Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Перший туристичний маршрут парком презентували у Дніпрі

Екскурсії зеленими зонами. У Дніпрі збираються проводити екскурсії парками. Перший туристичний маршрут вже стартував. Від історичного музею через сквер Івана Старого, пішохідну вулицю Яворницького, фінішна зупинка – Потьомкінський палац. Такий екскурсійний шлях розробив департамент парків та рекреацій. Ініціативу підтримали у туристичному інформаційному центрі Дніпра і запровадили саме на тижні туризму.

“Я знаю, что вы здесь были тысячу раз. Были на этом месте, да! И наконец вы узнаете что это такое”. 

Біля історичного музею – екскурсія. Гід жартує з дніпрянами і розповідає те, що вони і так начебто знають.

“Включаем воображение: здесь нету ничего, это степь и здесь живут скифские племена”.

Та слухачі все одно уважні, бо це особливий вояж -прший пілотний для дніпрян парками міста. Місцеві відкривають для себе геть нове про рідні зелені зони.

Ольга Стасенко, керівник туристичного інформаційного центру Дніпра: “З’явилась така певна пізнаваність нашого міста серед інших міст України. Ми побачили зацікавленість, і тому зараз розробляються різні екскурсійні напрямки. Нові, які згодом будуть мати великий попит”.

“Очень плодородная земля. Как говорят, семечко посадишь и вырастет”.

Екскурсовод Ірина Харченко – перший гід, який проводить пілотну паркову лекцію. Інженер за фахом, вже 10 років шукає невідомі цікавинки про Дніпро і розповідає про це туристам.

Ірина Харченко, парковий гід: “Дуже подобаються секрети, наприклад, про підземні ходи. Вони ідуть всюди – від інституту політехніки до Преображенського собору. Я сама ще не була в підземеллях. З питань безпеки туди не пускають, але я дуже б хотіла сама туди потрапити”. 

Кам’яні баби зовсім не баби, а чоловіки. Прізвище Яворницького, виявляється, Еварницький. А під Потьомкінським палацем і досі лежать скарби. Відвідувачі кажуть: таких відомостей про Дніпро ніколи не чули.

Лариса Романько, відвідувачка екскурсії парком: “Я сама не днепропетровская. Закончила институт, распределилась и жила в Крыму, потом переехала снова сюда, т.е. помню еще тех времен”, –  “Каких?” – “Ну, 70-е годы. И сейчас интересно посмостреть”.

А коли ще в середині екскурсійний маршрут від історичного музею до Потьомкінського палацу переривається на історичну вікторину.


“Чого не було у сквері Івана Старого? Кущів, клумб чи дерев?”

Приємно шоковані екскурсанти кажуть: відкрили абсолютно новий Дніпро.

“Экскурсоводы наши городские замечательные. Т.е идешь и открываешь для себя новый мир. Город, в котором ты живешь, как будто открываешь для себя заново. Ну и история, конечно. После этого хочется почитать”.

Перша паркова екскурсія виключно пішохідна, має більше десятка локацій. Її протяжність 6 кілометрів і цілих дві години нечуваних історій.

Дмитро Кондратьєв, заступник директора комунального підприємства «Міська інфраструктура»: “Кожен парк – це історія. Люди багато проводять в парку свого вільного часу. Практично у кожному парку є своя пам’ятка архітектури, тому люди навіть не завжди знають що це, про що це. І якщо ми це, завдяки екскурсоводам та туристичним маршрутам, будем доносити до людей, – це буде добре”.

Організатори туристичного івенту зізнаються: пам’ятають нудні традиційні екскурсії минулого. Такий підхід не привабить сучасних туристів. Тому слід змінювати концепцію, аби зацікавити туристів.

Ірина Зозуля, парковий гід: “Всі звикли, що подивіться, дивіться, слухайте. А коли ось такий розважальний момент, він запам’ятовується, відкладається і ти можеш розказувати. Приходиш додому, а я був, я знаю що це. Знаю чому і що тут відбувалося раніше”. 

Дніпро буквально пронизаний унікальними туристичними магнітами, говорять у департаменті парків. Тому подібні вояжі запровадять і в інших зелених зонах. Для зручності відвідувачів їх нанесуть на інтерактивну мапу. Над цим вже активно працюють.