Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Ракета Антарес – один з головних цьогорічних стартів нашої країни


Злетіти вище неба, увійшовши в історію. У вівторок о третій годині ночі за київським часом на космодромі «Уоллопс», Штат Вирджинія відбувся старт ракетоносія Антарес із грузовим космічним кораблем Сікнус. Це спільний проект України з американською компанією Орбітал. Перша спроба запуску ракети ще у 2014 році була не успішною. Вона вибухнула ледь злетівши. Про один з головних цьогорічних стартів нашої країни і подальшу співпрацю з Америкою.


Разом із цим стартом, уся космічна галузь нашої країни піднялася на ще один щабель! Зараз в Україні є тільки два(!) підприємства, які займаються розробкою та виробництвом ракет. Це – конструкторське бюро Південне та завод Південмаш. Фахівці двох гігантів займалися розробкою однієї  з найважливіших частин ракети Антарес.

«Именно она проходит плотные слои атмосферы. То есть воздействие всех основных нагрузок на ракету. Но все равно это не говорит о том, что вторая ступень не важна», – говорить провідний конструктор КБ Південне Олексій Вельмогін.

Далі – робота проводжувалась вже в Америці.  За словами Олексія Вельмогіна, цей запуск був дуже важливим для усього конструкторського бюро! Адже два роки тому через несправність двигуна радянського виробництва, який США придбали у Росії, стався вибух ракети майже на самому її старті.

Зараз КБ Південне співпрацює з низкою країн у сфері поставки двигунів для ракет українського виробництва.

«Мы работаем с рядом стран Востока, Европы. В перспективе можем также выйти на рынок Америки, если американская сторона изъявит такое желание. Создание двигателя – это вообще ключевой вопрос создания любой техники. Сейчас независимая Украина обладает такими возможностями и технологиями», – каже начальник конструкторського відділу  ракетних двигунів КБ «Південне» Євген Стрельченко.

КБ Південне співпрацює з американською компанією Орбітал з 2007 року. Саме тоді  розпочалась розробка ракетоносія Антарес для доставки вантажу на Міжнародну космічну станцію. Наразі науковці працюють над тим, як збільшити вагу вантажу, який доставляють на орбіту

«В настоящее время мы работаем с компанией Орбитал над тем, чтобы заключить новые контракты на модернизацию первой ступени. Могу сказать, что эти работы успешны. В СМИ появилось сообщение о том, что компания закупила у российского «Энергомаша» 14 ракетных двигателей. Так что как минимум 7 ракет будет изготовлено», – говорить провідний конструктор КБ Південне Олексій Вельмогін.

Ракетоносій вже в минулий четвер доставив на МКС 2,5 тони провізії. Частина вантажу призначена для нових досліджень. Зокрема, вивчення процесу горіння у космосі. Над цим вже працюють наші науковці.