Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Плідна сесія: депутати працювали аж 7 годин поспіль


Дорвалися. 61 депутат. 320 питань порядку денного. 7 годин сперечань. Відсутність мера. Нова фракція. Так пройшла 18 – та чергова сесія міської ради. Напруження не вщухало протягом усіх семи годин. Депутати розгулювали по залу, брали перерви і постійно провокували один одного. Проте рішень затвердили все ж таки чимало.


Рекордно довга сесія міськради розпочалася з питання блокади залізничного сполучення. Депутати з партії БПП «Солідарність» виступили із пропозицією не підтримувати блокаду вугілля з Донбасу. Палкі суперечки тривали добрі півгодини. Рішення таки підтримали. Хоч і з другої спроби.

«Мы осудили действия тех людей, которые насильственным путем блокируют ж/д сообщения, не пуская уголь на подконтрольную территорию Украины», – говорить голова депутатської фракції БПП «Солідарність» Дніпровської міськради Каміль Примаков.

Міський голова має свою думку з приводу цього питання і не вважає його надважливим для міста.

«У нас есть местыне проблемы – и мы должны решать местные проблемы и консолидироваться вокруг местных проблем, не выдвигать какие-то прокламации и лозунги в зале. Это касается любых вопросов», – інформує міський голова Дніпра Борис Філатов

Серед місцевих проблем і дійсно є надважливі:

Вторинна медицина – це медзаклади, що надають спеціалізовану лікувально-профілактичну допомогу. Вони вже давно знаходяться на балансі області. Проте зараз, виявляється, що на зарплати лікарям грошей в обласному бюджеті немає.

«Ситуация в области медицины сложилась критическая. На сегодняшний день не хватает 233,5 млн. грн. на финансирование вторичной медицины»,- запевняє Каміль Примаков.

З цього приводу суперечок  у сесійні залі було не менше. Депутати не могли прийти до спільного рішення.

«Камиль Юрьевич, вы вице-губернатор – помогите убедить областную власть вернуть лечебные учреждения», – закликає голова комісії з питань охорони здоров’я та соцзахисту Дніпровської міськради Євгенія Дитятківська.

«И проходит январь-февраль и им не хватает на что-то денег: что же мы будем делать? А давайте мы придем к городу и скажем: у нас не хватает денег, давайте будете платить?», – говорить заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Але й в міському бюджеті на це коштів не виділили, бо медзаклади вторинної допомоги йому не належать.

«В городе проведена «людоедская» медреформа, единственная в стране. У города забрали первичную медицину и передали ее области. Город должен платить только там, где есть его собственность, поэтому, если область решит вернуть больницы городу – мы будем только рады. А при этом город и так оплачивает коммунальные платежи вторичной медицины, но на город хотят возложить еще и зарплаты во вторичной медицине», – каже міський голова Дніпра Борис Філатов.

Зважаючи на те, що ці медзаклади не є власністю міста, більшість рішення про фінансування  вторинної медицини не підтримала.

Не забули і про метрополітен. Аби прискорити його будівництво, підприємство «Дніпрометробуд» вирішили передати в комунальну власність міста.

«Это важно с точки зрения количества рабочих, потому что в строительстве метро задействованы порядка 7-8 тысяч человек. И мы заинтересованы, чтобы большнство этих людей были сотрудниками городской компании, здесь получали зарплату, здесь платили налоги, и здесь приносили свои деньги домой», – говорить секретар Дніпровської міської ради В’ячеслав Мішалов.

Також депутати проголосували за впровадження програми Картка дніпрянина на 2017-2021 рік. У перспективі, завдяки цій програмі, жителі Дніпра зможуть централізовано отримувати адміністративні послуги та соціальну допомогу.

«Эта карта рассчитана на то, чтобы те, кто имели льготы на проезд в любом виде транспорта, эти льготы получали, а также это качественный контроль со стороны горсовета и финансового департамента по учету денег», – пояснює секретар Дніпровської міської ради В’ячеслав Мішалов.

Протягом усієї сесії багатьох відволікав плакат з дивним змістом: «Дима, верни несчастным женщинам деньги». Дехто вважає, що це – реакція на нещодавні звинувачення у шахрайстві Дмитра Погрєбова. Сам же депутат був на сесії трохи більше години. Усі інші обранці, попрацювавши плідно майже сім годин, розійшлися на місяць. Наступна сесія буде вже в березні, проте точна дата поки що невідома.

 Анастасія Ковальова