В автотранспортних підприємствах Дніпра проаналізували виклики минулого року і готуються до можливих відключень світла цієї зими. Серед іншого, закуповують все необхідне для безперебійної роботи автотранспорту.
Потужні генератори, запас пального та деталей. Перевізники Дніпра готуються до можливих відключень електроенергії. Пан Ігор п’ять років працює механіком в одному з автотранспортних підприємств Дніпра. Розповідає,минулого року було важко.
«Проте ми виходили зі становища. Ми виводили людей у дві зміни працювати, тому що світло вимикали, то вранці, то ввечері. Нам доводилося ділити зміни на ранкові та вечірні, щоб забезпечити постійну роботу транспорту. Плюс ми закупили мінізаправну станцію, яка дозволяла заправляти наші транспортні засоби, не спираючись на нашу електромережу, а самостійно від бензогенератора», — розповідає механік Ігор.
Близько двох сотень рухомого складу виходить на маршрути для перевезення пасажирів. Враховуючи досвід минулого року, в АТП внесли корективи в роботу і зробили запаси.
«Ми трішки збільшили запаси дизельного палива, тобто вони зараз складають приблизно на два тижні. Нам вистачить автономно забезпечувати заправку автобусних станцій. Також було збільшено потужності генератора. Тобто закуплені більш великі, більш потужніші генератори, щоб цього вистачало приблизно теж на тиждень-два роботи», — пояснює Костянтин Антонов, заступник директора АТП.
В іншому АТП міста також поставили генератор та запаслися пальним.
«Це дизельно-електричний агрегат, який виробляє електроенергію. 3 фази, 380 вольт, забезпечує ремонтну зону, забезпечує освітлення даної території та плюс офіс. Його потужності цілком вистачає для того, щоб задовольняти потреби. Агрегат німецький працює без проблем, заводитися. Поки що у нас із ним проблем не виникало», — говорить електрик Сергій Шевченко.
Готуватися до блекаутів підприємство почало ще торіу. Через закупівлі довелося брати кредити. Ще одна проблема — нестача кадрів.
«Основні складнощі — це у нас фінансові складнощі на сьогоднішній день. Тому що ми працюємо з такою сферою, де тариф регульований, а не ринковий. На жаль. І це одна складність, а друга, це те, що не вистачає персоналу зараз. Частина народу була призвана у лави військовослужбовців, частина народу покинула межі країни, і не вистачає ні водіїв, ні інших працівників», — скаржиться Андрій Русавський, керівник АТП.
На випадок блекауту або надзвичайних ситуацій складено план дій. Розроблено алгоритм взаємодії між співробітниками АТП, наприклад, якщо водій не може зв’язатися з диспетчером.
«У нас зараз уже розроблений план дій і у випадку несподіваного відключення електроенергії, і настання блекаутів. Перевізники знають, що необхідно відразу зменшувати інтервал руху на всіх автобусних маршрутах, крім того на зимовий період розробляється графік чергування водіїв. Тобто є резервні водії», — каже Олександр Олещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР.
Роботи з підготовки до зими проводяться в усіх АТП міста.
Читайте також: Навчали оформлювати проєкти на Всеукраїнський конкурс: для молоді Дніпропетровщини провели форум-тренінг