Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сезон застуд розпочато. Як вберегти себе від застуд та грипу?


Сезон застуд розпочато. Саме з настанням холодної пори року зросла кількість людей, хворих на ГРВІ. Медики запевняють: епідемії поки не очікується. Втім, пік захворювання на вірусні інфекції очікують приблизно на початку січня. Та готуватися до цього потрібно заздалегідь. Тож як вберегти себе від застуд та грипу, і скільки це коштує, дізнавалася наша Оксана Онищенко.


ГРВІ та грип –  невід’ємні хвороби холодного періоду року. За останній тиждень жовтня за медичною допомогою з приводу респіраторних недуг звернулося майже 15 тисяч городян. Але спалах захворюваності – медики очікують пізніше.

«Кількість хворих саме на грип почне зростати в середині грудня, а максимальний рівень буде у лютому 2017 року», – інформує завідувач епідеміологічним відділенням обласного лабораторного центру Олена Кузьменко.

Минулого року на респіраторні інфекції в області перехворіли майже шістсот тисяч людей. Першими жертвами зазвичай стають діти.

«50-60% заболевших – это всегда школьники. И чем эффективнее будет проведена работа по ограничению работы тех или иных классов. В зависимости от этого и будет эффективно либо предотвращена эпидемия в области, либо не будет предотвращена», – каже в.о. начальника обласної Держспоживслужби Андрій Кондратьєв.

Так що ж з епідемією? Буде вона чи ні? Тут все вирішує температурний чинник: якщо погода буде теплою та вологою, то рівень захворюваності значно зросте.

«Безусловно, мы через месяц получим уже начало роста заболеваемости, в том числе и гриппа, и ОРВИ. А дальше вопрос заключается в том, насколько интенсивно все это будет развиваться», – говорить в.о. начальника обласної Держспоживслужби Андрій Кондратьєв.

В Україні в цьому році очікують три штами вірусу: це вже знайомий нам «свинячий грип» та два нових – Гонг-Конг та Брісбен. Нові штами більш небезпечні, бо ж в українців відсутній до них імунітет.

«Вірус грипу Гонг-Конг буде вражати осіб старше 65 років та дітей. Особливо дітей віком до 5-ти років», – розповідає завідувач епідеміологічним відділенням обласного лабораторного центру Олена Кузьменко.

Методи захисту від грипу та застуди незмінні. Дехто віддає перевагу щепленню, як більш дієвому засобу профілактики. Та тут виникає проблема – цьогоріч вакцину від грипу влада не закупила. Тож населення з власної кишені повинно профінансувати свою вакцинацію.

«У нас две вакцины предусмотрены к реализации в Украине, но пока на сегодняшний момент эти вакцины еще в Днепропетровскую область не поступили в розницу», –

 говорить  Андрій Кондратьєв

Але ж захистити себе можна не тільки щепленням. Є й народні методи, які так полюбляють українці. Повністю від хвороби вони не захистять, але й зайвими також не будуть – кажуть лікарі.

«Употребление в пищу овощей, фруктов, полноценного белка, как животного, так и растительного. Это все способствует повышению защитной силы организма», – повідомляє сімейний лікар, кандидат медичних наук Юрій Сапа.

Людмила – прихильниця народної медицини. Її секрет від застуди такий: багато натурального вітаміну Ц, чаЇ та настоянки. Жінка впевнена: багаті на вітаміни фрукти потрібно їсти завжди, а тим паче в період застуд.

«Перец сладкий, киви можно просто блендером сбить с сахаром и клюквой. Очень вкусный мусс получается», – розповідає покупець Людмила.

Продукти для зміцнення імунітету на ринках вже здорожчали. Так в ціні виросли болгарський перець, цитрусові та імбир. Ціна на апельсини зараз від сорока гривень за кіло, мандарини до п’ятдесяти. А ось за кілограм імбиря на ринку попросять аж шістдесят п’ять гривень.

«В этом году цены большие, поэтому покупает, кто может. А кто не может – поменьше», – додає продавець на базарі Віктор.

Напередодні зими розбирають й вітамінні чаї: з калини, малини, глоду та шипшини.

Пучок калини коштує не більше дванадцяти гривень, а півлітрова баночка плодів шипшини чи глоду обійдеться ще дешевше – десять гривень.

«Більше всього калину беруть, хрін беруть – це добре для простуди», – розповідає продавець на базарі Віра.

Жовтень-листопад  – в цей час для аптек настає піковий сезон. Люди в паніці згрібають будь-які медикаменти від застуди.

«Противопростудные уже месяц, как начали болеть. То есть, начались похолодания, перемена климата. Дети естественно начали болеть», – каже провізор Ірина Шевченко

Тож з середини осені противірусні засоби на полицях аптек дорожчають в середньому на десять-п’ятнадцять відсотків. Чим же можна замінити дорогий препарат, який призначив вам лікар.

Провізори допомогли нам скласти ось таку табличку.

Порівняємо ціну на дорогі імпортні препарати  та вітчизняні аналоги.

Так, противірусний ізоприназін можна замінити дешевшим новірином. Різниця у ціні аж двісті тридцять шість гривень.

Від кашлю можна купити сироп амбробене за шістдесят гривень, а можна обрати амброксол за десять.

Нурофен від температури за вісімдесят вісім гривень можна замінити ібупрофеном, який коштує вісімнадцять гривень. Також температуру збивають дорогим панадолом та його дешевим аналогом парацетамолом – сім гривень за пластинку.

А імунітет можна підвищити за допомогою імуналу за вісімдесят шість гривень, або ехінацеєю в таблетках за тридцять дев’ять гривень.

Лікарі вкотре застерігають – при перших симптомах застуди звернутися по допомогу та не займатися самолікуванням:

«Ни в коем случае не ходите на работу, оставайтесь дома. Не подвергайте риску ни себя, не подвергайте риску людей, которые находятся рядом с вами, в вашем коллективе», –  радить заступник директора міського департаменту охорони здоров’я населення Анжела Костюченко.

Медики припускають, що у наступні тижні рівень захворюваності на ГРВІ дещо піде на спад. Цьому посприяли осінні канікули у школах.