Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Пологи під час війни: яку допомогу можуть отримати породілля у Дніпрі

Від початку повномасштабного вторгнення росії на теренах Дніпропетровщини народилося 3580 малюків. Більша частина з них – це хлопчики. Історії породіль, які, тікаючи від війни, змушені були народити далеко від дому. 

Юлія виїхала з Луганської області на тридцять п’ятому тижні вагітності. Розповідає, було страшно, та в одному з дніпровських пологових будинків їй допомогли народити здорову дівчинку.

Юлія, переселенка з Сєверодонецька: “Нас здесь встретила заведующая роддома, и она же принимала роды. Принимали роды в хорошей палате. Много квалифицированного персонала, который очень помогал. Роды прошли хорошо, мы остались довольны всем”. 

Аби отримати кваліфіковану медичну допомогу, вагітним жінкам необхідно звернутися до амбулаторної служби пологового будинку, розповідає заступниця медичного директора Ольга. Навіть якщо вони не мають з собою записів попередніх обстежень перебігу вагітності.

Ольга, заступниця медичного директора лікарні: “Она приходит, обращается в амбулаторную службу, и мы без каких-либо препятствий, безотказно, абсолютно каждой такой женщине помогаем, ставим на учет и ведем ее до тех пор, пока она находится у нас в городе, у нас в области”. 

Крім того, народити в Дніпрі можна абсолютно безкоштовно.

Олександр, завідувач відділу патології вагітних, лікар акушер-гінеколог: “В настояний момент абсолютно все медикаменты, необходимые для оказания помощи, у нас есть. То есть все процедуры, которые необходимо оказывать пациенту — ультразвуковое исследование, электрокардиограмма для дополнительной диагностики — мы тоже абсолютно располагаем полной базой. И все эти процедуры и манипуляции у нас абсолютно бесплатные”.

Крім медичної допомоги, жінки також можуть отримати й гуманітарну для себе та свого малюка від волонтерів та закордонних партнерів.

Обов’язковою умовою отримання гумдопомоги – є наявність документів, розповідає Андрій.

Андрій, волонтер: “Якщо у жінки немає документів – це декілька ускладнює процес, адже раніше ми пускали до нашого хабу без документів. Але потім ми почали спостерігати, що деякі недобросовісні люди ці речі почали перепродавати. Тому зараз ми пускаємо тільки з документами. Тому, якщо немає документів, на жаль, так може статися, тому вони йдуть на Січеславську Набережну, 29-А, пишуть заявку і їм допомагають”. 

Як і раніше, до вторгнення російський військ, жінки можуть розраховувати на державну грошову допомогу. Для цього необхідно звернутись до управління соціально захисту з відповідним пакетом документів. Окремо жінкам-переселенкам необхідно стати на облік, як внутрішньо переміщеним особам, та отримати довідку.

Любов Чорна, начальниця відділу прийому громадян районного управління соцзахисту населення Дніпровської міськради: “Перш за все – це допомога при народжені. Вона надається одному з батьків, з яким фактично проживає дитина. Розмір такої допомоги складає 41280 гривень. З яких 10320 виплачується одноразово. Решта суми приплачується рівними частинами протягом 36 місяців – по 860 гривень щомісяця”. 

Крім цього, батьки можуть розраховувати на «пакунок малюка» або грошову компенсацію від його вартості. За статистикою, тільки в Дніпропетровській області з 24 лютого народилось 3580 малюків. 1900 хлопчиків та 1680 дівчаток.