Тримають культурний фронт та продовжують передавати свої знання дітям попри війну: у Дніпрі привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва. Їх відзначили подяками від міста.
Одну з них у Музеї історії Дніпра отримав Олександр Невідомий. Чоловік з 2017 року спочатку працював художнім керівником у будинку культури «Енергетик», а пізніше, коли створили Арттериторію, став івент-менеджером. Він проводив наймасовіші заходи у Дніпрі, це і карнавальна хода на День міста, і «Битва оркестрів» та інші відомі заходи. Але у квітні 2022 року мусив змінити мікрофон на зброю та став на захист нашої країни у лавах 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України.
«Культура, мова та писемність – це те, що ідентифікує українську націю незламних та нескорених. Бо без культури – не буде нації. Тож любіть свою культуру, любіть Україну, бо вона в нас єдина. Важливо, аби культура була і під час війни, бо не буде що захищати, адже це наш символ духовності», – прокоментував начальник служби зав’язків з громадськістю 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України молодший лейтенант Олександр Невідомий.
У Музеї історії Дніпра нагородили понад 20 представників, які працюють у закладах культури, підпорядкованих місту, а також представників Державного цирку, Філармонії та інших.
«Сьогодні у наших культурних діячів немає справжнього свята, воно настане лише тоді, коли буде українська перемога. Адже наш культурний фронт з перших днів повномасштабного вторгнення не лише постійно допомагає армії, а й знаходить в собі сили надалі працювати з нашими дітьми та передавати їм свої знання. Тут зібрались ті люди, яким хочеться сказати величезне дякую за те, що вони залишились у Дніпрі, не полишили свою роботу, а кожного дня наближують перемогу на своєму місці, роблячи великий внесок у розвиток культури», – прокоментувала заступниця міського голови Дніпра, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР Ксенія Сушко.
Нагороджували культурних діячів і у ПК «Шинник». Там для відвідувачів влаштували виставку «Культура, як мова єднання». У одній половині холу всі охочі могли витерти ноги об військову форму російських терористів, побачити уламки ракет, які окупанти відправляли на Дніпро, а також інші експонати, пов’язані з Великою війною. Інша ж половина була присвячена повністю українській культурі. Все це об’єднала локація з портретом нашого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.
«Щодо військових експонатів, хочу зазначити, що вони всі безпечні та перевірені. У іншій половині представлені українські костюми, музичні інструменти та різні культурні українські витвори. А вже після ми показали нашим відвідувачам концерт за участі дитячих та професійних колективів», – прокоментував заступник директора КЗК «Арттериторії» ДМР Роман Корсаков.
Під час концерту у палаці культури «Шинник» місто нагородило подяками його працівників. А це понад 30 культурних діячів та майстрів народної творчості.
«Ці люди з перших днів війни на базах закладів культури розгорнули гуманітарні штаби, допомагали воїнам закрити потреби. Також ми з перших днів подбали про безпеку, і буквально за кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення росії до України ми створили перші тимчасові укриття на базах закладів культури, які допомогли відчинити двері для дітей. Тож сьогодні ми кожному кажемо велике дякую за, те що вони є. Також сьогодні ми оголосили лауреатів іменних мистецьких премій, а це 9 переможців, які отримали від міста дипломи та по 10 тис. грн премії. Все це за ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова та художньої ради при міському голові», – підсумував заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.
Читайте також: На яких місцях дозволено створювати мурали у Дніпрі: коментар головного художника