Вони вибрались з Маріуполя в березні і затримались у Запоріжжі. Там волонтерили і допомагали щойно прибулим землякам. У Дніпрі маріупольські спортсмени з морського веслування створили спортивний клуб і активно готуються до нового сезону на воді. Дніпро TV презентує цикл сюжетів про українців, які через російську агресію втратили житло і роботу, але знайшли себе у чужому місті і мріють вийти на своїх човнах на Дніпро. Історія сьома: «Маріупольська регата».
У майстерні немає світла, але робота не зупиняється. Занедбана база потроху оживає. Вже відремонтована роздягальня, будується сауна. Навесні та влітку тут будуть проводити тренування для дорослих і дітей з веслувального та парусного спорту.
Дмитро Степнов, президент федерації морського веслування України, переселенець: «Наступний вид веслування, який технічно і по підготовці можна освоювати, — це веслування на ялах, який ми ще робили в Маріуполі. Зараз ми над цим працюємо, виробляємо лодки. Човни в нас будуть дуже класні. Набагато кращі, ніж були в Маріуполі».
З Маріуполя вдалося вивезти лише форму для виробництва унікальних спортивних човнів. По ній зараз будується нова матриця. Наступний етап — виготовлення самих човнів.
Дмитро Степнов, президент федерації морського веслування України, переселенець: «Форма була дуже сильно побита осколками і постраждала, підгоріла. Тому по ній зробили майстер-модель, так скажімо, «болван» називається він».
Вадим родом з Донеччини. У Маріуполі працював на Азовсталі. Після знайомства з Дмитром Степновим у Запоріжжі — долучився до його команди. Створенням човнів раніше не займався, але швидко втягнувся та вже мріє ходити по Дніпру разом зі спортсменами.
Вадим, співробітник спортивної бази: «Всі розробки, все намагаємося зробити з нуля. Тобто полегшуємо конструкцію, щоб була можливість швидко змонтувати та демонтувати обладнання на ял».
Після пережитого і втраченого у Маріуполі, тимчасові незручності, пов’язані з відсутністю світла, Вадима не лякають.
Вадим, співробітник спортивної бази: «Пропало світло — без проблем. Ми спокійно ставимося до цього, ми чекаємо. Ми розуміємо, що це не Маріуполь. Світло все одно з’явиться рано чи пізно – 2, 3, 5 годин. Наступного дня воно з’явиться. Спокійніше до цього ставитися, не влаштовувати кіпеш якийсь».
Дніпрянин Микола Трегубов прийшов на заняття до водного клубу ще дитиною. Згодом став професійним спортсменом і тренером. Говорить, маріупольці у це місце вдихнули нове життя!
Микола Трегубов, тренер, чемпіон України з веслування на байдарках: «Ці хлопці, як би сказати, підкорять все. Вони, по-перше, умільці, спортивні люди. Мені такий контингент личить. Це моя кровушка».
Дмитро не сумнівається, що з часом вони повернуться всією командою до українського Маріуполя. І вже мріє, як буде організовувати традиційну регату в рідному місті. А поки буде розвивати веслувальний спорт у Дніпрі.
Читайте також: Безпека на дорогах: у Дніпрі батькам нагадали про необхідність носити дітям світловідбивальні елементи