Американське видання Politico визнало російського президента володимира путіна «невдахою року». Видання склало рейтинг найвпливовіших людей Європи у 2022 році. Список поділили на три категорії — виконавці, мрійники та руйнівники — кожна з яких представляє різний тип влади.
«Мрія володимира путіна про велику росію навряд чи здійсниться. Його повномасштабний штурм України почав розвалюватися майже так само швидко, як і розпочався. Незважаючи на те, що російський президент тримається свого визначення конфлікту як «спеціальної військової операції», спрямованої на очищення України від «нацистів», війська, які недовго загрожували Києву, ледве тримаються на сході країни», — пише видання.
В характеристиці російського диктатора написано, що його рішення призвати сотні тисяч нових солдатів призвело до того, що з країни хлинули чоловіки призовного віку.
«Тим часом українська армія — підкріплена територіальними здобутками, поставками зброї із Заходу та захопленою російською технікою — продовжує чинити тиск. Путін давно прагне повернути росії статус великої держави, який вона мала в радянський період. Натомість його вторгнення відкинуло його країну до третьосортного статусу, нездатного подолати супротивника, якого вона недооцінювала і зневажала», — так оцінило путіна американське видання.
За оцінками Politico, впертість путіна означає, що війна, ймовірно, затягнеться.
«Для Європи це й надалі означатиме нестримну інфляцію, захмарні ціни на енергоносії, дефіцит добрив і газу, що чинитиме тиск на економіку та політичну систему. Нездатність путіна реалізувати свою мрію не означає, що він і надалі не залишатиметься кошмаром для своїх сусідів», — пише Politico.
У рейтингу є також міністр закордонних справ рф сергій лавров.
«Маючи у своєму розпорядженні складні інструменти пропаганди, 72-річний міністр закордонних справ та його армія дипломатів успішно скористалися глобальним апетитом до газу та зерна і максимально використали складні відносини Заходу з його колишніми колоніями, використовуючи кожну надану можливість, щоб змусити Європу виглядати у дурному світлі — або ще гірше», — пише видання.
Американські журналісти пишуть, що «Європа намагається захистити себе від брехні Лаврова про те, що високі ціни на продовольство та дефіцит добрив сталися не через вторгнення росії в Україну, а через санкції Заходу».
В противагу цьому, український президент Володимир Зеленський став, за оцінкою видання, людиною року в Європі.
«Те, що зробив Зеленський, це переконав решту Європи, що її майбутнє пов’язане з Україною — ідея, в яку мало хто вірив до вторгнення росії в лютому. Його навички спілкування були ключовими. Його риторика різко висвітлює зловмисність російського режиму, проти якого він бореться, розвіюючи більшу частину віри Європи — особливо в Берліні та Парижі — в те, що Москва може бути партнером», — так описує найвпливовішу людину Європи у 2022 році видання Politico.
Також Володимир Зеленський став людиною року за версією журналу Time. «Успіх Зеленського як лідера воєнного часу ґрунтується на тому факті, що мужність є заразною», — йдеться у повідомленні журналу.
Американські журналісти зазначили, що український президент став обличчям демократії в міжнародному масштабі після початку вторгнення росії. «У світі, затьмареному інформацією та надлишком мовлення, щоденні відеозвіти Зеленського про війну в його країні закликають світ не забувати про конфлікт, який продовжує розгортатися», — зазначає видання.
Читайте також: Дніпровські спортсмени — переможці та призери Чемпіонату України з черлідингу