У Дніпрі системно надають допомогу постраждалим від насильства. У місті функціонує Денний центр соціально-психологічної допомоги. Його мета — надання комплексної підтримки, включно з психологічною поміччю, безпечним денним перебуванням, консультаціями та інформаційною підтримкою.
«Особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, можуть особисто звернутися до центру для отримання послуг, прийшовши за адресою, або отримати консультації телефоном. У центрі, за потреби, можна скористатися кімнатою відпочинку, ванною кімнатою та кухнею», — зазначила Анастасія Пономаренко, провідна фахівчиня із соціальної роботи денного центру.
25 листопада його роботу перевірила начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько, яка цього дня була черговою по місту.
«При центрі працює спеціальна «кризова кімната», облаштована як житлове приміщення. Тут постраждалі можуть перебувати короткостроково або цілодобово протягом 10 діб. Цей час дає змогу отримати первинну допомогу та визначитися з подальшими діями. Центр також організовує групи взаємодопомоги, семінари та тренінги для постраждалих. Крім того, наші фахівці проводять інформаційні кампанії, спрямовані на запобігання насильству», — розповіла Ганна Довготько.
З початку 2024 року до центру звернулися 789 осіб, з яких 46 отримали притулок у кризовій кімнаті.
Контакти для звернення:
• Денний центр соціально-психологічної допомоги
Адреса: просп. Сергія Нігояна, 3
Телефони: (066) 448 61 54, (067) 200 25 66
• Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги
Адреса: просп. Петра Калнишевського, 55
Телефони: (056) 785 73 60, (067) 200 40 62
• Спеціалізована служба «Телефон довіри»
Телефони: (056) 767 18 41, (067) 200 80 35
Наступною точкою перевірки став пункт незламності на вул. Панікахи, 95. У ньому облаштовано місце для одночасного перебування 20 осіб.
«Наш пункт незламності оснащений генератором, подовжувачами, зарядними станціями, мікрохвильовкою, електрочайником і дитячим куточком. Відвідувачі можуть зарядити гаджети, випити гарячі напої або підігріти їжу», — пояснила Ольга Мешко, директорка Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування.
Роботу пунктів незламності у Дніпрі відновили з 1 жовтня 2023 року. Вони працюють на базі закладів соціального захисту за такими адресами:
1. Відділення для надання послуг бездомним особам і людям із низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А
2. Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», вул. Тополина, 33
3. Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми», вул. Яскрава, 41
4. Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок», вул. Янтарна, 45
5. Дніпровський міський територіальний центр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95
6. Дніпровський міський територіальний центр в Індустріальному районі, вул. Осіння, 11-Б
«Усі пункти оснащені дизельними генераторами, павербанками, аптечками, термосами та іншими необхідними засобами. Ми перевірили матеріально-технічне забезпечення та протестували генератори. Пункти готові до роботи на повну потужність», — підсумувала Ганна Довготько.
Читайте також: Головне, що ви маєте зробити при насильстві — не мовчати