У Дніпрі скошують траву різні міські служби. Зона обслуговування – зелені зони, сквери, парки, уздовж червоних ліній автомобільних шляхів, прибудинкові території. Також фахівці дбають і про титульні об’єкти міста.
Тамара, дніпрянка: «Косить біля нашого будинку керуюча компанія. Тут, біля парку, косять із цього боку, навпроти. Тут ніколи не заростає, ніколи».
Тамара Федорівна мешкає на ж/м Перемога. Розповідає, що газон біля її будинку скошують постійно. Косарі «Жилсервіс-14» регулярно доглядають зелені зони, аби вони були охайні та щоб запобігти росту карантинної рослинності.
Ольга Каплій, інженерка КП «Жилсервіс-14» ДМР: «Цього року умови справді були такими, що були й дощі, було й сонце. І на деяких ділянках ми виконували косовиці вже по три рази. Робота проводиться велика з обслуговування Соборного району та Індустріального».
Крім прибудинкових територій, комунальники Дніпра слідкують і за зонами відпочинку. Робота кипить і на Набережній Перемоги. Місцеві кажуть: тут завжди гарний та доглянутий газон.
Наталія, дніпрянка: «Тут зараз дуже все гарно, всюди чисто. Багато людей дуже задоволені».
В КП «Міськзелденбуд» кажуть, що косять траву на своїх об’єктах раз на місяць. А де є система автоматичного зрошування — два та більше.
Олександр Некоз, начальник виробничої дільниці механізованих робіт КП «Міськзеленбуд» ДМР: «Завдяки своєчасному покосу, догляду за газоном, на об’єктах, які ми обслуговуємо, амброзія відсутня».
Траві на міських газонах не дають вирости вище, ніж 5 сантиметрів. Але на прилеглій до приватної власності території або ж підприємств, саме вони мають займатися покосом трави. За цим слідкує інспекція з питань благоустрою, і в разі захаращення газонів виписує приписи.
—Прийшли до вас з приводу вашої прилеглої території. А саме — покосу трави.
—Замовлено у нас все.
—Я розумію, але я вам залишу припис.
—Та ну, без проблем.
Цей припис зобов’язує компанію покосити траву. Якщо його проігнорують, на представників організації складають адміністративний протокол.
Артем Зайченко, головний спеціаліст інспекції з питань благоустрою: «З початку року інспекцією було видано 490 приписів та складено 67 адміністративних протоколів, які пішли на адміністративну комісію».
За неналежний санітарний стан прилеглої території передбачено штраф. Для фізичних осіб від 340 до 1 360 грн, а для юридичних – від 850 до 1 700 грн.
Читайте також: На Дніпропетровщині державі повернули землі заказника вартістю 120 млн грн