Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали про Україну світові ЗМІ 4 травня

Головні теми: Наступ після нових санкцій. Командувача вторгнення в Україну знято. Африка благає росію, експортувати пшеницю щоб уникнути великого голоду. Дискомфорт Києва через маленьку допомогу – іспанії на 21 млн евро матеріалами. Війна в Україні розпалює ненависть в Боснії. Українська армія відбила близько 1000 тимчасово окупованих міст.

Італія

«Хід Путіна по пшениці» — «La Repubblica»

«Кремль: Київ зможе експортувати зернові із розмінованих портів, які ми контролюємо. Через Дворнікова, «м’ясника Сирії», від командування російськими операціями», — стрічка новин.

«Зеленський говорить про перемогу, але має справу з інакодумством».

«На цьому фронті нашу свободу поставлено на карту» — основна стаття.

Іспанія

«El Pais» — «Африка благає росію щоб уникнути великого голоду»

Путін заявляє, що готовий дозволити відправлення зернових через Одесу

«ABC» — «Дискомфорт Києва через маленьку допомогу — іспанці шості знизу»

Санчес пообіцяв Зеленському допомогти Україні “усім, чим зможемо” та надіслав матеріали на суму лише 21 мільйон євро.

Австрія. 

«Der Standart». «УКРАЇНСЬКА ВІЙНА Вторгнення росії в Україну триває 100 днів». Очевидно, Кремль не поспішає і сподівається, що Захід втратить солідарність з країною. 

«Vorarlberger Nachrichten» — «Нищівна загарбницька війна»

Бойові дії в Україні ніколи не закінчуються.

Все змінилося 24 лютого цього року: тоді росія напала на сусідню Україну. У п’ятницю виповнився 100-й день війни. Зараз мільйони людей втекли. Наразі ЗМІ зосереджені, зокрема, на зруйнованому місті Сєвєродонецьк на сході країни. Політолог і експерт з росії Герхард Мангот сумнівається, що війна може закінчитися швидко. «На даний момент я не бачу місця для вирішення шляхом переговорів».

Бельгія 

«De Standaard» — «Війна в Україні розпалює ненависть в Боснії»

Екстремісти знову готові нас убити.

Війна в Україні також пробуджує військових демонів у Боснії та Герцеговині. Сербські націоналісти, які підтримують Путіна, розпочали етнічну ворожнечу та погрожують розірвати країну. Решта боснійців, затамувавши подих, їдуть за кордон чи купують зброю.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Путін живе ілюзіями»

Захід занадто впевнений

Росія все ще є країною великих ресурсів, ми не повинні її ігнорувати

ФУКУЯМА — ІНТЕРВ’Ю МАЦІЄЯ СТАСІНСЬКОГО

Американський філософ та економіст Френсіс Фукуяма вважає, що війна в Україні стане початком нового світового порядку.

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «Зеленський говорить про 1000 відвойованих населених пунктів»

Через сто днів після початку агресивної війни росії проти України керівництво у Києві продемонструвало у п’ятницю впевненість у перемозі. Президент України Володимир Зеленський напередодні заявив, що захисники «мали певні успіхи у боях за Сєвєродонецьк». Проте це залишається найскладнішою ділянкою на даний момент.

За словами Зеленського, росії вдалося окупувати близько п’ятої частини України. Проте українська армія відбила близько 1000 тимчасово окупованих населених пунктів.

«FAZ». «Бундестаг затверджує спеціальні фонди для Бундесверу

Переважна більшість євродепутатів погоджується  

100 мільярдів євро на переозброєння

«Москва хоче війни, поки всі цілі не будуть досягнуті»

Важкі бої навколо Сєвєродонецька 

Прем’єр-міністр Латвії хвалить Берлін

Колонка справа: «Друге переозброєння»

Поворотний момент, викликаний загарбницькою війною Путіна проти України, тепер також відзначається в Німеччині зміною конституції: створенням «спеціального фонду» для Бундесверу. 

Франція – «Що Макрон хоче зробити»

В інтерв’ю «Courrier Picard» Еммануель Макрон докладно описує свою дорожню карту: купівельна спроможність, пенсійна реформа, візит до України.

Ірландія 

«Irish Examiner» — «100 днів війни

Підпис під фото: «Український військовий на похороні полковника Олександра Махачека в Житомирі вчора». 

Литва

«Lietuvos Rytas» — «Голови пам’ятників перевернуті, а ноги зламані, тим самим знищуючи сліди окупації». Обеліски, які славлять радянську окупаційну армію, схоже, набирають обертів. Щоправда, не скрізь такі пам’ятники безперешкодно та безперешкодно знімаються. Аналогічна ситуація була і відразу після відновлення незалежності Литви, коли їх позбулися радянські ідоли.

Підпис під фото: «Перед двічі встановленим у центрі Вільнюса пам’ятником герою СРСР генералу І. Черняховському відбулися непрості переговори із високопоставленими радянськими воїнами.

Швейцарія

«Tages-Anzeiger» — «Федеральна Рада дозволила поставки зброї в Україну»

Через великий зовнішній тиск Швейцарія більше не блокує весь експорт зброї з учорашнього дня.

Такі країни, як США, Великобританія чи Німеччина чинили тиск на Бундесрат протягом останніх кількох днів і тижнів. Це випливає із секретної статті Федеральної ради, з якою редактори цієї газети добре знайомі.

Туреччина 

«Daily Sabah» — «Стамбул планує розблокувати український експорт зерна»

Туреччина прагне вийти з глухого кута і веде переговори як з Москвою, так і з Києвом, а також з ООН, щоб виступити посередником в угоді з відкриття коридору через Босфор для експорту сільськогосподарської продукції з України.

Японія 

«The Japan Times» — «Україна відзначає 100 днів війни». З останніми досягненнями росія тепер контролює п’яту частину країни.

Підпис під фото: «Іноземні бійці ЗСУ займають позиції у Сєвєродонецьку, що на Луганщині України, у четвер».

Китай 

«China Daily» — «Кількість закликів до припинення конфлікту зростає, російсько-українській кризі виповнюється 100 дні» 

Австралія

«The West Australian». Подорож західної репортерки, щоб висвітлити війну в її рідній країні, і вражаючий документальний фільм з лінії фронту, який він зняв

Дивлячись по телебаченню, як розгортається вторгнення росії в Україну, Дарина Задвірна знала, що має повернутися на свою улюблену батьківщину. Вона забронювала відпустку та рейс і 16 березня вирушила з Польщі пішки.

Рішення Задвірної піти назустріч небезпеці призвело до приголомшливого документального фільму, який показує жорстокість і хоробрість повсякденного життя українців на передовій війни з агресором, для якого, здається, немає нічого поза межами.

США

«Boston Globe» – «В Україні 100 днів втрат — і ще багато чого попереду»

 Оскільки росія закріпилася і контролює 20% країни, перспективи припинення війни мало.

Підпис під фото: «Сім’я полковника армії Олександра Махачека оплакувала його на його похороні в п’ятницю в Житомирі, Україна».

«WSJ» — Після 100 днів війни, Україна. Попереду довга, кривава гра.

Через 100 днів війна росії з Україною перетворюється на криваве гасло, якому не видно кінця, що спричиняє зростаючу спустошення в Україні та тривалі витрати в усьому світі.

Найбільший конфлікт між європейськими державами з часів Другої світової війни зазнав перепадів долі, які нагадують про непередбачуваність війни. Провал російського раннього бліцкригу підігріває впевненість в Україні, оскільки росія зосереджує свою вогневу міць на більш вузькому просуванні.

У п’ятницю російські війська рухалися за потужними артилерійськими обстрілами на Донбасі на сході України, де вони повільно завойовували позиції, відсилаючи десятки тисяч мирних жителів втікати.

Близько 6,9 мільйонів українців покинули країну з початку війни, за даними ООН, лише Польща отримала 3,7 мільйона, хоча деякі з них повертаються додому. Ще мільйони українців були внутрішньо переміщені через наступ росіян. Вторгнення спустошило міста на сході України, включаючи Маріуполь, де, за словами місцевих чиновників, щонайменше 22 000 жителів було вбито під час тижневої російської облоги.

Українські та міжнародні слідчі збирають докази можливих військових злочинів у районах, де російські війська вбивали та погано поводилися з мирним населенням.

Підпис під фото: «У п’ятницю дівчина малює на стіні зруйнованого будинку в селі Андріївка Київської області. Після 100 днів війни багато західних урядів побоюються, що між росією та Україною загрожує руйнівний глухий кут.

Канада 

«The National» — ХТО БІЛЬШЕ ВИНУВАТИЙ. ДИКТАТОР ЧИ ЛЮДИ, ЯКІ ДОЗВОЛЯЮТЬ ЙОМУ ЗАЛИШАТИСЯ? ПУТІН VS. ЛЮДИ