Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Санкції проти Росії та Білорусі та літаки Україні: реакція світу на війну

Євросоюз домовився про новий пакет санкцій проти Росії та Білорусі. Вони передбачають обмеження морських навігаційних технологій, авіакосмічної галузі та відключення білоруських банків від SWIFT. Також до “чорного” списку потрапили 160 російських олігархів та сенаторів РФ.

США повністю призупиняють імпорт нафти, газу, а також інвестиції у видобуток енергоресурсів із Росії. Позбутися російського палива вирішила і Великобританія. Водночас британський уряд продовжує нагадувати Росії про наслідки агресії проти України.

Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великобританії: «Я не бачу жодного шляху, жодних можливостей, щоб ми могли повернутися до нормальних відносин без повного залишення Росією українських територій, які вона захопила. Росія також має сплати репарації тощо».

Британська влада на законодавчому рівні заборонить перельоти або посадку у Великій Британії для будь-якого російського літака і вважатиме їх кримінальним злочином. Разом з тим Євросоюз припиняє забезпечувати Росію цивільними літаками і запчастинами до них, а також зобов’язав лізингодавців розірвати до кінця березня чинні контракти з авіакомпаніями. Наразі у лізингу в Росії перебуває понад 500 іноземних літаків.

Щодо військових літаків для України: Польща та офіційний Вашингтон вже тиждень ніяк не знайдуть спільного рішення. То Пентагон просить поляків надати нам старі МіГи, то вчорашнє рішення Варшави перевести свої повітряні судна на опорний американський пункт Рамштайн стає для США несподіванкою.

Джон Кірбі, прессекретар Пентагону: «Ми продовжимо консультації з Польщею та іншими нашими союзниками по НАТО щодо цього питання та складних логістичних проблем, пов’язаних з пропозицією Польщі, але ми не вважаємо її прийнятною».

Вильоти радянських військових суден саме з американської бази НАТО у повітряний простір України викликають побоювання у всього альянсу. Військово-бюрократичний пінг-понг затягується. Відтак Польща просить оновити свій бойовий авіапарк, а своїх євросусідів закликає вчинити у подібний спосіб – віддати Україні старі винищувачі. Сьогодні ж американський генерал Бен Ходжес в Європі чітко заявив: Україну треба забезпечити системами протиповітряної оборони та авіацією. Мова йде про МіГи та Ф-16. Тому для пілотів необхідно буде провести відповідні тренінги, зазначив генерал.
США повинні стати чіткішими щодо закриття і оборони українського неба. Я не хочу, щоб ми стояли осторонь, поки росіяни вбивають мирних українців.

Бен Ходжес заявив, що для України переможна комбінація складається з 4 пунктів. По-перше, українці продовжуватимуть воювати з таким же розумом та витривалістю. По-друге, США та інші країни мають збільшити кількість протибалістичних та зенітних ракет. По-третє, закрити українське небо. І на останок – вести дуже жорстку дипломатичну війну та поширювати інформацію серед людей в Росії та Білорусії.