Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писала світова преса про Україну 26 березня

Чеський журнал «Esquire» присвятив обкладинку квітневого випуску війні в Україні.

«Уявіть, що неба немає. Рік 2022. Відстань – 8 годин машиною від Праги. Репортаж з останнього регіону вільного світу, з місця, де закінчується мир та починається війна».

Карикатура з біженцями з України, яких художники французького журналу «Charlie Hebdo» пропонують використовувати при їзді на автомобілі замість бензину, що подорожчав, викликала скандал у Франції. Президент Макрон засудив карикатуру.

Велика Британія

Заява росії про те, що вона переорієнтує свою війну в Україні на Донбас, лідирує у низці суботніх газет, британські газети пишуть про «російський відступ».

The Financial Times цитує чиновника міністерства оборони країни, який стверджує, що захоплення великих міст, таких як Київ та Харків, ніколи не входило до планів Москви, хоча і додає, що західні офіційні особи, як і раніше, скептично ставляться до масштабів змін.

Спроби Москви скоротити масштаби вторгнення також наводять The Telegraph. У газеті йдеться, що ця зміна є «першою ознакою того, що Кремль може шукати спосіб покласти край воєнній кампанії». На сторінці також є фотографія міністра довкілля Вікторії Прентіс із 25-річною офісною працівницею, яка вимушена тікати з Києва, яку вона забрала до себе додому.

The Times повідомляє, що Росія «відступає» в Україні, і зазначає, що п’ятнична заява була зроблена після того, як її сили зазнали поразки по всій країні. На першій шпальті також розміщено фотографію Джоан Роулінг, ім’я якої у п’ятницю згадувалося у промові президента Путіна. Російський лідер заявив, що Захід, «скасувавши» авторку через її погляди на права трансгендерів, сподівався зробити те саме з його країною.

Відповідь пані Роулінг на коментарі Путіна – головна стаття у Express. «Дж. К. Роулінг завдає удару у відповідь по розголосу Путіна» — йдеться в заголовку. Після виступу Путіна вона написала у твіттері: «Критика західної культури скасування, можливо, не найкраще зроблена тими, хто нині вбиває мирних жителів за злочин опору чи хто ув’язнює і отруює своїх критиків. #ISStandWithUkraine». У твіті було посилання на новину про ув’язнення Олексія Навального, опозиційного діяча Росії.

На першій шпальті The Guardian повідомляється, що минулого тижня внаслідок вибуху російської бомби в театрі в українському місті Маріуполь загинуло близько 300 людей. Влада в Маріуполі заявила, що не менше 300 людей було вбито в результаті російського бомбардування театру минулого тижня, що вперше призвело до смертоносної атаки з тих пір, як Москва почала своє вторгнення в Україну більше місяця тому.

Цифра, заснована на свідченнях свідків, надійшла від групи ООН з прав людини в Україні, група також повідомила, що має повідомлення про масові поховання в південному портовому місті, у тому числі про масові поховання 200 осіб.

Маріуполь став свідком одних із найжахливіших боїв та обстрілів цивільних об’єктів. Він заважає росії забезпечити сухопутний коридор між Кримом та східним регіоном Донбасу, який включає частини Луганська та Донецька, які утримуються проросійськими силами.

Газета “I” починається з розповіді про те, на що зараз схоже життя “Всередині Чорнобиля”, атомної станції, захопленої російськими військами минулого місяця. Видання цитує бригадира цеху з переробки радіоактивних відходів, який каже, що персонал працює цілодобово, що збільшує ризик аварії.

Австрія 

Газета «Kurier» розмістила анонс статті на першій шпальті, надавши їй заголовок: «Гордіїв газовий вузол». 

Вийти – але як? Європа хоче якомога більше зменшити свою залежність від російського газу і перебуває від дверей до дверей в Перській затоці. США також пропонують себе як постачальника, але кількість не так легко замінити, особливо в короткостроковій перспективі – розповідає видання.

8. «Залишась, втікла, емігрувала» – заголовок в австрійському «Der Standart»

Коли місяць тому російські війська вторглися в Україну, ці три жінки почали записувати свої спостереження та думки – з трьох точок зору: перша залишилася в Києві, друга виїхала, третя вже давно живе у Відні. Її щоденники є гнітючим свідченням незламної сили українських жінок.

«США замінить третину поставок газу з росії» – ще одна колонка на першій шпальті.

Небезпека спаду через швидке припинення видобутку нафти і газу

США незабаром хочуть замінити до третини природного газу, який раніше постачав до ЄС росія. До 2030 року до Європи щороку надходитиме додатково 50 мільярдів кубометрів скрапленого природного газу (СПГ). Це відповідало б приблизно третині обсягу, доставленого з Росії в 2021 році, як спільно повідомили в п’ятницю президент США Джо Байден і президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн. Уже цього року Вашингтон має намір поставити 15 мільярдів кубометрів на додаток до вже узгоджених обсягів.

Якби Австрія пішла за бойкот російської нафти і газу, це був би шлях до рецесії з можливим зниженням економічного виробництва на два, три або чотири відсотки, сказав керівник Wifo Габріель Фельбермайр, застерігаючи від поспішних рішень. Без дешевого газу цілі галузі промисловості під загрозою.

Німеччина

Головний матеріал газети FAZ на першій шпальті: «Поразка Путіна»

Путін завжди розумів українське питання як геополітичне, принаймні так він його зображував. Вона зазнала своєї першої поразки на цьому фронті, як показали саміти цього тижня в Брюсселі. Були тактичні розбіжності, але в цілому НАТО, ЄС і G7 все ще були у згоди. Перш за все, Путін отримує більше того, що він насправді хотів скоротити: більше солдатів Альянсу та зброї на східному фланзі, більше американських солдатів у Європі. Зараз навіть російський газ замінюють американським. Путін хотів витіснити Сполучені Штати з Європи. Натомість він закріплює їх на континенті сильніше, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. Усі стратегічні територіальні здобутки, які Росія здобула за останні десятиліття, від енергетики до RT, він програв у своїй непродуманій загарбницькій війні.

Проте перспективи для України залишаються складними. Цього разу Зеленський не досяг багато в Брюсселі, що також пов’язано з тим, що Захід вже ввів жорсткі санкції. Швидше наближення України до ЄС, на що він, очевидно, покладає великі надії, зараз мало б виграло; у війні приєднання все одно виключено. 

Данія

Відання «Politiken» анонсує три матеріали на першій шпальті: 

«Війна в Україні привела Польщу до Сполучених Штатів»

«Коли Путін веде переговори, має бути переможений»

«Роман Лейфа Давідсена описує Леніна як лідера-параноїка».

Газета «Morgenavisen Jyllands».

«Приватні групи доставляють техніку для української армії». Віце-спікер литовського парламенту Паулюс Саударгас очолив одну з автоколон, які перевозили приватне військове обладнання в Україну – напис на фото на першій шпальті.

Головний матеріал: «Уряд очікує 100 000 біженців, поки проблеми зростають».

Уряд Данії очікує від України набагато більше біженців, ніж досі, і визнає, що перед закладами денного догляду та школами, зокрема, стоїть новий серйозний виклик. Міністр освіти заохочує вчителів та вихователів-пенсіонерів записатися до приймальних класів та дитячих закладів, які мають приймати тисячі нових дітей у той час, коли вже є дефіцит кадрів. Дослідник очікує помітного тиску на традиційні соціальні служби, тоді як у Крістіансборзі розгорілася нова боротьба з приводу того, як оплачувати рахунок для багатьох нових громадян.

Ще один заголовок: «Українські сили ростуть, а російська верхівка вперше сигналізує про зниження амбіцій».

Бельгія

Видання «De Morgen», заголовок на фото: «В обложеному місті Маріуполь український фотограф Євген Малолетка допомагає в евакуації літній жінці».