Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Польська міжнародна компанія ILF проводитиме технічний нагляд за будівництвом метро

 


Підписано один з найголовніших контрактів щодо добудови метрополітену з польською міжнародною компанією ILF. Вона буде проводити технічний нагляд за будівництвом. Наявність технічного нагляду – одна з головних умов початку такого масштабного проекту, як добудова метрополітену. Більш детально про угоду, а також про те, що зараз відбувається на глибині 50 метрів – Ірина Деревянчук.


За міжнародними правилами метробудівництва –  такий масштабний проект повинен мати компанію-контролера, яка здійснює інженерній нагляд за усім процесом. Переможця дніпровській підземці визначив спеціальний конкурс. Отже контролюватиме хід будівництва – міжнародна польська компанія ILF, яка має неабиякий авторитет у Європі.  Це надважливо насамперед для впевненого фінансування – жоден зі світових банків не готовий витрачати кошти у повітря без стовідсоткових гарантій якості. Тепер такі гарантії надаватимуть поляки.

«Привлечение компании-инженер, по нашему мнению должно помочь ввести метрополитен согласно высочайшим европейским стандартам. Где главной прерогативой является безопасность. Потому что главный человек в метрополитене – это пассажир», – говорить директор КП «Дніпровський метрополітен» Андрій Лепьошкін.

Однак, напередодні підписання цього важливого для Дніпра документу в інтернеті з’явилася  неоднозначна  заява президента Петра Порошенка. (http://www.president.gov.ua).

«Уполномочить Министра финансов Украины Данилюка Александра Александровича на подписание Письма о внесении изменений в Финансовое соглашение (Проект «Завершение строительства метрополитена в г. Днепр») между Украиной и Европейским инвестиционным банком и письмо-отказ (Проект «Завершение строительства метрополитена в г. Днепр»)», – говорится в тексте распоряжения.

І, майже миттєво, ніби гриби після дощу, Інтернетом поповзли плітки. Особливо чесалися язики в опозиції. Мовляв, метро у Дніпрі більше не будуватимуть і взагалі –  все пропало.

Але міський голова Борис Філатов цю балаканину спростував!

«Подписание контракта, я думаю оно уже окончательно финализирует ситуацию с застройской метро. Ну, а заявления разного рода народных депутатов о том, что метро мы строить не будем, я даже не хочу комментировать потому что глупости не комментируются», – відповів голова Борис Філатов.

Ми самі вирішили переконатися, що ж зараз відбувається на будівельному майданчику станції Центральна. Спускаємося під землю. Деякі факти нас відверто дивують, адже техніка – в робочому стані і готова до робіт.

Так, ця машина Тамрок не надто нова, але працівники переконують: весь арсенал техніки напоготові. Але зараз в першу чергу завдання такі..

«Сейчас нужно выполнять работы по повторному первинному нагнетанию и химизацию нужно выполнять, чтобы прекратить доступ воды и прекратить разрушительную систему. Откачка воды на этом стволе 1274000 куба», – розповідає головній інженер ПАО Дніпрометробуд Олександр Бутенко.

Ее функция выбирать из забоя породу на конвейер, и с конвейера порода попадает в вагонетку

Ви тільки уявіть, – це  більше ніж один мільйон літрів води за добу! Але техніка і робочі з цим справляються.
Окрім бурильної машини нам продемонстрували і цього гіганта. Така машина завантажує у вагонетки різні матеріали.

Підсумуємо: у будівництві метро в Дніпрі братимуть участь три країни: турецька фірма-підрядник Лімак – вона займатиметься розробкою проектів, київський метробуд – відповідатиме за безпосередню добудову підземного транспорту, а от роль поляків тут, можливо, найголовніша.

«Это те, кто согласовывает графики производства работ. Это те, кто смотрят, на сколько работы, которые производятся, соответствуют проекту. На соклько проект соответствует графику, насколько проектная документация соответствует реалиям», – говорить заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

І, на сам кінець, Володимир Міллер пояснив усю ситуацію з листом-відмовою. Мовляв: це вплине на подальшу ситуацію з будівництвом метро, але в позитивну сторону. Такий лист – це звичайна процедура і гарна новина для нас. Банк-кредитор просто відмовляється від додаткових зобов’язань при продовженні контракту

«Одним из условий получения кредита от банка ЕИБ есть определенные задачи по страхованию. ЕИБ позволил нам при оплате аванса эти дополнительные обязательства временно не выполнять», – пояснює заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

За словами Володимира Міллера, перша частина авансу ЄБРР вже була сплачена компанії Лімак. Сума склала біля 9 мільйонів євро. Також заступник міського голови додав: якщо все йтиме по плану, гроші Європейського інвестиційного банку вже 12 грудня надійдуть на рахунок української фінустанови.