Горе багатогранне: навколо знищеного під’їзду на Перемозі виникла ситуація, яка сколихнула мережі. Рієлтор, який попросив гроші за фото зруйнованої квартири у власника: чи порозумілися сторони та як рієлторська спільнота відновила справедливість?
Мережею шириться листування із закритого чату ріелторів, яке спричинило гучну реакцію суспільства. Справа стосувалася квартири зі зруйнованого російською ракетою будинку на Набережній Перемоги, 118 у Дніпрі.
«Продавав там квартиру на другому поверсі. Певен, багато колег пам’ятають. І ось приклад людської дурості і жадібності. Були реальні пропозиції від потенційних покупців 72, 73 і 75 тисяч. Господар хотів 80 тисяч «на руки», до того ж комісію сплачувати відмовлявся, мовляв, беріть з покупця. І от напередодні він мені пише: «Сергію, скиньте фото квартири». Я відповів, що зі мною договору у Вас немає, усно Ви теж відмовилися сплатити комісію, до того ж жодного разу не дали грошей на рекламу. Отже ці фото квартири – моя інтелектуальна власність. І я розумію для чого вони Вам – для отримання компенсації за зруйноване житло від держави. Якщо хочете мати мою інтелектуальну власність – оплатіть мою роботу. Тож правий я чи ні?»
Спільнота спеціалістів з нерухомості розділилася думками. Більшість колег агента не підтримали, його позицію, та все ж допомогли урегулювати ситуацію.
Сергій Логутенко, власник агентства з нерухомості: «Більшість ріелторів коментували, що це неправильно. І я так вважаю. Що треба було надати фотографії. У всякому випадку — війна, будинку нема, особа ця постраждала дуже сильно, і нема чого обговорювати».
Ми зателефонували автору світлини і запитали, як далі розвивалась ця ситуація. Той повідомив: після втручання громадськості питання вирішили.
«Питання вже вичерпане і з власником, і з ріелторською групою, де я теж отримав певний негатив. Я скинув власнику вчора фотографії, він мені віддячив. У ріелторській групі шановні люди також написали, що питання закрите, коментарі більше не потрібні і тему цю закрили».
Власник зруйнованої квартири каже: претензій до рієлтора не має. Про те, що ситуація обговорюється на широкому загалі, навіть не знав.
Павло, власник квартири: «Він дав фотографії, факт підтверджую, у мене фотографії. Він скинув, все є».
Рієлторська спільнота урегулювала прикре непорозуміння – рієлтор віддав фото. Ситуація отримала рішення, проте, у мережі і досі активно обговорюють історію.