Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сенсорні кімнати, зали соціалізації та фізична активність: у Дніпрі працює інклюзивно-ресурсний центр

У Дніпрі працює інклюзивно-ресурсний центр, де допомагають дітям з особливими освітніми потребами. До кожного маленького відвідувача — індивідуальний підхід.

Замість нудних занять і традиційної фізкультури, тут захопливі пригоди на м’ячах, драбинах, подолання перешкод і карколомні стрибки. Так в інклюзивно-ресурсному центрі Дніпра працюють з малечею з особливими освітніми потребами.

Гра в м’яч розвиває жвавість рухів, тримати рівновагу допомагає вправа «чапля». А «крокодильчик» розвиває дрібну моторику.

«Ніжки притискаємо і ротик відкривається».

Лариса Соболєва, фахівчиня-консультантка інклюзивно-ресурсного центру № 2 ДМР: «Проводиться оцінка фізичного розвитку дитини відповідно до віку».

Що дитина знає та вміє, також визначають в ігровій формі — малюють, ліплять, розфарбовують. Тренують пам’ять та увагу, розвивають вольові якості також з іграшками.

Альона Терентьєва, психологиня інклюзивно-ресурсного центру № 2 ДМР: «Поведінку розвиваємо, щоб дитина могла адаптуватися в нашому суспільстві».

Та найбільше малечі подобається в логопеда. Тут можна корчити кумедні мармизки, показувати язика перед дзеркалом та бешкетувати. І тебе не насварять, а навпаки.

Анастасія Заріпова, вчителька-логопед інклюзивно-ресурсного центру № 2 ДМР: «Я обстежую артикуляційний апарат дитини. Якщо діти шкільного віку, то ми також обстежуємо навички читання та писемного мовлення, проводимо діагностику на дислексію та дисграфію».

В інклюзивно-ресурсному центрі до кожного маленького відвідувача підхід індивідуальний. У центрі є сучасне обладнання, сенсорна кімната, зала соціалізації та кваліфіковані спеціалісти. Батькам радять звертатись сюди, щойно помітять будь-які затримки в розвитку дитини.

Євгенія Шаліхман, директорка інклюзивно-ресурсного центру №2 ДМР: «Наприклад, дитина до 3-х років не розмовляє, дитина дошкільного віку не цікавиться іграшками, є гіперактивною, їй важко втриматись на одному місці. Або навпаки, дитина є дуже повільною».

А батькам школярів слід бентежитись, якщо дитина погано засвоює навчальну програму або ж є порушення слуху, зору. Тоді треба звернутись за консультацію до фахівців. Тут проведуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. За її висновками і визначать, чи потребує малеча інклюзивної форми навчання. Якщо так, то слід звертатись до навчального закладу із заявою про відкриття інклюзивного класу.

Читайте також: Реабілітація після тяжких травм, ампутацій, опіків та інсультів: де на Дніпропетровщині отримати послугу

https://www.youtube.com/watch?v=VoVpsZDR6PE