Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Росія визнала незалежність так званих «ЛДНР». Як відреагував світ 

Президент РФ Володимир Путін визнав незалежність так званих ЛНР та ДНР. Весь світ чекає, що країна-агресор робитиме далі. Свої версії розвитку подій презентували у студії програми «Твій вечір» мешканці Дніпра.

«Я зараз у Києві, до цього я був на Мюнхенській конференції. Там ми якраз спілкувалися з нашими партнерами, друзями з різних країн: з Британії і Сполучених Штатів Америки, Данії, Швеції, Польщі, Литви, Естонії. І я відчув якраз на конференції в Мюнхені, що саме зараз почався новий етап наших відносин з нашими західними партнерами», – повідомив ветеран російсько-української війни, майор ЗСУ Павло Хазан.

Дніпро, який пережив 2014 рік, зараз не панікує. «У нас немає паніки у місті. Ні серед друзів та сусідів, ні серед знайомих. Немає такої масової втечі, яку ми спостерігаємо, наприклад, у столиці України. На жаль чи на щастя, Дніпро у 2014-15 роках – не лише Дніпро, а скоріше і Запоріжжя, і Кіровоград – все, що поруч, Харків той самий, отримали собі таке “щеплення” від паніки. Тому що в 2014-15 році без жодного оголошення війни ця війна почалася і проходила буквально в 180 км від Дніпра. Одного разу, навіть я пам’ятаю, був такий період на початку травня – наприкінці квітня, коли різні колаборантські угруповання вийшли до кордону Дніпропетровської області. Тому тоді – знову ж таки, без жодного оголошення війни, ця війна йшла. І тоді Дніпро реагував на це, реагувало населення. Я пам’ятаю добре цей час: люди вишикувалися у черзі у військкомати, люди були готові захищати своє місто, свої будинки, свої вулиці, своїх близьких. І ми тоді цьому сприяли, працюючи в обласній адміністрації – і я, і Борис Філатов. І тому сьогодні я можу сказати, що в Дніпрі все спокійно. Ми готові до будь-якого сценарію, і я вважаю, що немає приводу для песимізму. Ми не віримо у велику війну, бо велика війна має масу інших ознак. Про неї не говорять так, як зараз говорять про можливий напад Путіна на Україну. Очевидно, це такі запобіжні ходи, які роблять союзники України. І це правильна тактика, бо вони зупиняють якісь задуми, які, мабуть, носить у своїх головах керівництво Росії. Тому, на щастя, у нас все гаразд у місті, і ми будемо готові до будь-якої ситуації», – заявив голова Громадської ради при Дніпровській міській раді Геннадій Корбан.

Серед тих, хто готовий захищати місто, настрій оптимістичний. «З тих, хто реально був на війні, з тих, хто реально знає, що таке ворог, я за останні роки не зустрічав жодного, хто сказав би мені, що ми можемо не тільки програти, а навіть просто відступити. На сьогодні, з того, що я бачу, з того, що я чую з розмов з ветеранами, всі готові. Всі готові навіть більше: перейти межу. Але ми з вами розуміємо, що і по політичним мотивам, і по мотивам совісті ми не можемо цього зробити», – повідомив начальник територіального відділу міністерства у справах ветеранів України у Дніпропетровській області Олексій Корж.

Багато волонтерів, які пішли в Збройні сили України, стали військовими. «У мене є знайомі дівчата, які відслужили в армії, бувши до того волонтерами. Наразі на сьогодні я не бачу такої необхідності, яка була в 2014-15 році, допомагати армії. В нас є податкові збори, в нас є відрахування з державного бюджету, в нас є комплектування армії нашими міжнародними партнерами. Що стосується волонтерського руху, тут більше ми виходимо на соціальну допомогу, тобто, психологічну допомогу, допомогу у складних життєвих ситуаціях», – розповів Олексій Корж.