Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Проїзд заборонено. Борис Філатов анулював всі перепустки через Новий міст


Проїзд через Новий міст заборонено. Навіть для обраних. Нещодавно міський голова Дніпра Борис Філатов анулював всі двісті п’ятдесят перепусток, які дозволяли рухатися Новим мостом. Тепер переїхати з одного берега на інший може лише громадський та спецтранспорт. Наша Оксана Онищенко вирішила перевірити чи дійсно мостом заборонили проїзд «блатним».


 Що ж це таке? Новий міст перекритий, але виявляється на легкових авто по ньому все ж можна проскочити? А вся справа – у перепустках!

«Із закриттям мосту міська рада видала 250 перепусток. На даний час вони всі скасовані», – інформує речник патрульної поліції Дніпра Юлія Курочкіна.

Начебто спецдозволи видали деяким суддям, представникам правоохоронних органів та окремим чиновникам. А ті, кому не пощастило потрапити в число «обраних» – самі знайшли вихід – перепустки почали підробляти.

Міську владу теж обурило: – чому перепустки роздають наліво і направо? Тож, аби припинити таке нахабство міський голова Борис Філатов видав жорстке розпорядження:

«Уважаемые коллеги, сотрудники правоохранительных органов, судьи, подрядчики и прочие интересанты. Я принял решение аннулировать все 250 разрешений, которые соответствующий департамент выдал и жуку, и жабе», – написав на своїй сторінці міський голова Дніпра Борис Філатов.

Отже вже з минулого понеділка через Новий міст їздить лише громадський транспорт, комунальна техніка, карети швидкої, пожежні машини та автомобілі поліції.

«По пропускам сейчас не пропускаем с распоряжения. На самом деле, очень много автомобилей пытается проехать, потому что видимо информацию не все услышали и пытаются сразу проехать»,- говорить інспектор патрульної поліції Андрій Латуха.

А тим, хто незадоволений таким рішенням, очільник Дніпра порекомендував пересісти на маршрутки. Якщо й це не влаштує, то у міської влади є ще одна альтернатива.

«Моторную лодку «Крым» можно купить и переплыть», – каже заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Тож тепер, поліція має не тільки забороняти проїзд по перепусткам, а й навіть вилучати їх та інформувати мерію про спроби перетнути міст за такими дозволами.

«Ну вот он поехал, кто это такой? Я не знаю. Просто они наксерили себе каких-то непонятных удостоверений. Поэтому мы сделаем единый реестр. Я думаю, мы его опубликуем, чтобы было понятно, кто может проезжать, а кто не может», – обурюється заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Але – чи дійсно мешканці Лівого берегу зазнали таких незручностей?  Проведемо експеримент.

«Ми вирішили перевірити як швидше доїхати від вулиці Калинової до проспекту Поля – на маршрутці Центральним мостом чи на автівці Амурським. Відмічаємо час і поїхали» – говорить журналіст Оксана Онищенко.

Дев’ята ранку. Година-пік. Проспект Слобожанський славиться заторами, але нам щастить – світлофори світять зеленим, а машин не так вже й багато. Тож ми швидко вирулюємо на Мануйлівський проспект, колишній Воронцова. А ось тут справжнісінький жах.

«Таке враження, що переїхати на правий берег на автівці взагалі неможливо. Ми вже 20 хвилин стоїмо у заторах, а Амурського мосту так і не бачили», – каже журналіст. 

Постояли у заторах двадцять хвилин і нарешті поїхали далі. І ось – Амурський міст – рух на переправі вільний. Швиденько їдемо і майже на середині мосту стаємо.

Трішки постояли і рушаємо далі. Дорога вільна. Тож на весь шлях ми витратили аж сорок хвилин. Та й це ще нам пощастило, що на Слобожанському не стояли.

«Що ж тепер черга маршрутки. Їхати будемо через Центральний міст, який відкритий лише для громадського транспорту. Тож сподіваюся, буде швидше, ніж на авто», – готується до другого експерименту журналіст.

Маршрут у нас той самий – від Калинової до проспекту Поля. Рушаємо і по дорозі весь час підбираємо пасажирів. Проспект Слобожанський знову вільний, тож водій набирає швидкість. І ось наша ціль – Новий міст.

Міст майже порожній, тож їдемо досить швидко. Перетинаємо переправу за декілька хвилин. Вся наша дорога в маршрутці зайняла двадцять п’ять хвилин.  Погодьтесь – різниця у п’ятнадцять хвилин – не надто суттєва для мегаполісу. Тож може наберемося терпінням та змиримося з незручностями до кінця року?

Оксана Онищенко