Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Програми соціальної допомоги у Дніпрі

В Дніпрі реалізовують міські та державні програми підтримки малозабезпечених осіб та багатодітних родин. Для цього встановлюється статус багатодітної сім’ї, видаються посвідчення батькам та дитині. Таким сім’ям видається знижка на оплату комунальних послуг, щомісяця виплачується грошова допомога. Дітям надається право на безоплатний проїзд. А з початку 2022 року діє нова програма «Рука допомоги». Детальніше про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.

«Державна соціальна допомога – це допомога, направлена на підтримку родини. Вона визначається як різниця між прожитковим мінімумом родини та середньомісячним сукупним доходом членів цієї родини. Право на допомогу  мають громадяни України, а також інші громадяни, які постійно проживають на території України і мають середньомісячний сукупний дохід  менше, ніж розмір прожиткового мінімуму. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на сім місяців», – розповіла начальник відділу прийняття рішень Лівобережного управління соціального захисту населення в Індустріальному районі Ірина Карпенко.

Для призначення цієї допомоги громадяни звертаються до структурних підрозділів соцзахисту з документом, що посвідчує особу, заповнюють заяву та декларацію встановленої форми. «Для заповнення декларації при собі необхідно мати паспорта всіх членів родини, свідоцтва про народження дітей, ідентифікаційні номера – хто має, заяву на відкриття рахунку в установі банку чи поштового відділення та довідки про доходи . У разі неможливості отримати таку інформацію за запитом пенсійного фонду або державної податкової служби. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом та середньомісячним сукупним доходом. Допомога призначається з місяця звернення», – повідомила представниця управління соцзахисту.

Але є обставини, коли державна допомога не призначається. «Це коли працездатні особи, яким виповнилося 18 років, не працюють, не навчаються, не перебувають на обліку у центрі зайнятості, не здійснюють догляд за дитиною до трьох або до шести років, – повідомила Ірина Карпенко. – . Коли людина має у власності більш ніж одне житлове приміщення, коли родина має у власності більш ніж один транспортний засіб з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років. І наступне: коли здійснена купівля товарів, послуг, купівля майна, транспортних засобів на протязі 12 місяців перед зверненням на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень», – повідомила начальник відділу прийняття рішень Лівобережного управління соціального захисту.

Від статусу заявника буде залежати вид допомоги. «Також з 1 січня 2022 року непрацюючі працездатні громадяни, члени малозабезпеченої родини, які перебувають на обліку в центрі зайнятості мають право на одноразову поворотну безвідсоткову допомогу на відкриття власної справи. Розмір допомоги визначається на рівні до 15 мінімальних заробітних плат. Тобто, на теперішній час розмір складає приблизно 100 тисяч гривень. Вона є поворотною, громадяни її повертають через три роки за мінусом сплачених податків та єдиного соціального внеску», – розповіла про нову програму «Рука допомоги» представниця управління соцзахисту.