Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Підземці – бути!


Про будівництво метро у нашому місті вже ходять цілі легенди. То воно припиняється.. то знову поновлюється. З призначенням нового очільника у Дніпрі багато чого змінилось. Справи зрушили з місця також і у будівництві метрополітену. Аби дізнатися істину, розповісти про переваги підземного транспорту та що краще обрати метро чи маршрутку – Ірина Дерев’янчук проникла у самісінькі глибини нашого метро.


Будівництво метро – не просто копітка робота, це – ціла наука. От наприклад, аби в підземці було чим дихати, ця конструкція за допомогою труб нагнітає повітря.  Фахівці показують нам увесь арсенал метробудівної техніки.

«Используется для загрузки материала. А именно: арматура, тюбинги, вагонетки», – показує головний інженер-маркшейдер ПАО «Дніпрометробуд»  Володимир Осипенко

А ми, слідом за працівниками, спускаємося туди, де за планом буде станція Центральна.

Старт епохального будівництва планується у найближчі місяці. А поки що головне завдання працівників – відкачка ґрунтових вод.  

«Водоприток на даном участке составляет 100 кубических метров в час», – говорить головний маркшейдер ПАО «Дніпрометробуд» Володимир Осипенко.

Аби в цих гранітних стінах зробити тунель, жодна техніка безсила. З міцною породою впорається тільки вибухівка.

Які ж перспективи метробудівництва? Цього року став відомий підрядник – тендер виграла турецька компанія «Лімак» залишивши позаду конкурентів з Китаю, Італії та України. Міський голова прагне розширити проект з турками. Під час будівництва у центрі міста – пропонує полегшити рух транспорту досить сміливим рішенням:

«С учетом того, что они нам раскопают весь проспект Дмитра Яворницкого, я хочу проговорить с «Лимак», чтобы проезжую часть проспекта хотябы в районе площади Героев Майдана и 2 квартала выше, 2 квартила ниже постарались углубить под землю. Чтобы мы полностью сделали в центре города пешеходную часть и на бывшем проспекте КМ транспорт уходил в тоннель и выходил в районе, например, оперного театра», – говорить Борис Філатов.

Ще декілька місяців тому працівникам метро на вісім місяців затримували зарплатню. Борг складав 6,5 мил. гривень. Міський голова в котре запевнив працівників Дніпрометробуду: борги за заробітну плату працівникам метро сплачені в повному обсязі

«Надо понимать, что это не наши долги. Тяжелое наследие прошлого нам приходится тащить на себе. Но мы старались решить этот вопрос, и мы это сделали», – інформує міській голова Борис Філатов.

Незважаючи на невелику кількість станцій, роботи в метро вистачає. Працює тут близько сімсот п’ятдесяти чоловік. Наприклад, ця дівчина контролює порядок на станції прибуття поїзда та пильнує, аби у вагонах не залишались сторонні предмети.

Загалом міським метрополітеном користується близько 25 тисяч людей щодня. І всі як один кажуть: метро це дійсно зручно.

Ми вирішили провести невеличкий експеримент і на власному досвіді показати, що проїхавши на метро у годину-пік від початкової до кінцевої станції можна значно зекономити час.

Отже, за нашими підрахунками, маршрут від станції Вокзальна до Покровської тривав рівно 12 хвилин.

А далі журналіт доведе, що добиратися надземним транспортом – це вбивати свій час.

З вулиці Московська стартує маршрут на Парус. Усі ці бідолаги, напевно, півжиття витрачають на очікування транспорту.

Вгадайте, скільки журналіст втратив часу, добираючись у годингу-пік забитими маршрутками. Рівно 40 хвилин. Саме стільки ми їхали з Московської до кінцевої зупинки – Парус.

Отже, це більш ніж вдвічі триваліше, аніж добиратися метро. Тож навіть цей простий експеримент довів: розгалужена мережа метрополітену стовідсотково полегшить життя дніпрянам.

А вже у наближчі дні міський голова та наша знімальна група відлітають до Анкари, де Борис Філатов вирішуватиме останні питання стосовно початку будівництва Дніпровського метрополітену. Про це ми обов’язково розкажемо у наступних випусках.