Заголовки світових видань про пожежу в Бєлгороді, санкції проти росії, перемовини з Китаєм та інше в матеріалах про війну в Україні та події навколо неї.
Велика Британія
The Times наводить дані про британський переносний ракетний комплекс, який, як вважається, збив російський вертоліт під час першого застосування на полі бою в Україні. У ньому йдеться про те, що джерела в обороні припускають, що на відео, де літак розрізається на дві частини, показана зенітна система Starstreak, яка використовується після того, як українці відкрили вогонь. Йдеться про те, що українські сили пройшли інтенсивну підготовку з використання ракети Starstreak.
The Telegraph повідомляє що російський лідер не тільки вживав стероїди, але й купався в крові, витягнутої з розрубаних оленячих рогів, в якості альтернативної терапії. входять до декількох газет, які розглядають заяви про те, що президента Володимира Путіна багато разів відвідували хірурги, що спеціалізуються на раку щитовидної залози.
Австрія
Газета “Der Standard”, головний матеріал: “Ціна, яку ми платимо”.
У той час як Росія бомбардує міста в Україні і змушує мільйони людей бігти, Захід виявив, що її санкції мають лише помірний ефект. Наразі ЄС радить оголосити повний бойкот російському газу, і економічна війна наближається до апогею. Яку ціну готовий заплатити Захід, щоб покласти край смертям в Україні?».
Бельгія
“De Morgen”. Анонси матеріалів на першій шпальті:
“Бойові дії в Україні загострюються”
“ЯК ВОЛОДИМИР ПУТІН СТАВ ДЕСПОТОМ: “Він швидко навчився: слабкого б’ють”
“Це війна, але газовий кран залишається відкритим”
Ірландія
The Irish Times
Головний матеріал: “Українці відвойовують передмістя Києва, алє Зеленський попереджає про “битви попереду”.
Українські солдати знову увійшли в такі райони, як важко постраждале передмістя столиці Ірпінь, де рятувальники збирали тіла загиблих мирних жителів серед завалів і зруйнованих вулиць.
Але президент України Володимир Зеленський попередив, що росія збирає сили на південному сході його країни, готуючись до нових нападів. “Попереду будуть бої. Нам ще належить пройти дуже складний шлях”, – сказав він.
У листі до “The Irish Times” посол Росії в Ірландії Юрій Філатов звинуватив Україну в конфлікті і сказав, що посольство Росії в Дубліні отримало «чисельні повідомлення підтримки від громадян Ірландії».
ЄС, який учора під час віртуальних переговорів змусив Китай не пропонувати Росії економічну допомогу, також близький до узгодження нового пакету санкцій, спрямованих на заморожування активів і заборони на поїздки для нових осіб, а також прагне закрити лазівки.
Але очікується, що нові санкції не вплинуть на імпорт російських енергоносіїв, автомобільний транспорт та портову торгівлю. До таких заходів наполягали країни, що межують з Росією, і сповнені рішучості зупинити її прогрес, але їх заклики опиралися державами-членами, стурбованими економічним ударом.
Російська державна енергетична компанія «Газпром» оголосила, що продає свій бізнес у Німеччині, оскільки Берлін відходить від багаторічної залежності від газу, щоб відмовитися від участі Москви та отримати альтернативні поставки.
Литва
Видання “Klaipeda” заголовок: “Гумор війни гострий”.
1 квітня цього року – День сміху чи брехунів – виглядав інакше, ніж рік тому, коли весь світ говорив про пандемію, яка виснажила людей. Жарти 2022 року болючі, криваві, сповнені російських лайливих слів і та бадьорих побажань. Все це також стало частиною війни для підтримки духу бійців.
Підпис малюнку на першій шпальті: “Алюзія: на самому початку війни з Україною, ще в 2014 році, президента Росії прозвали Путлером”.
Швейцарія
“Tages-Anzeiger”. Інтерв’ю з міністром юстиції Келлер-Саттер: “Путін намагається дестабілізувати Європу за допомогою біженців”. В інтерв’ю міністр юстиції каже, що росія свідомо знищує цивільні структури в Україні. У Швейцарії вже зареєстровано понад 20 тисяч українських біженців. “Ми гадки не маємо, скільки людей прийде”, – сказала міністр юстиції Карін Келлер-Саттер в інтерв’ю. росія намагається дестабілізувати Європу за допомогою біженців. Це може бути успішним, якщо є добре відомі проблеми безпеки. Тому важливо, щоб європейські країни зареєстрували біженців.
Іспанія
Газета «ARA» вийшла з заголовком та фото: «Смерть у Маріуполі
Дві імпровізовані могили в Маріуполі, де вчора російська армія в черговий раз зробила гуманітарний коридор нежиттєздатним, через що місто із зруйнованою міською структурою продовжує страждати від позбавлення води, їжі, опалення та медикаментів».
Німеччина
Газета FAZ, “Зустріч на вищому рівні на моніторі: Голова Китаю Сі Цзіньпін та Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн” — підпис під фото на першій шпальті.
Головний матеріал: “ЄС застерігає Китай не підтримувати Росію у війні в Україні”
Лідери Європейського Союзу застерігали китайське керівництво від переходу на бік Москви у війні проти України. “Жоден європейський громадянин не зрозуміє, чи існує якась підтримка здатності Росії вести війну”, – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю після переговорів з прем’єр-міністром Лі Кецяном і главою держави і лідером партії Сі Цзіньпіном на саміті, у вигляді відеоконференції.
“Це завдало б великої шкоди репутації Китаю тут, у Європі”, — каже вона. Країна також несе особливу відповідальність як постійний член Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.
Фон дер Ляєн зажадала від Китаю «принаймні не заважати нашим санкціям». Інакше вона погрожувала наслідками для тісних економічних відносин.
Ще матеріал на першій шпальті: «Знову без евакуації з Маріуполя»
У п’ятницю знову не вдалося вивезти більшу кількість мирних жителів з розбитого Маріуполя. За даними українського уряду, Росія погодилася на припинення вогню. За даними Червоного Хреста, протягом дня ситуація все ще була надто невизначена, щоб почати евакуацію. Жителі значною мірою зруйнованого міста тижнями залишаються без світла, води та їжі. росія неодноразово порушувала оголошене припинення вогню. На цю суботу було оголошено чергове припинення вогню. За даними українського уряду, у п’ятницю ввечері вдруге від початку війни відбувся обмін полоненими між ворогуючими сторонами. Депутат повідомив, що з російського полону повернули 86 українців, у тому числі 15 жінок.
Видання «Der Tagesspiegel» зробило спецпроект «День на війні». «Треба зрозуміти, що тут відбувається»
Шестеро українців протягом дня поділилися своїм досвідом у прямому ефірі з «Tagesspiegel». На фотографіях, відео та текстових повідомленнях. Від того, що вони бачать, відчувають, роблять і думають. Що означає повсякденне життя серед війни?
США
Видання WSJ, головний матеріал: «Москва перегруповується, сигналізуючи про готовність до тривалої війни»
Минулого тижня російська війна проти України змінила хід, оскільки Москва, не маючи сил для швидких наступів на кількох фронтах, почала відступати від Києва та інших міст на півночі, а наразі зосередилася на захопленні частини сходу країни. Це основний момент, через п’ять тижнів. Ймовірно це перетвориться на тривалу війну на виснаження.
Ще один матеріал: «Швидкий поворот Абрамовича від олігарха до посланця. Російського мільярдера завербували для доставки повідомлень безпосередньо Путіну»
Колонка справа вийшла під заголовком: «Кремль звинувачує Україну в нанесені ударів по Росії. Київ не взяв відповідальність за рейд на нафтобазу»
За словами російських офіційних осіб, українські ударні гелікоптери здійснили передранковий наліт на російську територію, уникнувши протиповітряної оборони, щоб завдати удару по нафтобазі, оскільки мирні переговори щодо війни знову відновилися.
На кадрах камер відеоспостереження, оприлюднених російським державним медіа-каналом РИА Новости, видно, що кілька ракет стріляють по складу та дають вибухи. В’ячеслав Гладков, обласний губернатор Бєлгорода, де сталася атака поблизу українського кордону, написав у соцмережах, що операцію проводили два українські гелікоптери.
Українські чиновники не взяли на себе відповідальність за напад. “Я не можу ні підтвердити, ні відкинути твердження про те, що Україна була причетна до цього лише тому, що я не володію всією військовою інформацією”, – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.