Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали про Україну світові видання 8 квітня

Велика Британія

«Вигнання з прав людини» — так «Metro» описує новину про те, що росія втратила місце в Раді ООН з прав людини через вторгнення в Україну.

The Financial Times також приділяє увагу війні в Україні, розповідаючи про те, що «Русал», найбільший у світі виробник алюмінію за межами Китаю, став першою російською фірмою, яка закликала до публічного розслідування ймовірних звірств, вчинених кремлівськими силами в українському. місто Буча.

The Times. Радісна новина приходить у вигляді чудово залитої сонцем фотографії Анастасії та В’ячеслава — бійців сил територіальної оборони України, які вчора після паузи у бойових діях одружилися у Києві.

Російські військові «записали розмови про вбивство мирних жителів». Про це пише «The Guardian». Радіопередачі, в яких російські солдати говорять між собою про навмисні вбивства мирних жителів в Україні, були перехоплені службою зовнішньої розвідки Німеччини, повідомило джерело, близьке до висновків.

Докази були надані парламентарям представниками служби зовнішньої розвідки БНД у середу.

Австрія

Газета «Der Standard»

Проти кровопролиття в Україні заголовок над фото яке підписано «Фальшива кров на руці цієї українки, яка проводить демонстрацію у столиці Греції Афінах проти війни на своїй батьківщині. Вона хоче дати зрозуміти, що Європа має зробити більше, щоби зупинити кровопролиття в Україні. Особливо Маріуполь десь колись проживала численна грецька меншість, була в центрі уваги відеозвернення Володимира Зеленського в грецькому парламенті. Афіни повинні використовувати свій вплив у ЄС, щоб урятувати населення «міста-мученика», зажадав він.

Матеріал: «НАТО хоче, щоб Україна була жорсткішою»

На зустрічі в Брюсселі в четвер НАТО оголосило про постачання в Україну додаткових важких озброєнь у відповідь на звірства росії. До Києва буде доставлено безліч різних систем озброєння, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який також був присутній на зустрічі, заявив після прибуття, що його країні потрібна «зброя, зброя та ще раз зброя», щоб покласти край стражданням свого народу.

Столтенберг також заявив, що НАТО також хотіло допомогти захистити себе іншим країнам-партнерам, таким як Грузія або Боснія та Герцеговина.

Звірства також призвели до п’ятого пакету санкцій ЄС, у центрі якого знаходиться заборона імпорту російського природного газу. Тим часом готуються подальші заходи, які також можуть включати бойкот нафти. Він грає значно більшу роль, ніж вугілля, у фінансуванні державних витрат росії, але його можна замінити на світовому ринку.

Кінець російського природного газу також обговорюється дедалі інтенсивніше, але міністр зеленої енергетики Леонор Гевесслер ще раз наголосила, що Австрія поки що не може обійтися без нього.

Газета «KURIER»

Матеріал на першій шпальті: «Австрія також висилає дипломатів».

Відповідь на російську бійню в Бучі вигнання. Австрія була однією з останніх країн ЄС, яка вирішила у четвер вислати російських дипломатів. Зазначається, що чотири жертви пов’язані зі шпигунською діяльністю. Російський посол у Відні гнівно відреагував і оголосив про контрзаходи. Вражає те, що інші країни ЄС оголосили «персоною нон грата» значно більше російських дипломатів.

 Заголовок на фото: «Готуйтеся до наступних криз. Аналіз ризиків армії. Від відключення електроенергії до кібератак, від терору до міграційних потоків – які небезпеки загрожує Австрії в найближчі роки».

Нідерланди

Видання «Het Parool». У Бучи вціліли розповідають про жахи війни.

Італія

Газета «La Stampa», заголовок фото: «Обличчя Донбасу».

Колонка: «Ми проголосували за призупинена Радою з прав людини участі Москви».

Іспанія

Газета «ARA». Заголовок: «ООН відсторонила росію від Ради з прав людини».  Генеральна Асамблея схвалила його більш ніж двома третинами і висловила «велике занепокоєння» з приводу України. Київ закликає до «зброї, зброї і більше зброї» в НАТО перед обличчям загрози російського наступу на Донбасі.

Німеччина

Газета «FAZ» вийшла з матеріалом «НАТО хоче поставити важке озброєння».

У відповідь на повідомлення про порушення росією прав людини під час війни в Україні Генеральна Асамблея ООН призупинила членство росії в Раді ООН з прав людини. Відповідну резолюцію, внесену, серед інших, Великобританією та США, ухвалила Генеральна Асамблея в Нью-Йорку в четвер. «За» проголосували 93 депутати, «проти» — 24, а 58 утрималися. Це призвело до необхідної більшості у дві третини, при якій утрималися не враховувалися.

Країни НАТО пообіцяли Україні подальшу допомогу в озброєнні. Тепер це також стосується важкого озброєння, такого як танки. «Ми погодилися, що ми повинні і надалі посилювати та підтримувати нашу підтримку України, щоб Україна могла протистояти російському вторгненню», – сказав генеральний секретар Єнс Столтенберг після зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі. 

П’ятий пакет санкцій ЄС набуде чинності з опублікуванням законодавчого тексту в Офіційному журналі ЄС. Це заплановано на цю п’ятницю. Однак заборона на імпорт російського вугілля, яке вважається найважливішою частиною пакету, набуде чинності лише через 120 днів, тобто на початку серпня.

Литва 

Видання «Klaipeda»

«Якщо міжнародні організації безсилі – закрити?»

Підпис під фото: «Президент України стукає в західну совість про жорстокість окупантів. Жителі Заходу сумують, аплодують йому, коли він встає. Але чи зробив він усе, щоб зупинити росію?»

Словаччина 

Газета «Denník N». Заголовок на першій шпальті: «Місто під Києвом повністю зруйновано. Скільки загиблих лежить під завалами підірваних багатоквартирних будинків, наразі невідомо. СВІДЧЕННЯ З БОРОДЯНКИ».

Туреччина

Газета «Daily Sabah». Заголовок головного матеріалу: «Туреччина очікує більшого. Російсько-українські мирні переговори».

Сцени з Бучі є «неприйнятними» і кидають тінь на мирний процес, заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, підтвердивши очікування Туреччини, що Україна та росія продовжать прямі переговори щодо припинення вогню. 

Звертаючись до журналістів після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, Чавушоглу вчора заявив, що обговорив останні події на місцях в Україні та тему потенційних країн-гарантів. «Наші переговори з обома сторонами щодо евакуації з Маріуполя тривають. Більшість наших громадян покинули місто, але ми знаємо, що там ще близько 30 громадян», – сказав він, маючи на увазі нещодавні плани евакуації громадян із обложеного портового міста морем. 

Ще один матеріал: «Тисячі вагонів застрягли на кордоні України під час війни».

Оскільки російське вторгнення затягується, близько 1100 вагонів потягів із зерном застрягли на заході Україні біля головного залізничного прикордонного переходу з Польщею, не в змозі вивезти свій вантаж за кордон. Це лише деякі з 24 190 вагонів, що перевозять різні товари на експорт, включаючи рослинну олію, залізну руду, метали, хімікати та вугілля, які чекали на перетин західного кордону України станом на вівторок, згідно з даними Державної залізничної компанії.

Останній матеріал: «росія завершила відведення від Києва, оскільки на сході точиться бій».

росія завершила свій вихід з районів навколо Києва і перегруповується для наступу на сході України, заявив високопоставлений представник оборони США. “Ми оцінюємо, що всі росіяни виїхали”, – сказав чиновник на умовах анонімності, додавши, що оцінка США була завершена за останні 24 години. Незважаючи на новини про виведення російських військ з-під Києва, чиновник попередив про загрозу, що залишилася. Посадовець також сказав, що хоча загроза наземного вторгнення в Київ «на даний момент явно зникла», неясно, які довгострокові цілі росії. 

Ізраїль

Газета «HAARETZ»: «Війна в Україні викликала величезний сплеск алії*» – з росії

Після російського вторгнення в Україну в лютому Ізраїль приготувався до серйозного сплеску імміграції з країни, яка зазнала нападу. Чого країна не очікувала, так це ще більшої хвилі імміграції з країни, яка розв’язала війну.

Внутрішні урядові дані, отримані «Гаарец», показують, що кількість іммігрантів та потенційних іммігрантів, які прибули до Ізраїлю з росії за останні два місяці, набагато перевищує кількість іммігрантів та потенційних іммігрантів із України.

Цифри показують, що з початку війни 24 лютого і до середини цього тижня в Ізраїлі висадився загалом 8371 іммігрант та потенційний іммігрант з України.

*Алія – ​​репатріація євреїв до Держави Ізраїлю, а до заснування Держави Ізраїль – до Країни Ізраїлю. Є одним із основних понять сіонізму, нині закріпленим в ізраїльському «Законі про повернення».

Японія

Видання «Japan Times»

«США, Великобританія та Австралія розробляють гіперзвукову зброю

Рух слідує за просуваннями росії та Китаю, залишаючи двері відкритими для Японії».

Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія домовилися співпрацювати з розробкою «передової гіперзвукової та протигіперзвукової» зброї в рамках свого тристороннього пакту про безпеку AUKUS, оскільки Китай і росія продовжують робити стрибки у своїх власних гіперзвукових програмах.

The New York Times

«Захід посилює тиск на Путіна, стримуючи вугілля та обмежуючи торгівлю». ООН вилучає Росію з Ради з прав людини на тлі нових доказів звірств.

БРЮССЕЛЬ – Західні країни у четвер посилили свій тиск на росію через її вторгнення в Україну: Європейський Союз схвалив заборону російського вугілля, а Сполучені Штати намагалися позбавити росії торгових привілеїв і заборонити продаж енергії на американському ринку.

Нові покарання настали, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй провела символічно важливе голосування, щоб покарати росію, відсторонивши її від Ради з прав людини, органу ООН, що складається з 47 членів, який може розслідувати порушення прав. Західні дипломати назвали призупинення роботи барометром глобального обурення війною та зростаючими доказами звірств, вчинених російськими військами.

Фото: «Потяги завантажуються вугіллям поблизу Бородіно, росія, у 2017 році».