Геннадій Корбан не полишає спроб і надії повернутися до України. Головний інструмент наразі — петиція до Президента України з проханням переглянути рішення про позбавлення громадянства. Її, до речі, ініціювали звичайні українці. За 3 дні під листом підписалися вже 10 тисяч громадян.
Геннадій Корбан все ще на може повернутись додому після того, як на кордоні в нього просто відібрали документи. У своєму «вигнанні» вбачає дві найбільш ймовірних причини. Перша — зустріч з Вікторією Спартц, в якій Офіс Президента, вірогідно, побачив причину подальшої недовіри до української влади з боку партнерів зі США. Цю версію Корбан спростовує.
Геннадій Корбан, очільник Штабу територіальної оборони Дніпра: “У мене справді була з нею зустріч на рівні 20 хвилин часу, де ми обговорювали абсолютно неполітичні питання. Ми обговорювали питання, пов’язані з комплектацією, озброєнням для наших бригад”.
Друга, і найбільш, з точки зору Корбана, вірогідна, – вплив на центральну владу та медіа.
Геннадій Корбан, очільник Штабу територіальної оборони Дніпра: “Подібні ідеологеми давно вже розвиває угруповання так званого Олександра Петровського, яке протистоїть упродовж усіх цих шести років мерії Дніпра”.
Між тим в Україні продовжує набирати обертів обурення антиконстутиційним рішенням стосовно Геннадія Корбана. Б’ють на сполох і правозахисники, військові… Навіть лікарі і колишні радянські політв’язні.
“Віддавши радянській державі призначені мені 10 років, я хотів з цієї країни виїхати. Дуже хотів. Але мене не випустили. Ймовірно, тому що я не Іванов і не російський. Чому все це пригадав? Поясню. Через сторіччя після ухвалення декрету «Про адміністративну висилку» українського громадянина Корбана не бажають пустити на Батьківщину. Традиція жива, чи що…”
Ситуація обурила навіть російських опозиційних діячів. За кордоном теж розуміють важливість внеску Корбана в оборону.
Юлія Латиніна, російська письменниця і журналістка: “Я б хотіла звернути увагу: вся Україна має “дякую” сказати Корбану, який не на свої гроші, але вони зібрали фонд і викопали під Кривим Рогом такі укріплення, порівняно з яким укріплення під Пісками та Мар’янкою, які 8 років вартували Донбас, просто здадуться дитячим садком”.
А тим часом петиція до Президента України про перегляд рішення щодо Корбана за 3 дні набрала вже майже 10 тисяч підписів. Із закликом до українців звернувся мер Дніпра і вкотре розповів про погрози до тих, хто публічно підтримує Корбана.
“Шановні чиновники, «правоохоронці» та ті, хто називає себе політтехнологами! Припиніть телефонувати з погрозами депутатам, міським головам, ректорам, лікарям і просто небайдужим людям. Зі всієї України надходять сигнали, як міністри/представники ВЦА/співробітники СБУ вимагають «відкликати підписи»/ «не лізти не у свої справи»/«припинити непотрібну активність»/«добре подумати». Вам просто має бути соромно”.
Про погрози розповів і мер Києва Віталій Кличко: “Після того, як я підписав листа, була у мене розмова з натяком: «Ти такий проактивний, ми ще за твоє німецьке громадянство не бралися». Я кажу: «Я буду дуже здивований, якщо мені покажуть та ще й відберуть паспорт Німеччини».
На своїй сторінці у фейсбук Геннадій Корбан вже подякував українцям за увагу до проблеми своєї неправомірної депортації і закликав небайдужих завершити збір підписів під петицією проти рішення, яке ще й досі нікому незрозуміло.
Геннадій Корбан, очільник Штабу територіальної оборони Дніпра: “Досі ніхто не дав зрозумілої відповіді, ніхто не назвав якусь об’єктивну причину”.