У мерії Дніпра відзвітували про роботу управління з питань охорони культурної спадщини. Розповіли, що зробили у 2021-му і не оминули плани на 2022 рік. Торік перелік об’єктів культурної спадщини поповнився щойно виявленими пам’ятками: 18 – археології, 84 – архітектури та 84 – історії та монументального мистецтва.
«Також провели 80 інспекційних перевірок за зверненнями містян. Зафіксували 5 правопорушень, за які накладаються штрафи: незаконні самовільні роботи на пам’ятках та ухилення від укладання охоронних договорів. Таким чином до бюджету надійшло 238 тисяч гривень. За рік уклали 57 охоронних договорів», – зауважила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва.
У 2021 багато уваги приділяли й зверненням від містян: скарги на руйнування аттика (декоративної стінки) по вул. Січових стрільців, 1.
«Ми оновили частково ліпнину, також й втрачені елементи, а у планах оновлення всього фасаду. Відновили спиляну ногу пам’ятці історії «Місце розстрілу хворих психіатричної лікарні та в’язнів концтабору під час німецько-фашистської окупації» (адреса: вул. Бєхтєрева, 1). Допомагав у відновленні син авторки скульптури. Провели ремонт могили машиніста Ульченка. Провели ремонт (реставраційний) вікон та дверей пам’ятки архітектури «Прибутковий будинок» по вул. Челюскіна, 3. Та не менш знакова була подія – пошук та вилучення останків воїнів Другої світової війни на території Амур-Нижньодніпровського району, в межах колишнього Ломівського плацдарму для подальшого перепоховання», – підкреслила Надія Лиштва.
А от про історичні пам’ятки містяни можуть й почитати, бо у 2021 році перевидали «Дніпро історичний: наш старий Ринок» – книжки можна знайти у Музеї історії Дніпра та у Туристичному інформаційному центрі. Вийшла книга Валентини Лазебник та Валентина Старостіна «Символ міста. Міський будинок» про визначну будівлю міста, яка розташована по просп. Дмитра Яворницького, 47.
«Почитати про культурну спадщину Дніпра можна буде й на запущеному сайті управління. Там вже є інформація про 50 пам’яток. Також вже отримали й 250 емблем, на які нанесемо QR-коди з інформацією про будівлю. Там буде телефон управління, та інформація куди можна звертатися, якщо є питання та скарги», – сказала Надія Лиштва.
А у 2022 році планується реставрація фасадів на вул. Боброва, 28 та Харківській, 5.
«Оновлюватимемо дворові сходи по вул. Шевченка, 33, адже вони в аварійному стані на 80 % та навіть немає фундаменту. Елементи розбиратимемо, деякі повністю замінюватимемо.
Ремонтуватимемо братську могилу по вул. Томській, 53. Там потребує оновлення не тільки пам’ятник, а й ще перелік загиблих, адже за новими даними там заховано 22 людини. Наразі проводиться ремонт могили архітектора Красносельського», – підсумувала начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва.