багатьох товарів стабілізувалися, нафти, як і раніше, приділяється особлива увага.
Проте, за словами представників магазинів, панікувати точно не варто, тому що полиці, що пустують, скоро заповняться.
Люксембург
«Luxemburger Wort» — «Більше, ніж просто нафта та газ. У промисловості Люксембургу помітна відсутність російської сировини»
Торгівля Люксембургу з росією коригується добре. Тим не менш, деякі галузі та компанії залежали від постачання з путінської імперії певної сировини. Окремі породи дерева, бітум та окремі деталі для будівельних машин — список недоліків галузі внаслідок війни в Україні виходить далеко за межі нафти та газу. Замінники більшості цих видів сировини можна знайти на світовому ринку. Проблема: альтернативи дороги, а відповідні ланцюжки поставок ще належить налагодити.
Ірландія
Irish Examiner — «Мартін засуджує ядерний репортаж російського телебачення».
Прем’єр-міністр Майкл Мартін звинуватив росію у «дуже зловісних» та «страшних» репортажах з російського державного телебачення, що імітують руйнівну ядерну атаку на Ірландію та Великобританію.
Він сказав, що «мають бути вибачення» за повідомлення, які показали, що Ірландія та Великобританія були затоплені підводним вибухом біля берегів Донегалу.
Посольство росії в Дубліні заявило у понеділок Irish Examiner: «Погляди та презентації у телешоу належать редакції. «Офіційна позиція росії завжди полягала в тому, що в ядерній війні не може бути переможців і що вона ніколи не повинна бути розв’язана, що ще раз підтверджено у спільній заяві лідерів п’яти ядерних держав про запобігання ядерній війні та недопущення гонки озброєнь, опубліковано 3 січня 2022 року».
Газета «The Irish Time» — «Російські війська вбили 10 робітників під час обстрілу заводу на Донбасі»
Російські сили вбили 10 робітників під час обстрілу заводу у східноукраїнському регіоні Донбасу, заявив учора Київ, коли Москва почала великий наступ з метою захоплення сталеливарного заводу «Азовсталь» у Маріуполі.
Десятки мирних жителів, які були евакуйовані з об’єкта в портовому місті, вчора опинилися в безпеці, а мер Маріуполя Вадим Бойченко, який виїхав з двомісячної облоги, сказав, що близько 200 мирних жителів залишилися в «Азовсталі» разом із невідомою кількістю українців.
Він звинуватив російські війська у «депортації» майже 40 000 жителів Маріуполя до росії замість того, щоб дозволити їм виїхати до підконтрольних Україні районів.
Павло Кириленко, губернатор Донецької області, яка зараз в основному належить росії, заявив, що щонайменше 10 людей загинули та 15 отримали поранення в результаті обстрілу російської артилерії по величезному коксохімічному заводі в прифронтовому місті Авдіївка.
«Росіяни точно знали, куди вдарити – робітники щойно закінчили зміну і чекали автобуса», – написав він у Twitter.
У Маріуполі, що на узбережжі Азовського моря Донецької області, український офіцер із «Азовсталі» повідомив, що росія здійснила «потужний штурм» заводу «за підтримки бронетехніки, танків, спроби висадки з катерів та великої кількості піхоти». Капітан полку «Азов» Святослав Паламар сказав: «Ми закликаємо до негайних дій щодо евакуації мирного населення з території заводу та безпечного транспортування їх на підконтрольну Україні територію».
Польша
Gazeta Wyborcza також пише про евакуацію з Маріуполя.
Італія
La Stampa — «Доктрина Драги для Європи» – основний заголовок. «У Брюсселі є італійська пропозиція щодо кризи»
Путін — Макрону: «Досить постачати зброю».
«Європу потрібно перебудувати»—головний заголовок La Repubblica.
«Прем’єр Італії Драги в Європарламенті: «Нам потрібний прагматичний федералізм, від економіки до енергетики та безпеки».
Україна, мирні жителі, які евакуйовані з маріупольського заводу кажуть: «Ми вийшли хворими».
«Путін 2 години розмовляв телефоном з Макроном».
Швеція
«Expressen» вийшла із заголовками на фото: «BILDT: ПУТІН ПРОГРАЄ
Бергман. Ліндгрен. Кампрад: У РОСІЇ ШВЕДСЬКІ ІКОНИ ПРИЗНАЧАЮТЬСЯ НАЦИСТСЬКИМИ
Швейцарія
«Tages-Anzeiger». Заголовок: «Швейцарія готується до візиту Зеленського до Лугани»
На конференцію по Україні, Президент Іньяціо Кассіс очікує в липні численних глав держав, зокрема президента України, якому загрожує росія, очікують також прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Вимоги безпеки величезні
Конференцію було заплановано до того, як росія напала на Україну. Програма складалася для обговорення реформ в Україні.
Німеччина
Газета «FAZ» – Головний матеріал: «Мерц в Україні: Ми дамо вам усе, що зможемо»
Зустріч із Зеленським
Мельник назвав Шольца «ображеною ліверною ковбасою»
Голова ХДС Фрідріх Мерц запевнив Україну у повній підтримці Німеччини під час візиту до Києва у вівторок. «Ми дамо вам усе, що можемо і що доречно, і військове, і цивільне», — пообіцяв Мерц меру київського передмістя Ірпінь, де у березні було зупинено наступ росіян на українську столицю.
Мерцу показали руйнування, завдані російськими бомбардуваннями житлових районів. Потім він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, колишнім президентом Петром Порошенком та мером Києва Віталієм Кличком у Києві.
Мерц — найвищий німецький політик, який відвідав Україну з початку війни. Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) досі утримувався від відвідування країни після того, як у середині березня уряд України не запросив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра через його колишню політику щодо росії. Посол України у Берліні Андрій Мельник заявив у вівторок із посиланням на Шольца: «Грати в ображену ліверну ковбасу звучить не дуже по-державному». дитячий садок».
Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) заявила: «Можливо, шановний пане Мельник, ви просто вибачитеся перед президентом, а потім ввічливо запросіть канцлера прийти».
Колонка праворуч: «Повага до Німеччини»
Що було б, якби Володимир Зеленський був не у Києві, а в Берліні й відповідав за німецький народ? Він безперечно «виступив би» на публіці набагато краще, ніж Олаф Шольц. Але що б він сказав, якби глава держави його країни був запрошений із візитом солідарності президентом країни, яка потребує допомоги? А якщо посол цієї держави регулярно ображав не лише його? Чіткі слова для цього знайде не лише Зеленський. Так само, як і пізно, Олаф Шольц.
Нижня колонка праворуч: «Захід теж має ядерну зброю»
До загроз Путіна слід ставитися серйозно. Але стримування не застаріло.
Ядерні загрози з Москви справили враження на Захід. Президент Байден назвав риторику Путіна «безвідповідальною».
У публічних дебатах Шольц та інші проводять пряму лінію від західного постачання зброї до можливості російських ядерних ударів. Це не приховує той факт, що Захід також має високоефективні ядерні арсенали.
Газета «Der Tagesspiegel» – «Путін дасть наказ про загальну мобілізацію?»
Спецслужби побоюються масової ескалації війни в Україні
Лідер ХДС Мерц зустрівся з президентом Зеленським у Києві.
Ізраїль
Газета «HAARETZ» – «Коментарі Лаврова свідчать про рух росії в бік Ірану»
Головний матеріал: «Герцог: «Лавров повинен відмовитися від антисемітської брехні».
Видання «The Jerusalem Post»
Заголовок: «Ізраїль посилить військову та цивільну допомогу Україні»
Збільшення буде «істотним кроком», але наступальна зброя посилатися не буде.
Китай
CHINA DAILY: «ЄС має намір поступово відмовитися від закупівель російської нафти»
Європейський Союз рухається до поступової відмови від імпорту нафти з росії до кінця цього року після того, як Німеччина передумала, але попередила про серйозний удар по економіці ЄС.
Міністри енергетики також обговорили у понеділок шостий пакет санкцій ЄС щодо росії, який розробляє Європейська комісія. Посли країн-членів ЄС, які зібралися в середу, повинні будуть одноголосно схвалити будь-який план, щоб він набув чинності.
Очікується, що Європейська комісія опублікує наприкінці цього місяця плани щодо ліквідації залежності ЄС від російських копалин палива до 2027 року, включаючи розширення сектора відновлюваних джерел енергії.
Висловивши готовність Німеччини перейти до припинення постачання російської нафти, Хабек попередив про підвищення цін на енергоносії для споживачів ЄС та удар по економіці ЄС.
США
Газета «NYT» — «Сльози, їжа та сонце після тижнів під землею»
Евакуйовані металургійного заводу зараз знаходять безпеку.
Газета «WP». Колонка: «Кремлівські збори магнатів, багатих за кордоном
Активи багатьох, хто зустрічався з Путіним у день вторгнення, показують, як олігархи стали покладатися на офшорні домовленості.
У той день, коли він розпочав вторгнення в Україну, президент росії Володимир Путін викликав у Кремль групу найбагатших бізнесменів своєї країни. За повідомленнями інформаційних агентств, вторгнення було «вимушеним заходом», — сказав Путін групі. Посилаючись на економічні санкції, з якими вони, ймовірно, зіштовхнуться з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу, він додав: «Ми розуміємо світ, у якому живемо».
Переважна більшість офшорних активів серед тих, хто був запрошений Путіним, відображає масштаби (блізко 1 трлн.долларів), в яких бізнесмени, що знаходяться на вершині російської економіки, виводили багатство з країни і стали покладатися на секретні угоди, які ускладнюють відстеження операцій.