Кошти з фільму – на допомогу ЗСУ. Режисерка Катерина Стрельченко витратила доброчинні внески з прем’єри своєї нової стрічки на автомобілі для військових. Презентація документального фільму «Олесь Гончар: слово, як зброя» відбулася у 15 країнах. Європейський тур було організовано заради підтримки українських військових та постраждалих від російської агресії громадян. На вилучені кошти, а це трохи більше 10 тисяч євро, Катерина Стрельченко купила три позашляховики та передала їх одному з українських батальйонів.
На Фестивальний причал поволі заїжджають три автівки. Позашляховики стають рівненько у ряд. А з них по черзі виходять волонтери, які пригнали цих чотириколісних у Дніпро.
Анастасія Цибуленко, волонтерка: “Трішки був страх перед тим, як ми починали їхати. Тому що автомобіль для мене незвичний, я не їздила на таких автомобілях. Але я розуміла навіщо це, тому такий дух у середині — він наповнював. Це було, як таке призвання, знаєте, щось зробити добре, і свій якийсь вклад волонтерський. Тому так, це було вдвічі приємніше робити цю справу”.
До Дніпра позашляховики прибули з Прибалтики. Їх закупили за доброчинні внески, зібрані з прем’єри фільму дніпровської режисерки Катерини Стрельченко.
Катерина Стрельченко, режисерка-документалістка: “Повномасштабне вторгнення змінило життя і людей, і документальних фільмів. Але завдяки цьому фільм про нашого Олеся Гончара подивилося безліч людей, і всі вони мали можливість долучитися до доброї справи. І да, ми не можемо сьогодні, прям сьогодні, зробити так, щоб війна закінчилася. Але кожен з нас може її наблизити, якщо ми не будемо байдужими і якщо ми будемо для цього щось робити”.
Документальна стрічка «Олесь Гончар: слово, як зброя» — нова робота дніпровської режисерки. Фільм розповідає про знаменитого українського письменника, громадського діяча та одного з фундаторів української незалежності – Олеся Гончара. Її прем’єра була запланована як раз на 24 лютого, але через війну так і не відбулася. Однак, європейська прем’єра картини пройшла з аншлагами. У деяких містах стрічку навіть переглядали протягом кількох днів.
“Гроші збиралися у 15 країнах. Окрім Європи, ще показали в Канаді, в Грузії. Два з половиною місяці ми були у благодійному турі. І на кошти, а це трохи більше 10 тисяч євро, ми придбали три джипи”.
Позашляховики закупили, порадившись з військовими. Бо саме ці автівки найбільш затребувані на фронті.
Позивний “Кіт”, військовослужбовець: “Машини такі іспользуються більше як по бездоріжжю. Там маленьким машинам, або тим же “бусікам”, малоефективно працювать. А ця машина в принципі винослива”.
Анастасія, представниця штабу Української добровольчої армії: “Ми слідкували, як пані Катерина їздила з показами по різних країнах. Дуже були здивовані, тому що ми розраховували там на дві автівки, на одну автівку, а вийшло, що у нас три автівки тепер”.
Волонтери сподіваються, що машини стануть в нагоді нашим воякам. Адже від їхнього технічного забезпечення залежить українська перемога.
Володимир Муковський, волонтер: “Машини всі три приїхали своїм ходом, ніяких не було пригод з ними. Тобто надіємося, що і на фронті вони будуть воювати і допомагати нашим військовим”.
З рук в руки волонтери передали автівки військовим. І ті одразу попрямували ними на фронт. Тим часом Катерина Стрельченко готується до головної прем’єри свого фільму. Яка нарешті, як і планувалося спочатку, відбудеться у рідному Дніпрі.