Підписатися під листом до Президента щодо повернення Геннадію Корбану громадянства, забажали тисячі охочих. Журналісти, ресторатори, міністри, мери, письменники, актори. Перелік різношерстий, і зростає він – щодня. Чому ж українці стали на захист Геннадія Корбана?
За останню добу понад 5 тисяч людей виявили бажання поставити підпис під листом до Президента щодо повернення громадянства Геннадію Корбану.
Це звичайні українці та сотні відомих, і не тільки в Україні, людей. Серед них додались: Арсен Аваков, Степан Барна, Валерій Пекар, Андрій Магера, а також ще міські голови.
На власній сторінці у соцмережі, міський голова Борис Філатов розповів про підтримку Геннадія Корбана. Серед підписантів листа громадські діячі, медики, діячі культури, волонтери, військові та журналісти і політики, які вважають, що позбавлення громадянства у такий спосіб – неприпустиме.
Ігор Рейтерович, політолог: “Пан Корбан він же має відношення до оборони країни ви ж розумієте, коли ми просимо на різних майданчиках з ранку до ночі дайте нам гроші, дайте нам зброю, дайте нам допомогу і такі історії відбуваються з людиною, яка безпосередньо в тому числі залучала цю західну допомогу. Тоді в них виникає просте питання, що взагалі відбувається. Україна просить про допомогу і люди які займаються цією обороною, в них с незрозумілих причини забирають паспорт і не пускають назад в країну”.
Відкриті листи на підтримку створюються, коли суспільство бажає публічно звернути увагу влади на кричущий випадок. Євген Гендін, позаштатний радник міського голови пригадує, як у 80-ті роки підписував листа на підтримку академіка Сахарова. Нині – зробив це знову – відкрито підтримав Геннадія Корбана.
Євген Гендін позаштатний радник міського голови Дніпра: “Не тільки тому, що Корбан мій товариш. Я проце відкрито кажу. Тому ще гнусно, подленька історія така тихесенька, це западло нашому місту і це западло нашій державі в тому, що ми. Тому що така пастка, з одного боку йде війна, і з іншого боку робляться такі вчинки. Це може пафосно рожеві соплі, але для мене в пріоритеті завжди були цінності, а це удар під дих Дніпру, удар під дих обороні Дніпра”.
Як у 2014-му, так і від 24-го лютого – координацією оборони області займався Генадій Корбан. Тому паніки і хаосу в Дніпропетровській області вдалося уникнути, говорить підгородненський міський голова Андрій Горб.
Голова фонду “Культурна столиця”, Григорій Гельфер також поставив свій підпис у зверненні до Президента. І пояснив чому:
“Якщо є якісь причини, кримінальні якісь там, переслідування, якісь підозри — це одна історія. А коли просто забирається паспорт без якогось пояснення – це неправильно. Це показує те, що при владі в офісі президента є слабкість. Тому що ми ж усією країною зараз воюємо за державу правову. За державу сильну. За державу, в якій діють закони”.
Тим часом, вимушено перебуваючи закордоном, Генадій Корбан подякував всім, хто підтримав його у непростий час:
“По-перше, в країні війна, а це означає, що голову слід тримати холодною, серце теплим – для рідних та близьких. По-друге, досвід зіткнень з попередніми президентами навчив мене бути толерантним, мудрим, вихованим, змінюватися та рости над собою. Тому я поки втримаюся від критики на адресу людей, які чомусь вирішили, що влада і війна дали їм право розпоряджатися моєю долею та розлучати мене із близькими”.