Передавав дані фсб рф. У Дніпрі затримали працівника державного підприємства “Укрзалізниця”, який шпигував за переміщенням західної техніки. Він фіксував час та місце пересування броньованої техніки та передавав ворогу інформацію. росіяни отримували можливість наносити ракетні удари.
Чи не щодня правоохоронці публікують інформацію про затримання колаборантів, державних зрадників чи тих, хто бездумно публікує роботу українського ППО.
Вперше в новому році у Дніпрі затримали державного зрадника. Працівника державного підприємства “Укрзалізниця”.
“Безпосередньо він, будучи на одній зі станцій регіональної філії Придніпровської залізниці, здійснював фото фіксацію та іншу фіксацію руху потягів з воєнною технікою та особовим складом збройних сил України, яку передавав безпосередньо представнику спеціальних служб рф”, – повідомив прокурор відділу Дніпропетровської обласної прокуратури Іван Солдатов.
російський агент не тільки фіксував місце і час проходження техніки, а ще намагався дізнатися про весь маршрут із зупинками та пунктами призначення.
У шпигуна було завдання — отримати максимум інформації щодо переправлення на фронт бойових машин “Бредлі” та танків “Леопард”.
“Отримуючи дані, дані можна було навести та могли бути застосовані ракетні атаки на данні об’єкти, в тому числі й станція залізниці, на якій він фактично й працював”, – сказав Іван Солдатов.
Однак співробітники СБУ та прокуратури спрацювали на випередження – своєчасно викрили ворожого агента, задокументували злочинні дії і затримали його.
“Як встановило розслідування, фігурант був дистанційно завербований фсб влітку минулого року. У поле зору російської спецслужби він потрапив через свою деструктивну активність у прокремлівських Телеграм-каналах, де схвалював збройну агресію рф. Для комунікації з фсб агент використовував анонімний чат у популярному месенджері. Під час обшуків за місцем проживання підозрюваного вилучено мобільні телефони, які він використовував у розвідувально-підривній діяльності на користь рф”, – зазначив речник Управління СБУ у Дніпропетровській області Валерій Єфанов.
Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.
“Статтею 111 ККУ передбачає державну зраду та передбачає покарання від 15 до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього наявного майна. Це особливо тяжке кримінальне правопорушення”, – сказав Іван Солдатов.
Прокурори кажуть, під статтю про державну зраду підпадають ті, хто свідомо і умисно шкодив країні. А таких вистачає. Оцей чолов’яга з Дніпра, наприклад, фотографував військові об’єкти у Дніпрі і не шкодує про це.
– Який був ваш мотив, коли ви записували і відправляли це відео?
-Мотив був у тому, що з боку України здійснюються неправильні наступальні дії.
– Які?
– У тому, що на цивільних об’єктах утримуються військові.
– Ви мені знайшли зрослу злочинність?
– Ні, я подивився, там не знайшов.
– Просто у вас немає часу.
– Маячня якась, який час, у мене час є. Може вам “ВПН” підключити, якийсь російський сайт допомогти знайти?
Майже 40 хвилин маячнівід мешканця Дніпра, який так і не зрозумів, за що його затримали і чому не можна скидати інформацію росіянам.
А ще не можна знімати роботу ППО. Вже другий рік про це кажуть ледь не на кожному кроці, але деякимблогерам важливіші перегляди та лайки.
“Вони здійснили несанкціоновану відеозйомку ворожих прильотів по місту, а також розмістили відповідні медіа файли у соцмережах. Ці відео миттєво підхопили численні пропагандиські пабліки країни агресора та інформ ресурси спецслужб рф. Отриману інформацію, окупанти і їх поплічники могли використовувати для підготовки нових та корегування повторних повітряних ударів”, – повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.
Після “ласкавої” бесіди з блогерами й аргументами від спецслужб, чому так робити не можна, вони вибачилися.
СБУ вкотре нагадує – зйомка роботи ППО і переміщення сил оборони — може бути шкідливим для вашого здоров’я.
“СБУ вкотре наголошує на забороні знімати і оприлюднювати відео і фото матеріали щодо діяльності Сил оборони, а також наслідків ворожих обстрілів. Публікація таких медіа файлів розцінюється, як корегування ворожого вогню за, що передбачено покарання до 12 років тюрми”, – додав Артем Дехтяренко.
Читайте також: Дніпро у 2023 році придбав найбільше дронів коштом бюджету серед усіх міст України, – Transparency International Ukraine