Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писала світова преса про Україну 23 березня

Руйнування продовжуються, і війна в Україні продовжує домінувати у світових ЗМІ.

Великобританія

«Небезпека наземних мін в Україні протягом десятиліть» — попередження на першій шпальті газети «I», в якій ідеться, що країни чекають роки трагедій через нерозірвані боєприпаси.  З’являється дедалі більше свідчень, що обидві сторони встановлювали міни для захисту території, повідомляє газета.

Український порт перетворився на попіл мертвої землі — так назвав Маріуполь український чиновник, ці слова стали головним заголовком Guardian.  У ньому йдеться, що до 200 000 людей залишаються у підвалах та притулках міста, спустошеного російською артилерією.  Близько 780 з тих, хто втік, учора прибули потягом у західне місто Львів, говорячи про постійні обстріли та трупи на вулицях.  

Фото на першій шпальті підписано: «Дівчинка плаче під час прощання із батьком на львівському вокзалі. Місто на заході України є місцем відносної безпеки для українців, що біжать на схід, і шлях до притулку за межами країни».

Daily Telegraph повідомляє, що українці повертають собі ключову територію, оскільки в кількох районах російські сили були відбиті. Міністерство оборони України заявило, що відбило Макаров, місто на захід від Києва, відновивши контроль над найважливішою магістраллю і не дозволила російським військам оточити столицю, пише газета.

Австрія

Видання «Der Standard», матеріал на першій шпальті під фото вийшов із заголовком: «Генсек ООН: “Росія не може перемогти у цій війні”»

Понад 3,5 млн людей залишили Україну.  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш переконаний, що Росія не може перемогти у своїй агресивній війні в Україні.  “Україну не можна завойовувати місто за містом, вулиця за вулицею, будинок за будинком”, — заявив Гутерріш у вівторок у Нью-Йорку з приводу просування російських військ зупинилося у багатьох районах країни.  Водночас він закликав до негайного перемир’я.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Україну залишили понад 3,5 млн. людей.

Українська влада повідомила про чергову невдалу спробу замаху на президента Володимира Зеленського. Згідно з інформацією, затримано групу російських злочинців.

Газета в жалобній рамці дає заголовок “Немає фото з Маріуполя”.

 

Газета «KURIER» розмістила початок статті про Одесу на першій шпальті, давши їй заголовок: «Герцог потребує захисту від гранат»

Немає жодного великого українського міста, яке в ці страшні дні не зазнавало б обстрілу російської артилерії — пише видання. Це стосується і Одеси, мультикультурного, космополітичного міста-порту на Чорному морі: тут мало того, що люди всіма засобами намагаються захиститися від нападів, то ще й навколо статуї герцога Рішельє нагромаджені мішки з піском. Французький дворянин колись служив цариці Катерині Великій. Правитель багато зробив для Одеси. Сьогодні інший російський правитель руйнує їх у безглуздої війні, що дедалі більше обертається катастрофою для російської армії.  Дедалі більше мертвих солдатів, дедалі менше просування.  Ось чому вони стають все жорстокішими».

Фото на першій шпальті: «Прогулянка із собакою у портовому місті Одесі. Тут статуї теж захищені мішками із піском»

Німеччина  

Головний матеріал Frankfurter Allgemeine Zeitung: «Треба запровадити квоти для українських біженців у ЄС».  Місцева влада закликає до європейської системи квот для біженців з України. Президент Німецької окружної асоціації Райнхард Загер заявив FAZ, що чим більше прибуває біженців і чим довше біженцям доводиться залишатися за межами своєї батьківщини, тим помітнішими будуть відрізнятися рівні обслуговування біженців.  «На європейському рівні ми маємо прийти до обов’язкових квот і протидіяти неконтрольованій вторинній міграції».  Муніципалітети Німеччини очікують, що федеральні землі візьмуть він всі витрати на проживання, догляд та інтеграцію.  Заґер також закликав зареєструвати біженців.  

Головне фото: Куди далі? Українки відпочивають у шкільному спортзалі у прикордонному польському місті Перемишль»

Бельгія

Der Morgen, основний матеріал газети: «Зелені вимагають припинити ввезення в нашу країну та ЄС кривавих алмазів».  У федеральному уряді дедалі більше голосів закликають припинити ввезення російських алмазів до країни. Ці алмази надходять від Алроси, російської державної компанії, яка фінансує військову машину Володимира Путіна поза сферою дії європейських санкцій проти Росії.  Але це може скоро змінитись.  “Зелені” та PS закликають бойкотувати російську фірму, пов’язану з Путіним.   Понад чверть усіх необроблених алмазів, що проходять через алмазний район Антверпена, надходить від Алроси, російської державної компанії, що має прямі зв’язки з Кремлем.  

«Якщо АЛРОСА займається військовою промисловістю, немає сенсу продовжувати її діяльність, і ми маємо подивитися, як ми можемо діяти», – сказав віце-прем’єр PS П’єр-Ів Дермань.

Іспанія

Газета «La Vanguardia», фото на першій шпальті: «Брак споживчих товарів, таких як молоко, починає помічатися в торгових точках, таких як на зображенні, в Сарагосі» – це пов’язано з енергетичною кризою.  Анонс матеріалу: «Росія приховує свої втрати у війні в Україні, які можуть досягти 10 000 людей».  Єдина офіційна цифра втрат Росії у війні в Україні – 500 осіб.  Але є й багато іншого.  Газета “Комсомольська правда” вчора вказала цифру близько 10 000, перш ніж стерти її.

Італія 

Газета «La Stampa».  Заголовок: «Уявіть собі Геную, якби це був Маріуполь».  

Заголовок на фото «Дві тисячі дітей — біженці»

Туреччина

Daily SABAH,  два матеріали на першій шпальті розповідають про події, пов’язані з Україною, і один матеріал про війну. «Президент прийняв прем’єр-міністра Нідерландів Рютте для обговорення відносин з Україною».

«Художники використовують NFT, щоб підтримати Україну проти російського вторгнення»

«Україна повернула ключове передмістя Києва на тлі масових руйнувань»

Заголовок на першій шпальті фотоколажу: «Перший крок із Києва. Український лідер Зеленський заявив на першій зустрічі зі своїм російським колегою Путіним, що готовий вести переговори щодо окупованого Криму та Донбасу».

 США

 The Wall Street Journal вийшов із заголовком «Потік біженців напружує європейських сусідів».  

Матеріал на першій шпальті: «Українці біжать через посилення обстрілу»

 Жителі описують бої на вулицях, коли російські війська спустошують Україна.  Бої за південне портове місто Маріуполь загострилися: мирні жителі, що біжать, розповідали, як російські та українські війська ведуть бойові дії на вулиці за вулицею в центрі міста, коли авіаудари Москви спустошують цілі квартали.

 Майже через місяць після того, як Росія вторглася в Україну, вона ось-ось займе Маріуполь, яке стане першим великим містом, яке потрапить під її контроль.  Але Маріуполь – розбитий приз.

 «Все розвалилося», — сказала Наталя Полуйко у вівторок, за кілька годин після прибуття до Запоріжжя, приблизно за 150 миль на захід, зі своєю 8-річною донькою та п’ятьма іншими родичами.  “У нас був вибір: чекати там, поки бомба не впаде на наш будинок, або ризикнути спробувати вибратися”.

 Сім’я бігла з Маріуполя двома машинами з речами, прив’язаними до даху, і іконою на приладовій дошці, молячись про безпечний проїзд.

Фотографії підписано: «Евакуйований українець обіймає дитину на вокзалі у Перемишлі, Польща, у вівторок»; «Біженці чекають, щоб звернутися за допомогою у Празі»; «Жінки з Харкова возз’єдналися з подругою з Чернігова в Сиреті, Румунія».

«Україна готує контратаки, поки Росія обстрілює міста», пише The New York Times.  

Матеріал праворуч «Стратегічне місто знову взяте Києвом — Москва бореться з інакодумством вдома».

Українські сили прагнули завадити російському вторгненню, здійснивши контрнаступи на кількох фронтах і відвоювавши місто під Києвом у вівторок, у той час як добре озброєні росіяни, які поки не зуміли здобути вирішальну перевагу, намагалися змусити українські міста і населення підкоритися.  .

 У той час, як бої навколо Києва вагалися, українські військові заявили, що солдати здобули перемогу в Макаріві, ключовому перехресті на західних підступах до міста, тоді як на півдні України вони прагнули повернути собі Херсонську область.  Проте південний порт Маріуполя все ще зазнавав жорстокої облоги, і уряд заявив, що близько 100 000 мирних жителів залишилися в пастці в цьому зруйнованому місті без їжі, води, електрики чи тепла.

 “Ця війна не закінчиться легко чи швидко”, – заявив журналістам Джейк Салліван, радник з національної безпеки США, напередодні від’їзду президента Байдена на саміт НАТО до Європи.

Фото на першій шпальті: «Медсестри доглядають маленького пацієнта у вівторок у кімнаті, укріпленій мішками з піском, у Запоріжжі, місті на південному сході України».

The Washington Post, заголовок «Оборона України витримує запеклий тиск».  Щоб сховатись від війни нагорі, сім’ї пішли у підпілля. Харків, Україна — Букет тюльпанів стоїть на вікні вагона метро, ​​в якому Владлена Ігорівна, її мати та двоє маленьких синів спали понад три тижні.  Це невелике нагадування про зовнішній світ у майже повністю підземному житті.  Поїздки на ескалаторах на свіже повітря рідкісні та нетривалі.  Їхні очі, що так звикли до нового похмурого оточення, хворіли на сонці.  Її сини Назар, 6 років, і Макар, 3 роки, бояться виходити надвір.  “Діти чують, як вибухають бомби, і хочуть знову спуститися”, – пояснила 31-річна Ігорівна.

 Стаття «Байден прагне зміцнити союз із ЄС поїздкою в Європу» говорить про те, що Президент Байден безпосередньо зіткнеться зі зростаючою кризою українських біженців ще цього тижня, коли він відвідає Польщу, де він пообіцяє збільшити американську допомогу для полегшення людських страждань, обговорить  надзвичайну ситуацію з польськими лідерами та, можливо, зустрінеться з українцями, які втекли з батьківщини.

 У колонці праворуч із заголовком: «Місто взято, кажуть місцеві сили» Розповідається, що українські сили заявили у вівторок, що повернули собі контроль над стратегічно важливим містом за межами Києва, що є ознакою того, що вони можуть дати відсіч жорстоким багатотижневим спробам Росії захопити столицю, тоді як Кремль посилює свої атаки по всьому світу.

«Станція метро в Харкові, Україна, яка була спроектована за радянських часів, щоб витримати ядерну війну, вгорі, тепер приховує людей від російських бомбардувань, зокрема Тетяну, Сергія Хана та їх собаку Джесіку, вгорі»

Ізраїль

Газета «HAARETZ»: Україна побоюється, що «останній диктатор Європи» скоро вступить у війну.  Українська армія готується до швидкого вторгнення Білорусі на її територію. Якщо Білорусь приєднається до війни Росії проти України, її сили, ймовірно, візьмуть участь у спробі оточити та захопити столицю Київ, що знаходиться всього за сто кілометрів від білоруського кордону.  Президент Білорусі Олександр Лукашенко є союзником президента Росії Володимира Путіна.  Білорусь використовувалася російськими з початку вторгнення майже чотири тижні тому як база і плацдарм для своїх військ, що рухалися на південь, у бік Києва. Міністерство оборони України у вівторок оцінило білоруське вторгнення як «високо ймовірне», а організації, які нині працюють в Україні над порятунком цивільних осіб із зон бойових дій, повідомили «HAARETZ», що уряд повідомив їх про пріоритети у таких містах, як Чернігів.  на півночі України, які можуть опинитися на шляху сил, що вторгаються з Білорусі.  Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції у вигнанні також заявила у вівторок, що білоруська армія готується до вторгнення.  Ознакою швидкого вторгнення стало закриття білоруського посольства у Києві в суботу.  Білоруська армія була на маневрах з російськими військовими протягом кількох тижнів, що передували вторгненню, і, за різними оцінками, він все ще має п’ять бойових груп на кордоні з Україною, які готові до атаки.