Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Правила особистої гігієни: як правильно приймати душ

Що може бути краще, ніж в літню спеку постояти під прохолодним душем? Це спосіб розслабитися і вимога сучасності — особиста гігієна. Постає питання, як піклуватися про власне тіло правильно? Як часто лікарі радять приймати водні процедури і як сильно люблять плескатися у власній ванній дніпряні? 

Валерія — емансипована молода дівчина. Живе у великому місті, пильно слідкує за собою. Обожнює водні процедури та вважає їх запорукою свіжості й впевненості в собі.

Валерія Ананікова, дніпрянка: «Особисто для мене — це два рази на день, а буває таке, що і три рази, бо може бути зустріч або захід. Це для мене важливо, це моя впевненість у собі, так я відчуваю себе набагато гарніше. Це для мене, як ритуал. Мені подобається використовувати крема і уходову косметику».

Здорове тіло – це насамперед чисте тіло, вважає Станіслав. Після виснажливих тренувань душ — обов’язкова процедура.

Станіслав Тимофеєнко, баскетболіст: «Зараз, особливо літом, спека на вулиці, і в залі теж не дуже прохолодно, ми пітніємо. Це неприємно, і в плані гігієни це дуже неправильно, тому обов’язково після тренування треба приймати душ».

Утім, душ може бути і розкішшю. Віктор любить усамітнитися подалі від міста і ближче до матінки природи. Та навіть в дикому лісі чи в горах є де помитись, каже мандрівник.

Віктор Босенко, мандрівник: «Я можу декілька днів прожити без душу, для мене це не катастрофа. І в мандрівках я не сильно над цим замислююсь. Влітку з цим простіше, бо мандрівки завжди пов’язані з водоймами, там можна організувати і душ. Взимку з цим складніше, але народ вигадує собі альтернативи – вологі серветки, сухий душ, обтирання».

Ми вирішили запитати й у дніпрян, а як часто вони миються під час літньої спеки?

Раз на добу. Це обов’язкова кількість водних процедур для людини, розповідає лікарка Олеся Андріуца. Мило або гель для душу мають бути гіпоалергенними.

Олеся Андріуца, лікар-дерматолог: «Тіло повинно контактувати з водою кожного дня. Це достатньо для того, щоб зберігати захисну функцію організму, кількість корисних бактерій, щоб не було порушень функції шкіри та її місцевої імунної системи».

Але норми кількості купання для різних людей індивідуальні.

Олеся Андріуца, лікар-дерматолог: «Комусь потрібно раз на день прийняття душу чи миття голови. А комусь це буде замало — це буде і два, і три рази. І це вважається варіантом норми».

А що робити, коли душ прийняти зараз неможливо, а освіжитися потрібно?

Олеся Андріуца, лікар-дерматолог: «На допомогу приходять такі одноразові тимчасові засоби – вологі серветки, серветки для обличчя, а також сухі шампуні, які використовуються один раз на добу».

Щоб купання принесло користь, температурний режим води має зберігатися на рівні від 15 до 38 градусів.

Читайте також: У Дніпропетровській області подружжя продавало наркотики під прикриттям правоохоронця