Приміряли костюм космонавта, доторкнулися до Сонця і обійшли Місяць. Так сьогодні пройшов урок для учнів 4 класу. У Дніпрі продовжують впроваджувати оновлення в освітній процес. Відтепер вчителі мають змогу проводити заняття у планетарії. Ідея проєкту «Нетипові уроки» — зацікавити дітей до вивчення шкільних предметів.
Марк навчається у четвертому класі. У планетарії вже вдруге. Каже, мріє полетіти в космос.
«Я побачив кабіну космальотов, мені подобалось злітати та звуки чути. Ще бачив рюкзаки космонавтів, де всі планети написані. Мрія завжди потрапити в космос завдяки планетарію здійснилася», — ділиться учень Марк.
Сьогодні у Марка та його однокласників тут пройшов урок з космічної екології. Наостанок діти подивилися фільм про Всесвіт.
«Сьогодні ми розпочинаємо проведення нетипових уроків у рамках планетарію. Програми ми зробили різні: 1-4 клас, 5-8 і з 9-11. Тобто програми різні. Для малюків це квести, для більш дорослих діток — там уже більш серйозні матеріали», — розповідає Юлія Прибиткова, виконавча директорка ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» (Planetarium Noosphere).
Завдяки проєкту «Нетипові уроки» вчителі мають змогу провести повноцінне заняття у планетарії.
«Тут можна проводити уроки, які хочеш, — від астрономії до біології, хімії, фізики. Тобто для різних вікових груп. Це будуть цікаві уроки, ці уроки будуть проходити в першій половині дня, буде складено такі форми відвідування, де школи можуть самостійно зареєструватися на відвідування таких уроків», — пояснює Ксенія Сушко, заступниця міського голови Дніпра, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР.
Цей проєкт було розпочато з художніх музеїв. У планах — розширювати кількість локацій, на яких можна проводити уроки для школярів.
Читайте також: За понад 600 днів війни Дніпро надав допомогу військовим на близько 4 млрд грн