Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Плавучий бронежилет: військові тестують захисні системи

Плавучий бронік. Воїни ВМС ЗСУ тестують дві моделі бронежилетів, які здатні тривалий час втримати на воді військового навіть зі зброєю та боєкомплектом.

Військові надягають нові броніки. За мить – пірнання у басейн. Нову амуніцію перед використанням слід добряче протестувати. 

У комір вмонтований гумовий рятівний круг. За кілька секунд після падіння у водойму він має розкритись і виштовхнути людину назовні. І ось перший стрибок.

В першу ж секунду помаранчева подушка одразу розкривається і тримає на плаву бійця. Воїни кажуть, жодного дискомфорту, система працює справно.

«Є зміни у порівнянні з попередніми версіями цих бронежилетів, які є більш актуальними і відповідають сучасним вимогам. Бронежилет спрацьовує буквально у першу або другу секунду після падіння», — пояснив «Свобода», військовослужбовець ВМС ЗСУ.

На кожній модульній системі – ліхтарик, завдяки якому можна розгледіти людину у воді, а також свисток.

Далі – тест на витривалість. Треба перевірити, скільки бронік зможе тримати на плаву воїна.

«Наразі перевіряємо в прісній воді, оскільки військовослужбовці виконують завдання на річках, озерах, плавнях, заплавах, і після цього ми будемо випробовувати у морській солоній воді», — розповів Олександр Шарко, головний спеціаліст відділу розвитку спеціального спорядження ЦУРСМЗ ЗСУ.

Тестують дві моделі плавучих бронежилетів: українського та іноземного виробництв. Якийсь час бійці терпляче борсаються серед хвиль у морській піні.

«Мені було комфортно, коли жилет розкрився на глибині і витягнув мене на поверхню. Є деякі моменти, які можна покращити, але загалом все добре», — поділився Юрій Лисай, військовослужбовець ВМС ЗСУ. 

«Що саме не сподобалось? Мабуть, трохи неправильно зафіксували цей плавнічок, ці буї. Вони стискають вуха і пропускають воду, немає чим дихати і починається паніка», — пояснив «Санчес», військовослужбовець ВМС ЗСУ.

Такі бронежилети вкрай необхідні солдатам, які служать служать коло водойм. Коли прилітає ворожий снаряд, змушені рятуватись, стрибаючи у воду, можуть втопитись. А такі автоматичні плавучі елементи рятують. 

«Він зйомний з бронежилета, повністю модульний, повинен витримувати вагу військового. І повинен витримувати 27 кілограмів спорядження: зброя, боєкомплект і інші елементи спорядження військовослужбовця», — пояснив Олександр Шарко, головний спеціаліст відділу розвитку спеціального спорядження ЦУРСМЗ ЗСУ.

Тестування триватимуть 10 днів. Потім буде анкетування військових, які випробували броніки. Комісія врахує усі їхні зауваження і ухвалить рішення: або далі вдосконалювати моделі, або брати їх на забезпечення.

Читайте також: Успішний НМТ: коли та як починати готуватись до тестування?