Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Пів мільйона від Дніпра для розвитку власної справи: у місті вперше проходить конкурс бізнес-проєктів для представників малого бізнесу на отримання мікрогрантів 

Дніпро продовжує всебічно підтримувати релокований та місцевий бізнес. Нині вперше у місті проходить конкурс бізнес-проєктів представників малого бізнесу на отримання мікрогрантів з бюджету Дніпровської міської територіальної громади на створення або розвиток власного бізнесу.

Цю ідею запропонували бізнес та громадськість під час розробки Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва м. Дніпра на 2023-2027 роки. А 20 червня 2024 року департамент правового забезпечення міської ради як організатор конкурсу оголосив про початок прийому заявок, термін подачі яких тривав 60 днів та закінчився 20 серпня. З близько 20 підприємців відібрали 9. 

До цієї дев’ятки увійшов і Євгеній Воробйов. Чоловік родом із Покровська Донецької області. У 2022 році вимушено переїхав до Дніпра. 

«Я працював у таксі тут, у Дніпрі, потім спробував займатись біткоїном. Загалом шукав себе, адже треба було жити далі. І знайомий через «Дію» отримав грант від держави на започаткування своєї справи, тож ми з дружиною вирішили теж і відкрили у травні цього року суші-бар «Kitana». Бренд швидко став популярним і ми навіть отримуємо замовлення з Дніпропетровської області, щоправда, в нас ще туди не працює доставка. І от дружина почула по радіо, що і Дніпровська міська рада оголосила конкурс на отримання мікрогрантів, і ми вирішили взяти участь. Плануємо, якщо отримаємо його, або розширити наш заклад, або ж створити ще одну точку на лівому березі Дніпра. Надаватимемо робочі місця. Загалом Дніпро дає дуже багато мікрогрантів або великих грантів на розвиток не тільки регіону, а й України. Адже таким чином підприємці дають не лише робочі місця нові, а й наповнюють бюджет за допомогою податків. Це круто», — розповів власник суші-бару «Kitana» Євгеній Воробйов. 

Також до цього конкурсу долучився і власник бренду «Cimmerian Custom Knives» Роман Кондрашов. Чоловік – дніпрянин, займається виготовленням ножів. Цю справу вирішив розпочати ще у 2016 році, адже колись у дитинстві він отримав у подарунок ніж від батька. 

«Для мене ножі – це мистецтво. І я мріяв створити такий бізнес. Звісно, велика війна вплинула на нього, але ми перекваліфікувались і почали створювати ножі, які будуть більш зручні для наших Сил оборони. У Дніпрі у нас є цех, де ми їх виготовляємо, та точка продажу. А завдяки гранту від міста плануємо виготовити нескладні ножі фіксовані і складні, більш бюджетні, які будуть вже у масовому виробництві виходити на ринок. Тобто це співпраця з великими мережами торговельними. Таким чином створимо нові робочі місця», — розповів власник бренду «Cimmerian Custom Knives» Роман Кондрашов. 

Сьогодні ж усі 9 учасників, з яких майже половина – ВПО, презентували складу журі свої проєкти. Далі оберуть 5 переможців, кожен з яких отримає 100 тис. грн на розвиток власної справи. 

«Бюджет на 2024 рік передбачає 500 тисяч гривень на цей захід. Також щороку відповідним розпорядженням міського голови буде визначатися пріоритетна галузь господарської діяльності. У 2024 році – це переробна галузь. Одна з важливих умов конкурсу – це співфінансування власного проєкту учасником у сумі не менше ніж 10 % від загальних витрат на реалізацію. Тобто, якщо кошторис бізнес-проєкту 100 тис. грн, підприємець має вкласти в нього не менше ніж 10 тисяч власних коштів, і у разі перемоги у конкурсі отримати 90 тис. грн з бюджету міста», — розповіла начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірина Журавльова.

Наприкінці заходу комісія визначила 5 переможців, які набрали найбільшу кількість балів. Ними стали: 

Роман Червінський — власник кав’ярні-кондитерської «Elli»;

Роман Кондрашов — власник бренду «Cimmerian Custom Knives»;

Андрій Горбонос — власник торговельної марки «ТМ СправдіМед»;

Ганна Горбачова — власниця мініпекарні «Gorbachoff.Studio»;

Віктор Місюль — власник закладу «STREET FOOD ASVIK». 

Загалом підприємці стабільно наповнюють бюджет міста Дніпра податками, з початку 2024 року від діяльності малого і середнього підприємництва надійшло 1,8 мільярда гривень єдиного податку. Від початку року кількість платників збільшилась на 4,1 %. Міська влада всебічно надає допомогу релокованому бізнесу, від початку повномасштабного вторгнення тільки за державною Програмою релокації  до міста Дніпра переїхало понад 60 виробничих підприємств, переважна більшість з яких вже відновила діяльність. Робота релокованого бізнесу також сприяє наповненню бюджету міста і з початку 2024 року до бюджету Дніпровської міської територіальної громади надійшло 11,9 млн грн, і це на 28 % більше за відповідний період 2023 року.

Читайте також: Дніпро та Драммен діляться досвідом. Філатов розповів норвезьким рятувальникам, як місто долає виклики війни з рф