Військовослужбовці та ветерани війни хвилюються, чи отримуватимуть якісні послуги з протезування після приватизації Дніпропетровського експериментального протезно-ортопедичного підприємства.
Ірина, яка працює на підприємстві 8 років, переживає за майбутнє. Вона розповідає: “Коли підприємство стало родиною, місцем, де люди з окупованих територій просто проживають на момент протезування, не зрозуміло, чому підприємство не є прибутковим і його виставили на приватизацію у такі мізерні терміни”.
Керівник заводу, Олексій Штанько, побоюється, що після приватизації завод може змінити профіль: “Якщо ця галузь зникне і залишаться тільки приватні компанії, то не рентабельність цього процесу може призвести до того, що приватні компанії просто відмовляться працювати в цій сфері”.
На підприємстві створені всі умови, щоб захисникам було легше звикнути до протезів. Тут є стаціонар, де працюють протезисти, реабілітологи та психологи.
“Наші військові отримували тут безкоштовні протези, і були задоволені, бо за кордоном їм просто ставили протез без реабілітації”, – зазначає голова благодійного фонду Ольга Лоба.
У Фонді держмайна запевняють, що умови приватизації включають збереження профілю діяльності підприємства протягом 10 років та заборону на звільнення працівників протягом 6 місяців. Ганна Камлик, керівниця регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, пояснює: “Наше завдання при приватизації – залучити приватного інвестора, наше завдання, що приватний підприємець має принести досвід державному підприємству, додати сучасні протези, сучасні інвестиції, сучасні технології , оптимізувати процес. Саме тому кінцевим результатом цієї приватизації мають бути ті протези, які мають відповідати сучасним нормам”.
Хто купить протезний завод, стане відомо після 10 липня, коли відбудеться аукціон.
Читайте також: Патріотичні пісні, танці, співи. Підопічні міського терцентру у Дніпрі влаштували концерт до Дня Конституції України