У 2021 році у Дніпрі почали втілювати комплексну програми екологічної безпеки. Вона розрахована на п’ять років. До участі у ній були залучені найбільш потужні промислові підприємства міста: ПрАТ «Дніпровський металургійний завод», ТОВ «МЗ Дніпросталь», ВП «Придніпровська ТЕС», АТ «ДТЕК Дніпроенерго», АТ «Дніпропетровський стрілочний завод», ПрАТ з іноземними інвестиціями «Дніпропетровський олійноекстракційний завод», ПАТ «Інтерпайп НТЗ», ПрАТ «Дніпрометиз».
Підприємства власним коштом фінансують природоохоронні заходи: із 2021 по 2025 рік ця сума сягає 149 млн грн. Про це під час річного звіту повідомив директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.
«Наш департамент системно бореться зі стихійними сміттєзвалищами. Торік було ліквідовано 30 таких сміттєзвалищ, з яких було вивезено більше ніж 4 тонни відходів. На території підпорядкованого департаменту КП «Еко Дніпро» продовжуються роботи з будівництва полігона для твердих побутових відходів «Правобережний», – розповів Олег Семенко.
Торік було продовжено реалізацію програми з локалізації та ліквідації амброзії полинолисної. Так, у Дніпрі почали використовувати агрохімічний метод боротьби, який є безпечним для людей, тварин та довкілля. Зокрема, було оброблено 17 гектарів на 37 локаціях, у тому числі охоплено ділянки біля 18 об’єктів соціального значення.
Читайте також: Дніпровська світлова інсталяція Dnipro Light Flovers знову «засвітилась» на весь континент