Війна ламає не тільки людські долі. Тисячі тварин стають каліками через звірства окупантів в Україні. Порятунок деякі з них знайшли у притулку “Друг” в Дніпрі.
Пані Олеся – зоозахисниця та співзасновниця реабілітаційного центру для постраждалих тварин з інвалідністю та певними вадами. Розповідає, будучи фотографом, робила зйомки для одного з притулків. Та коли котиків ставало все більше, не змогла залишитись осторонь.
Війна ламає не тільки людські долі. Тисячі тварин стають каліками через звірства окупантів в Україні. Поряток деякі з них знайшли у притулку “Друг” в Дніпрі.
Пані Олеся – зоозахисниця та співзасновниця реабілітаційного центру для постраждалих тварин з інвалідністю та певними вадами. Розповідає, будучи фотографом, робила зйомки для одного з притулків. Та коли котиків ставало все більше, не змогла залишитись осторонь.
«Коли почалось в 14 році АТО, до нас з Донецької області привезли до притулку того багато котів евакуйованих. Вони були хворі, їх вже було нікуди туди селити, я забрала їх додому до себе. І там вже далі лікувала, і вже всі інші коти, які потрапляли до притулку, я вже їх забирала до себе безпосередньо. І таким чином в мене в квартирі вже через рік було 120 котів», – розповідає зоозахисниця Олеся Леонова.
Декілька років волонтерка допомагала котикам у своєму помешканні. Та згодом виникла гостра необхідність будувати окремий будинок для притулку. З початком повномасштабного вторгнення, все більше чотирилапих потребувало допомоги, тож знову довелося розширятись.
Котиків привезли з Курахово, Авдіївки…
Пані Олесі довелося навчитися і лікарській справі. Майже усі тварини потребують медикаментозного втручання. А деякі взагалі не можуть існувати без допомоги людини.
«Ця киця, ось вона. Вона має перелам ось тут зверху, верхній перелам. Це негарний перелам, коли він знизу, це набагато краще. А так в неї заслабкі передні лапки і вона не може бігати, от як інші спинальники. Ось вона трішки підтягується, і все, і лежить», – каже зоозахисниця.
І таких тварин насправді дуже багато. Покалічені снарядами, інфіковані вірусами, з онкологією. У притулку їм надають усі ветеринарні послуги та реабілітують. Але найбільше вряторвані пухнастики потребують любові та уваги.
«Для мене допомога тваринам – це не просто допомога. Це більш глибше питання. Це якась спроба власним прикладом впливати на суспільство, якось змінювати його. Щоб змінювали своє споживче ставлення до тварин», – пояснює Олеся Леонова.
За своє добре серце пані Олеся отримала Всеукраїнську зоозахисну премію. Зізнається, це було несподівано.
«Я спочатку хотіла відмовитись, бо я завжди від таких речей відмовляюсь. Ну, мені ні на кого лишити котів, як я поїду до міста. Але поглянула на свою маму, яка вже сидить більше місяця кисла і в неї якась депресія, що все так погано. І я це зробила заради неї», – ділиться зоозахисниця.
Притулок зараз потребує вологого та лікувального кормів, миючих та пральних засобів, наповнювачів, пелюшок та шприців. Допомогти можна, написавши на їх сторінку в Інстаграм або Фейсбук.
Читайте також: Голландські тюльпани на вулицях Дніпра. Локації для гарних фото.