Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Саміт НАТО у Вашингтоні: чого очікувати українцям

У Сполучених штатах Америки розпочався Вашингтонський саміт НАТО. Місто проведення обране символічне — саме у столиці США 75 років тому дванадцятьма країнами було укладено Північноатлантичний договір, що став основою альянсу. Які теми обговорюють країни-члени НАТО зараз та що очікувати українцям за результатами саміту?

75 років тому у Вашингтоні 12 країн уклали угоду про створення НАТО. Сьогодні у цьому ж місті лідери вже 32 держав обговорюють питання світової безпеки, зокрема війну в Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив: «Найбільша ціна та найбільший ризик з’являться, коли росія переможе Україну. Ми не маємо цього допустити!»

В Інституті Рейгана виступив і Володимир Зеленський, президент України. Він нагадав світові про масовані російські обстріли, які сталися напередодні саміту, та знову наголосив на потребі у військовій допомозі і дозволі на удари вглиб російських територій.

«росія завжди знає, куди б’ють її ракети, завжди. Прямий удар — і будівля лікарні була знищена,» — зазначив він.

«Ми можемо захистити наші міста від російських КАБів, якщо американське правління зробить крок вперед і дозволить нам нищити російські військові літаки на їхніх базах,» — додав президент України.

У відповідь, президент США Джо Байден анонсував передачу Україні від США та партнерів кількох систем протиповітряної оборони: «Сполучені Штати, Німеччина, Нідерланди, Румунія, Італія передадуть Україні п’ять систем стратегічної ППО. А найближчими місяцями ми передамо десятки тактичної ППО.»

Підтримку Україні виказав і новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Голова парламенту підтвердив виданню Bloomberg, що Україна може використовувати надані ракети Storm Shadow для ударів вглиб росії.

«Зараз найголовніше на самміті НАТО — це підтвердити нашу солідарність з Україною та обговорити практичні плани подальших дій, які ми разом можемо прийняти проти російської агресії,» — підкреслив Стармер.

Політичні експерти стверджують, що це не остання допомога, яку нададуть Україні в ході саміту. Однак, питання прийняття країни до альянсу вирішене не буде. Політичний експерт Володимир Цибулько пояснює: «Ми чули формулювання “освітлений міст”, ми чули формулювання, які передбачають перебування в передбаннику НАТО для України на невизначений час. І це дуже погано, бо це зміцнює росію у своїй думці про те, що росія може через бойові дії максимально довго тримати нас в тому передбаннику.»

Саміт НАТО у Вашингтоні триватиме до 11 липня. Очікується, що невдовзі країни-члени блоку оголосять про надання Україні 40 млрд євро впродовж 2025 року.

Читайте також: Ліфт та домофон ПРАЦЮЮТЬ БЕЗ СВІТЛА. Дніпро – лайфхаки в будинках ОСББ