Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Підземна дорога та велика пішохідна зона: як зміниться центр Дніпра найближчими роками

Можливість опустити транспорт під землю у центрі міста завдяки тунелю є важливим рішенням для Дніпра. Про це розповів Геннадій Корбан, голова Громадської ради при Дніпровській міській раді під час інтерв’ю для Урбан подкасту. 

Геннадій Корбан, голова Громадської ради при Дніпровській міськраді

“Вже розроблено проєкт, існує технічне завдання і сьогодні вже виконується проєктування тунелю, який буде проходити від Національного Банку на Воскресенській (колишня вулиця Леніна) та, скоріш за все, виходитиме в районі вулиці Барикадної. Бо центр міста необхідно захищати від транспорту.”

Таке архітектурно-будівельне рішення дозволить не тільки поліпшити зовнішній вигляд центральній частини міста, але й має розвантажити головні магістралі, які ведуть на Центральний міст. 

Геннадій Корбан, голова Громадської ради при Дніпровській міськраді

“Перпендикулярні вулиці проспекту Яворницького, у такому разі, стають безперешкодно проїзними. Коли ми прибираємо транспорт із проспекту Яворницького вниз – ми звільняємо дві головні магістралі, які ведуть з Нового мосту та на міст. Сьогодні через це ми спостерігаємо часто пробки.”

Він також додав, що остаточне рішення про будівництво тунелю буде приймати міський голова Дніпра та Дніпровська міська рада. Під це рішення має бути виділено фінансування. На сьогоднішній день мова йде лише про проектування тунелю, а це складне інженерне завдання через наявність підземних комунікацій. 

Геннадій Корбан, голова Громадської ради при Дніпровській міськраді

“Під землею пролягає безліч комунікацій, які не нанесені на мапи міста. Там дуже багато хаотичних та мимовільних  включень. Під центром міста проходить старий колектор, який не можна зруйнувати. Його треба якось оминати. Це складний проєкт, але цілком здійсненний.”

Такий проєкт – не з дешевих, проте вартість його будівництва набагато менша за вартість будівництва метро. Центральний тунель має бути невеликим та пролягатиме на рівні 6-ти метрів завглибшки. В той час, як метро пролягає набагато глибше і там застосовуються зовсім інші технології. Однак, якщо рішення про будівництво тунелю у центрі міста буде ухвалено, Дніпро отримає метро та тунель майже одночасно. 

Геннадій Корбан, голова Громадської ради при Дніпровській міськраді

“Плани з приводу будівництва тунелю збігаються за часом та за хронологією з планами здачі метро, а це кінець 2024 – початок 2025 року.”

Нагадаємо, що проєкт нових станцій дніпровського метро візьме участь у всесвітній виставці архітекторів. Ескізи трьох майбутніх станцій – Театральної, Центральної та Музейної – розробило британське архітектурне бюро Zaha Hadid Architects. Візуально проєкт дніпровських станцій виглядає, наче зелене листя, яке виросло и буйно розквітло. При цьому будівлі виглядають м’якими, нестатичними. Повний деконструктивізм – фішка бюро Захи Хадід. В їх фірмовому стилі дизайнери розробили входи у метро Дніпра, касові зали підземки та майданчики для відправки потягів.

Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра

“Всі ми чудово знаємо, що Заха Хадід, не побоюсь цього слова, – найвідоміше архітектурне бюро у світі на сьогодні. Усі їхні проєкти вражають грандіозністю, масштабністю. Звісно, ​​для міста це дуже добре. Ми розглядаємо не лише встановлення та оформлення станцій метро, ​​але у нас у планах є також благоустрій. Буде проведено велику реконструкцію. Запевняю, всім жителям сподобається. Навколишній простір буде так само видозмінено”.