Правила «жовтої зони» карантину для громадського транспорту Дніпра набрали чинності. Зокрема, вони стосуються перевезень стоячи та пільгових категорій. Як тепер будуть перевозити дніпрян, чи потрібні ковід-сертифікати, та про підсумки «червоної» зони – у сюжеті.
З 18-го листопада «червона зона» карантину наклала свій відбиток на роботу громадського транспорту у Дніпрі. Тепер діятимуть правила «жовтої».
Поки Дніпро знаходився у “червоній” зоні, водії не мали права брати пасажирів без засобів індивідуального захисту та стоячи. Обмеження були й для пільговиків. Їх перевозили лише з 10:00 до 15:00.
У “жовтій” зоні маски залишаються. Повертаються перевезення стоячи, скасовано пільговий час.
Містяни стверджують: дуже швидко пристосувалися до таких змін.
-Я пенсионерка, поэтому никак особо не ощутила. Подстраивалась под это время.
-Інтервал короткий, транспорт ходить. В мене претензій нема. Єдине – час пік, може хтось не сів. Але в мене зараз претензій нема.
-У тролейбусі, трамваї більше дисципліна. Бо кондуктор каже: “Одягайте маску”. У маршрутці – ні.
-Я взагалі не відчуваю “червоної” зони, если честно.
Тож з переходом до «жовтої» зони містянам стане ще комфортніше. Хоч заходи індивідуального захисту ще необхідно застосовувати.
Іван Васючков, спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: «Ковід-сертифікати, на щастя, в нас не були впровадженні. В деяких містах, зокрема в Києві, була впровадженна така практика. У Дніпрі, дякуючі нашим медикам, нашим містянам, які вакцінувалися. Дніпро – один з лідерів вакцинації. Тож у нас не потрібні ковід-сертифікати для перевезення”.