Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Шахрайська схема в Telegram. Як зберегти свої гроші?

Шахраї масово атакують Telegram. Зловмисники зламують особисту сторінку користувача в месенджері і від його імені просять близьких і друзів переказати гроші на рахунок у банку. Історії дніпрян, які стали жертвами такої шахрайської схеми.

Одного дня Еліна отримала повідомлення від чоловіка, де він попросив перерахувати йому 2 тисячі гривень.

“Це було так грубо — просто дай гроші. Там не було ніякої предісторії, але чому це було дивно. Це встроювалось в нашу переписку, там були наші переписки і тут така смс. Це дивно”, – розповідає Еліна Карепова, що отримала повідомлення від шахраїв.

Окрім того, що жінка перевірила карту, яку скинув ніби-то її чоловік, Еліну збентежило й те, що він просто написав, не зателефонувавши.

“Найголовніше – критичне мислення. Жодна система не зможе захистити людину від шахраїв. Тут більше залежить від людей, якщо вона не перевіряє інформацію. Треба контролювати себе та свої імпульси”.

За кіберзлочин передбачена кримінальна відповідальність. І покаранням за шахрайські схеми в інтернеті може бути позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

“Останнім часом збільшується кількість звернень громадян за вказаним фактом. Якщо шахрайські схеми було здійснено — особа перерахувала гроші. В обов’язковому порядку треба звернутися до територіального віділу поліції, або до обласного відділу кіберполіції”, – пояснює начальник відділу департаменту кіберполіції Андрій Авер’янов.

Ще одна схема від зловмисників – розсилка фейкових повідомлень з проханням підписати петицію. Це роблять для того, щоб викрасти ваш акаунт у WhatsApp. Про це повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ. І закликають не переходити за сумнівними посиланнями, які вам надіслали з невідомого номеру.

Читайте також: Весняно-польові роботи у розпалі: аграрії області засіяли майже 100 тис га полів