У Дніпрі міська багатопрофільна клінічна лікарня матері та дитини ім. проф. М. Ф. Руднєва відзначає 110-річчя. Заснована ще за часів Катеринослава, нині вона є потужним лікувальним закладом, де маленьким пацієнтам надають допомогу з перших хвилин життя — у пологових залах і операційних. Щороку лікарня проводить близько 7 тисяч операцій.
«Хочу всім нагадати, що цю лікарню заснувала перша почесна громадянка нашого міста Надія Алексєєнко. Вона віддала велику частку коштів, аби увічнити пам’ять свого чоловіка. Сьогодні, у скрутних умовах повномасштабної агресії російської федерації, наші лікарі працюють, лікують наших діточок. Працюють цілодобово — 24/7», — сказав мер Дніпра Борис Філатов.
Лікарям і медперсоналу він вручив подяки.
Медичний центр ім. Руднєва має різнопрофільні відділення та велику команду лікарів. Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну до неї приєдналися пʼятеро фахівців з Харкова. Тут також часто залучають досвід іноземних колег.
«Лікарня нам уже, як дім. Ми знаємо одне одного. Ми живемо і бідами, і радощами наших співробітників. Я дуже і дуже вдячна цій лікарні, бо тут пройшло моє життя», — розповіла медична сестра приймально-діагностичного відділення із 42-річним досвідом роботи Наталя.
Реабілітацію в медцентрі проводять дітям від 1-го місяця та допомагають впоратися з патологіями нервової та опорно-рухової систем, а також відновитися після оперативних втручань.
Також ще у 1985 році тут відкрили тоді перше в Україні відділення реанімації для новонароджених дітей. Лише за останні десять років тут допомогли вижити понад 200 дітям з масою тіла від 500 г до 1 кг.
Дитячий лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії для новонароджених Вікторія прийшла працювати сюди ще у 2011 році — одразу після навчання. Каже: поклик допомагати малечі відчувала завжди:
«Дуже великий відсоток дітей в нашій країні — та й у світі — народжується недоношеними, з низькою або екстремально низькою масою тіла. Тому ми опікуємося виходжуванням таких дітей, їхнім лікуванням та реабілітацією. Багато доношених діток народжується з вродженими вадами розвитку. Тому наша клініка разом з хірургами намагається допомогти їм соціально адаптуватися у майбутньому».
Із багатьма родинами маленьких пацієнтів лікарі підтримують зв’язок навіть через роки, додає пані Вікторія.