Черговий по місту Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР, перевірив виконання доручення міського голови Бориса Філатова щодо підготовки до осінньо-зимового періоду та блекаутів тягових підстанцій міського електротранспорту.
Він відвідав тягову підстанцію №12 (далі – ТП) — найпотужнішу з наявних у місті. Вона забезпечує роботу трамвайного та шести тролейбусних маршрутів центральної частини Дніпра. Також ця ТП може живити окремі ділянки мереж електротранспорту у разі відсутності живлення на інших тягових підстанціях.
Під час блекаутів останнього осінньо-зимового періоду найбільшою проблемою було включення ТП після відсутності живлення. Для цього необхідна була фізична присутність працівників аварійної бригади. Аби надалі уникнути таких ситуацій на підстанції встановили шафу власних потреб.
Це — унікальне для України обладнання, що дозволяє живити всі життєво необхідні для роботи тягової підстанції елементи навіть під час зникнення напруги. Завдяки встановленню систем резервного живлення, шафа забезпечує роботу систем обігріву та кондиціонування обладнання, аварійне освітлення, систему сигналізації тягової підстанції та телеметричної апаратури.
«Дякуючи цьому диспетчер бачить стан ТП і може дистанційно керувати підстанцією без залучення аварійної бригади», — пояснив директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев.
Наразі встановлено перший комплект обладнання, який у режимі тестування на центральній та найбільш потужній тяговій підстанції міста. За результатами випробувань обладнання має дуже високі показники та дозволяє поновлювати роботу електротранспорту після відключення напруги у загальній мережі майже миттєво. Завдяки цьому скорочуються витрати на роботу аварійних бригад та необхідність залучення додаткових працівників.
Загалом до кінця року заплановано встановлення ще трьох комплектів для шаф власних потреб подібного зразка на основних тягових підстанціях міста.
Читайте також: Геннадій Корбан: «Дніпро на військових рейках: головне – критичні потреби»