15 грудня у Дніпрі відкрили одинадцяту мініскульптуру проєкту «Відчуй Дніпро» – «Пилосос «Ракета»». Її розмістили на вул. Короленка, символічно – навпроти «Будинку побуту». Скульптор – Федір Бушманов. Пилосос «Ракета» почали виготовляти у 1950-х на Дніпропетровському агрегатному заводі, а продавали далеко за межами України.
«Пилосос «Ракета» ми випускали до 2000 року. Було дуже багато моделей. Він мав попит: продукцію відправляли у Чехію, Польщу, Румунію, Індію. Наш пилосос навіть побував на орбіті! Особливість «Ракети» була у тому, що він не тільки втягував сміття, а й видував повітря. Тож білили квартири саме цим пилососом. Нам дуже приємно, що молодь згадала про цей шмат історії нашого міста та заводу, і тепер у Дніпрі з’явилася така мініскульптура», – розповіла працівниця Дніпропетровського агрегатного заводу Тетяна Хансель.
Як зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла під час відкриття мініскульптури, проєкт «Відчуй Дніпро» має не лише велике культурне та історичне значення для міста, він став новою туристичною принадою:
«Люди з інших міст приїжджають до Дніпра, аби пошукати та побачити ці мініскульптури. Це історія нашого міста, яка отримала таке гарне втілення».
Автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян додав, що нині на етапі виготовлення ще п’ять мініскульптур, які найближчим часом з’являться у Дніпрі:
«Загалом ми маємо ідеї щонайменше ще на 70 мініскульптур. Звичайно, не усі вони будуть втілені у життя, але плани та бажання є, тож чекайте на нові скульптурки».
Нагадаємо, у рамках проєкту «Відчуй Дніпро» за підтримки програми «Культурна столиця» у Дніпрі, окрім «Пилососа «Ракета»», вже було встановлено 10 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець Дніпра, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь», катеринославська цегла. Подробиці на офіційному сайті проєкту.
Читайте також: У Дніпрі відкриють ще одну ковзанку просто неба