Жінок-підприємиць більшає. За перші 8 місяців 2024 року в Україні зареєстрували більше ніж 193 тис. нових ФОПів, 60% з яких відкрили панянки. На жаль, представниці жіночої статі досі часто стикаються з гендерними стереотипами. Мовляв, жінкам не місце у бізнесі. З такими ж стереотипами зіштовхнулась і наша наступна героїня Єлизавета, співвласниця бренду одягу.
З початку 2024 року в Україні спостерігається справжній жіночий бізнес-бум. З 193 тисяч нових ФОПів, 60% відкрили саме жінки, що стало історичним рекордом. Для порівняння, у 2023 році ця цифра становила 55%, а у 2022-му – 47%. Однією з таких підприємиць є Єлизавета Караван, співвласниця бренду одягу, заснованого ще у 2018 році. Вона зізнається, що зіштовхнулася зі стереотипами ще на початку своєї кар’єри:
“Звісно, я стикалася з тим, що казали: Ліза, не треба так багато працювати, а я дуже багато працюю. Але я організувала все так, що можу одночасно бути і бізнес-леді, і мамою своїх дітей,” — ділиться Єлизавета.
Збільшення кількості жінок-підприємниць пояснюється також тим, що вони все більше замінюють мобілізованих чоловіків у тилу. Сучасний світ поступово відходить від гендерних стереотипів, тому жінки частіше прагнуть до самореалізації та ведення бізнесу:
“Ми хочемо самореалізуватися. А збільшення кількості ФОП пов’язане з вимогами держави. Багато хто вийшов з тіні, оскільки вести чесний бізнес — це правильно,” — пояснює підприємиця.
Найбільше нових ФОПів було зареєстровано у столиці — 26 тисяч або 13,6% від загальної кількості. Активно відкривають нові справи також на Дніпропетровщині, Львівщині та Харківщині.
Світлана Кушнір, економічна та політична оглядачка, зазначає важливість зростання жіночого підприємництва:
“Жіноче підприємництво отримало певний поштовх, і це важливо для підтримки місцевих бюджетів,” — наголошує вона.
Попри збільшення кількості нових підприємств, водночас спостерігається і значна кількість закриттів малих бізнесів. Середній період діяльності ФОПів, що закрилися цього року, становить 2 роки і 7 місяців.
Читайте також: Знання Дніпра, смартфон, спритність = перемога у квесті «Дніпровський QR-шлях»