Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Рівень не лише для Дніпра, а й для багатьох міст України». Гості «Днів Дніпра» у Кельні розповіли, що для них побратимство двох міст

У Кельні вперше пройшли «Дні Дніпра». Упродовж майже тижня в німецькому місті відбулася низка заходів — аби привернути ще більше уваги до війни росії в Україні та відзначити новий етап безстрокового партнерства з Дніпром. Так у перший день осені на березі річки Рейн влаштували великий ярмарок. Центральним майданчиком тут стала сцена, де під час панельної дискусії керівництво обох міст та німецькі посадовці говорили про перспективи співпраці — зокрема в галузі культури.

«Для Дніпра і для Кельна це знакова подія. За останні 13 років Кельн уперше підписав угоду про безстрокове партнерство, співробітництво та побратимські відносини з іншим містом. У нас дуже великі перспективи співробітництва — в економічній сфері, галузі гуманітарної допомоги і також у культурному обміні. Бо культура зараз є дуже важливою. Ми воюємо за українську національну ідентичність. За те, щоб бути українцями і щоб росія не присвоювала нашу спадщину», — зазначив мер Дніпра Філатов. Він подякував мешканцям міста Кельн, німецькому народу та уряду за системну підтримку.

Водночас міністр федеральних та європейських справ, міжнародних відносин федеральної землі ФРН Північний Рейн-Вестфалія Натанаель Лімінскі переконаний, що таке побратимство буде корисним для обох сторін.

«Є чималий потенціал, бо існує багато спільного. Ми єднаємося, аби допомагати одне одному — також і заради майбутнього. Ми також можемо повчитися в українців. Як вони справляються з нападом росіян, наскільки вони стійкі. Ось чому я з нетерпінням чекаю цього майбутнього партнерства», — наголосив пан Лімінскі.

Загалом день фестивалю зібрав декілька тисяч людей — з Німеччини та України.

«Я вперше на такому фестивалі. Тут я дізналась, що Кельн та Дніпро стали містами-партнерами. Я сподіваюся, що завдяки цьому ваше місто матиме більшу підтримку», — каже мешканка Кельна Кірстен.

Багато гостей прийшли вдягнутими у національне вбрання та принесли українські прапори. Пані Ольга була змушена покинути рідне місто одразу після початку повномасштабного вторгнення рф. Жінка виїхала до Німеччини, де разом з іншими українцями з Києва, Дніпра та Запоріжжя об’єдналася в громаду, щоб допомагати іншим. Нині на фестиваль «Днів Дніпра» у Кельні вона з командою приїхала із Оснабрюка.

«Це рівень не лише для Дніпра, а й для багатьох міст України. Я думаю, це буде великий крок для нашої спільної діяльності. Це зблизить не лише наші народи. Усім світом — ми сила», — переконана Ольга.

Нагадаємо, що 28 серпня мери Борис Філатов та Генрієтта Реккер підписали безстрокову угоду про партнерство Дніпра та Кельна. Цього дня у міжнародному аеропорту німецького міста відкрили оновлену «Алею друзів» — із великим банером на честь Дніпра. Також протягом тижня у Кельнській філармонії виступав Дніпровський камерний оркестр «Пори року» під керівництвом народного артиста України Дмитра Логвина разом з провідними європейськими солістами класичної музики. Крім цього, у німецькому місті відкрили виставку робіт Вадима Сідура — відомого в Європі скульптора, що народився та зростав у Дніпрі.

Читайте також: Кельн проводить «Дні Дніпра». У рамках події в німецькому місті відкрили виставку робіт Вадима Сідура