Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Програма паліативної допомоги у Дніпрі: що передбачено на 2024 рік

Медична, соціальна, духовна та психологічна допомога. Це те, чого потребує людина, що страждає на невиліковну хворобу. Задача фахівців паліативної медицини – покращити якість життя пацієнта та полегшити його біль. З початком війни число паліативних хворих в місті збільшилось на 15-20%, за рахунок переселенців. Як діятиме програма у наступному році сайту «Наше місто» розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я ДМР Тетяна Прибиток.

– Чи передбачені кошти у бюджеті 2024 року на фінансування «Програми паліативної допомоги у м. Дніпрі»?

Міську Програму надання паліативної допомоги у Дніпрі на 2022-2026 роки – продовжено. З міського бюджету передбачено 42 млн. грн. на забезпечення фінкціонування всіх напрямків допомоги.

Так зокрема на допомогу в амбулаторних умовах передбачено – 8,2 млн. грн:

 Паліативна допомога в стаціонарних умовах:

–  Що входить до паліативної допомоги?

В рамках програми хворі забезпечуються безкоштовно ліками (знеболення, симптоматичне лікування), особи з інвалідністю отримують засоби реабілітації (підгузники, калоприймачі, сечоприймачі тощо) безкоштовно, функціонування мобільної паліативної бригади

–  Кому надають паліативну допомогу?

Це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини

Таких пацієнтів може спостерігати і сімейний лікар, проводить їм знеболення, за пільговими рецептами виписує ліки. Водночас у таких пацієнтів можуть бути стани, які неможливо лікувати амбулаторно. Тому у місті створені умови для госпіталізації таких хворих.

– Нині у Дніпрі працює одне з найсучасніших відділень паліативної допомоги, розкажіть про його роботу.

Цей заклад був відкритий у квітні 2022 року. Аби відділення відповідало всім європейським стандартам, його приміщення повністю перебудували — врахувавши потреби людей з інвалідністю. Тут облаштовано 33 одно-та двомісні палати, обладнані системами сповіщення та відеоспостереження, пожежною сигналізацією. У кожній палаті передбачено санвузол та душова. Окрім палат у відділенні є перев’язувальна, лабораторія, фізіотерапевтичний та рентгенкабінети.

Госпіталізація хворого в стаціонар  проводиться за  направленням  сімейного  лікаря  після  встановлення  йому  паліативного  статусу (хворий потребує  постійної  сторонньої  допомоги).

–  Чи є у Дніпрі паліативний догляд вдома?

Окрім стаціонарної допомоги, у місті є бригади паліативної допомоги. Всього у місті працює 22 виїзні бригади, для дитячого та дорослого населення. До бригади можуть долучатися: терапевт, хірург  педіатр, невролог, психотерапевт,  хірургічна та медична сестри та інші фахівці за необхідністю.

Читайте також: Любов, що перемагає війну: історії батьків, які усиновили дитину під час вторгнення рф